עשרות ציינו שנתיים למחאה נגד השחיתות בפתח תקוה: "מנדלבליט לא עושה את עבודתו"

המפגינים, סמוך לביתו של היועץ המשפטי לממשלה, תלו תצלומים של המעורבים בתיקי נתניהו ודגם של עוגה עם שני נרות. חושף השחיתויות רפי רותם: התלוננתי ב-2010 נגד משה אדרי במח"ש

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המפגינים מציינים שנתיים למחאה נגד מנדלבליט בפתח תקוה, הערב
המפגינים מציינים שנתיים למחאה נגד מנדלבליט בפתח תקוה, הערבצילום: תומר אפלבאום

עשרות מפגינים התאספו הערב (שבת) בכיכר גורן בפתח תקוה לציון שנתיים למחאה נגד השחיתות השלטונית סמוך לביתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. המפגינים קראו "גם חבר, גם חוקר, מנדלבליט תתפטר". לצד תצלומים של המעורבים בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו, הציבו המפגינים גם דגם של עוגה עם שני נרות.

אחת ממובילות המחאה, סיגלית קסלר, אמרה: "אנחנו לא חוגגים את זה שלא הצלחנו לבאר את השחיתות אלא את עוז הרוח וההתמדה שאנחנו עושים את המעשה הנכון בזמן הזה". העיתונאית חני קים הוסיפה: "בשנתיים האלה של המחאה למדתי שאני לא לבד". לדבריה, "מאז שעורך העיתון שבו עבדתי ניסה ללחוץ עלי לרדת מעניין התיק היווני, הרגשתי לבד. מכאן הצלחנו להנחיל כמו טפטוף על סלע, שבוע אחרי שבוע, את המודעות, המידע והעובדות שעברו מעל ראשו של הציבור. כשיותר ויותר אנשי ציבור מדברים בגלוי על כך שמנדלבליט לא עושה עבודתו ועל ניגוד העניינים המובנה שלו, אנחנו יודעים שבלעדינו ספק אם היו משתפים את זה".

פרופסור זליכה בהפגנה בפתח תקוה, הערבצילום: תומר אפלבאום

בין המפגינים היה גם חבר הכנסת לשעבר, ניצן הורביץ, שאמר: "אומרים לי הרבה 'מה זה עוזר ההפגנות האלו?'. במדינה שלנו יש מומחים לייאוש ממדרגה ראשונה, רק להוציא את הרוח מהמפרשים. כן, אנחנו משונים כי אנחנו שונים, כי יש מעט אנשים שמוכנים וזה באמת מאוד משונה היום כשכולם יושבים בפייסבוק, עושים לייק, ובזה זה נגמר". בהמשך תקף את חברי הכנסת מהשמאל, ואמר: "אופוזיציה נורמלית היתה צריכה להוביל את ההפגנות האלה יום יום בלי להרפות. להם, בניגוד לנו, יש כלים לעשות מאבק כזה, אבל גם באופוזיציה מפחדים ממה שקורה פה כי הקשרים של הון-שלטון-ועיתון מתקיימים גם באופוזיציה וגם להם יש אינטרסים".

פרופסור ירון זליכה התייחס בנאומו להתנהלות מנדלבליט לאחר ששרת המשפטים איילת שקד דרשה למנוע מסגנית היועץ, דינה זילבר, להופיע בכנסת. "כשאחד הסגנים הולך לומר את דבריו בכנסת, תוקפים אותו פוליטיקאים והוא עומד באמצע כמו יוג'ימבו (דמות מסרט של הבמאי היפני קורוסאווה - ב"פ) ומנסה ללקק גם לאילת שקד וגם לאנשים שלו". לדבריו, "שומר סף צריך לבחור איפה הוא נמצא, הוא לא יכול להישאר על הגדר. אני למדתי במהלך כהונתי כשומר סף שכאשר אתה מלקק למי שאתה אמור לשמור מפניו אתה מזמין עוד לחצים והתקפות, לא פחות".

זליכה גם קרא להקמת ועדת חקירה כדי לבדוק את מינוי מנדלבליט ואת האופן שבו הוא מטפל בתיקי נתניהו. "בעיניי, מינויה של ועדת חקירה שתחקור את הליך המינוי וקבלת ההחלטות של מנדלבליט בתיקי נתניהו יותר חשובה מההרשעה של גברת ומר נתניהו. אם הוא ייבחר או לא, זה עניין של הציבור הישראלי. בדמוקרטיה ראש הממשלה צריך ליפול בבחירות ואני מקווה שהציבור יעניש אותו בקלפי".

בהפגנה דיבר גם חושף השחיתויות רפי רותם, שטען השבוע נגד מינוי משה אדרי למפכ"ל בפני ועדת גולדברג. "מסרתי ב-2010 תלונה במח"ש על אדרי ועל האלימות שהופעלה במעצרים נגדי", סיפר הערב על אחד ממעצריו בינואר 2010, שבסופו נחבל בידיו ובראשו. "לכל אורך המכות שקיבלתי, חמשת השוטרים שנכנסו לתא אמרו אחד לשני 'הממ"ר (אדרי) לא צריך בלגן נוסף. לא צריך להרביץ לרותם בפנים, הוא מקושר בתקשורת והוא יעשה סרט'. אפילו החוקר אמר לי שלא היה צריך להביא אותי לחקירה, אבל לדבריו היה לחץ מהממ"ר אדרי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ