בכיר באגף הביטחון באל על וסוכן שב"כ לשעבר חשודים בהברחת סמים לישראל

רמי יוגב, עובד בעל סיווג ביטחוני גבוה שאחראי לקשר בין החברה לשב"כ, נעצר בחשד שסייע בהכנסת סמים לטיסה מיוהנסבורג. המשטרה עצרה עוד שלושה חשודים ואמרה כי מדובר בפרשה רחבת היקף

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוטרים בנמל התעופה בן גוריון (אילוסטרציה)
שוטרים בנמל התעופה בן גוריון (אילוסטרציה)צילום: דודו בכר

רמי יוגב, עובד בכיר באגף הביטחון של חברת אל על, חשוד שניצל את תפקידו להברחת סמים בכמות גדולה לישראל. מלבד יוגב, גם בנו שלום - עובד לשעבר באל על ששימש בעברו סוכן שב"כ - חשוד בהברחה, ולצדם נעצרו עוד שניים. בית משפט השלום האריך את מעצרם של שלום ושל יוגב בתשעה ימים. מעצרו של חשוד שלישי הוארך בתשעה ימים, ומעצרו של הרביעי - בשלושה. במסגרת הפרשה פשטו חוקרי היחב"ל על משרדיו של יוגב באגף הביטחון באל-על. 

במשטרה אומרים כי מדובר בפרשה רחבת היקף, וגורם המעורה בפרטי החקירה אמר כי היא החלה לאחר שנתפסו סמים בטיסה מיוהנסבורג. לפי החשד, יוגב סייע בהכנסתם לטיסה. שופט השלום, גיא אבנון, התיר לפרסם את הפרשה ואמר כי כמות הסמים שהוברחו היתה גדולה ביותר. הוא הוסיף כי יש חשש לשיבוש הליכי חקירה בפרשה.  

סנגורו של יוגב, החשוד המרכזי, אמר כי הוא איש הקשר בין שב"כ לבין גורמי הביטחון באל על. ליוגב סיווג ביטחוני גבוה, והוא אחראי גם לנציגויות האבטחה של אל-על בחו"ל ולאבטחה על המטוסים. שלום, החשוד הנוסף, עבד בשנות התשעים מטעם השב"כ בקרב אנשי הימין בקריית ארבע, וכיום הוא כותב ספרים. פעילי ימין אמרו כי הוא נחשף לאחר שהציע לבצע פיגוע ירי לעבר פלסטינים. פרקליטו אמר כי לאחר מכן הוא עבד במוסד וכי הוא שירת את המדינה במשך שנים, לרבות מבצעים חשאיים. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ