אלמונים ריססו כתובות גזעניות והשחיתו מכוניות בשני כפרים פלסטיניים ליד שכם

תושבי הכפר עסירה אל קבליה דיווחו כי הכתובת "לחמו באויב ולא באוהב" ומגן דוד נמצאו על בית ועל מכונית. חלק מצמיגי המכוניות בכפר נוקבו. גם בחווארה דיווחו על אירוע דומה

יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אחת הכתובות שרוססו הלילה בכפר
אחת הכתובות שרוססו הלילה בכפר

פלסטינים משני כפרים באזור שכם דיווחו הבוקר (שישי) על פעולות השחתה בבתים ובמכוניות. בעסירה אל קבליה סיפרו כי אלמונים ריססו על קיר באחד הבתים את הכתובת "לחמו באויב ולא באוהב". מגן דוד רוסס על מכונית באזור. משטרת מחוז ש"י חוקרת חשד לפשע שנאה. 

בתמונות שהעבירו פלסטינים לארגון בצלם נראית כתובת נוספת על אחד הבתים: "ד"ש מהאוהל של שמידע". הכוונה היא כנראה לפעיל ימין שזה שם משפחתו. בתמונות נראה כי הושחתו כלי רכב נוספים שצמיגיהם נוקבו. בסרטון ממצלמות האבטחה נראים שניים המבצעים את פשע השנאה.

מכונית שרוססה בכפר, הלילה

תושבי הכפר הסמוך חווארה דיווחו על אירוע דומה שהתרחש הלילה. בין השאר רוססה הכתובת "פינוי יצהר = תג מחיר", בהתייחס לצריף לא חוקי שנהרס ביצהר השבוע. יותר מעשר מכוניות הושחתו. 

השחתת משאית בחווארה

בשבוע שעבר הציתו אלמונים רכב בעיירה הפלסטינית עוריף שבאזור שכם, וריססו את הכתובת "אל תשחקו איתנו" בעברית. תושבי העיירה דיווחו על כך למשטרה, שפתחה בחקירה בחשד לביצוע פשע שנאה. הפלסטינים הוסיפו כי אלמונים פיזרו דוקרנים בכבישים בעיירה ופגעו בגלגלי מכוניות. חודש לפני כן הושחתו 28 מכוניות בכפר הפלסטיני מזרעה אל קבליה במרכז הגדה. לפי הפלסטינים, שוטרים הגיעו למקום בעקבות תלונת התושבים, אך חלק מהפלסטינים זרקו עליהם אבנים ולכן המשטרה לא נכנסה ליישוב. בספטמבר דיווחו על השחתת עשר מכוניות בכפר ביתא שבאזור שכם ועל ריסוס כתובות נאצה בעברית. מתמונות שצולמו באזור עולה כי צמיגי המכוניות נוקבו ועל חלקן רוססו כתובות. בין היתר נכתב "ד"ש מתקוע" ו"ד"ש מהפיגוע בתקוע".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ