יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

אלמונים ירו לפנות בוקר (רביעי) בנשק אוטומטי לעבר בית המעצר הדרים שבשרון. לא היו נפגעים בתקרית והמשטרה פתחה בחקירת הנסיבות. כוחות המשטרה שהוזעקו לזירה איתרו באזור קליעים רבים וחסמו את כביש 4 לשני הכיוונים באזור מחלף הדרים הסמוך. 

על פי חשד המשטרה, מי שעומד מאחורי הירי הם אנשי ארגון הפשיעה של העבריין עודה קוטאייר, שפועל בשנים האחרונות במרכז הארץ וביישובים הערביים באזור השרון ונחשב לאחד הארגונים האלימים בישראל.

קוטאייר ועוד כעשרים מאנשיו נעצרו לפני כשנה והוגשו נגדם כתבי אישום בגין אחריות לשלושה מעשי רצח וכן לשורת מעשי אלימות. מאז הם שוהים במעצר, ושם התפתחו כמה עימותים בינם לבין סוהרים שניסו למנוע את המשך פעילותם העבריינית בתוך כותלי הכלא ומחוצה לו.

בעקבות כך, זיהו בשירות בתי הסוהר עלייה בהתראות המודיעיניות על כוונתם של אנשי הארגון וכן של עבריינים אחרים הקשורים לקוטאייר לפגוע באנשי שב"ס. החשד במשטרה הוא כי הירי הבוקר נועד להזהיר את הסוהרים במתקן הכליאה על רקע התקריות עם אנשי ארגון הפשיעה, ובשב"ס הגדירו את התקרית כעליית מדרגה בניסיונות לאיים ולפגוע בסוהרים.

בחודש שעבר הטמינו אלמונים מטען חבלה ברכבה של מפקדת אגף בשב"ס, קצינה בדרגת רב כלאי העובדת בכלא רימונים, שנמצא במתחם של בית המעצר הדרים. המטען התפוצץ וגרם נזק רב לרכב ולסביבה, אך איש לא נפגע. המשטרה פתחה אז בחקירה ובשב"ס הגדירו את התקרית כאחת החמורות שאירעו בשנים האחרונות.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ