חשד לרצח: גופת בת 16 נמצאה בכפר גוש חלב, שני חשודים נעצרו

יארה איוב נעלמה לפני שלושה ימים, וגופתה נמצאה היום. צעיר בן 28 נעצר בסוף השבוע בחשד למעורבות בפרשה, והערב עצרה המשטרה חשוד נוסף בן 53

נעה שפיגל
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשי משטרה, מד"א וזק"א בגוש חלב, ליד המקום שבו אותרה הגופה
אנשי משטרה, מד"א וזק"א בגוש חלב, ליד המקום שבו אותרה הגופהצילום: גיל אליהו

המשטרה הודיעה היום (שני) כי מצאה את גופתה של יארה איוב, תושבת גוש חלב (ג'ש) בת 16 שנעדרה שלושה ימים ושלפי החשד נרצחה. הגופה נמצאה מוקדם יותר היום, ובהמשך זוהתה על ידי בני משפחתה. גבר בן 28 מגוש חלב נעצר בשבת בחשד למעורבות בפרשה, ובית המשפט האריך את מעצרו עד יום שלישי. גבר נוסף, בן 53, נעצר הערב ויובא מחר לדיון בהארכת מעצרו. על פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום.

יארא איובצילום: דוברות המשטרה

מועצת הכפר הכריזה כי מחר יושבתו מוסדות המועצה לאות אבל. בשבת קיבלה משטרת צפת הודעה על היעדרותה של איוב, תלמידת י"א, והחלה לחפש אחריה. עדים דיווחו כי היא נראתה בפעם האחרונה במאפיית הכפר, ביום שישי אחר הצהריים. 

קרוב משפחה של איוב סיפר כי לנערה יש שלוש אחיות ושני אחים. לדבריו, כל הכפר הוכה בתדהמה: "זאת הפעם ראשונה שקורה דבר כזה בגוש חלב. זה מאוד עצוב ומאוד כואב". מנהל בית ספר בכפר גוש חלב, האני אנדראוס, אמר בעקבות מציאת הגופה: "איבדנו תלמידה עם נוכחות, חברמנית. היום היתה פעילות עם פסיכולוגים. התלמידים ישבו דיברו על רגשות. עשינו זאת גם כשנעדרה. התלמידים קיבלו את זה קשה. היא פעילה גם בקבוצות צעירים בכפר". 

אליאס אליאס, ראש מועצת גוש חלב בו מתגוררים כ-3,000 תושבים, אמר על משפחת הנערה: "זו משפחה שקטה. כולם בהלם ובאי-וודאות. הכרזנו על שביתה כללית מחר נגד האלימות ונגד הרצח. אנחנו לא מאשימים אף אחד. המשטרה עושה לאחרונה עבודה טובה". הוא הוסיף כי זו פעם ראשונה שמתרחש מקרה כזה בכפר. "עצב. כאב. אי אפשר להסביר לתלמידים, לילדים, לנכדים. אני מקווה שבעזרת כל הגורמים - אנשי הדת הנוצרים והמוסלמים - נצליח להרגיע את הרוחות. אף אחד לא חשב לעצמו שבגוש חלב יקרה דבר כזה".

יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי, ח"כ עאידה תומא-סלימאן (הרשימה המשותפת), אמרה בעקבות הודעת המשטרה: "עוד אסון מכה בנו. גופתה של יארה איוב, צעירה בת 16, נמצאה לפני זמן קצר לאחר שעקבותיה נעלמו בסופ"ש". תומא-סלימאן הוסיפה כי "מהרגע שיארה נעלמה אני עם היד על הלב. פרטי האירוע טרם נתבררו, אבל ברור כבר שמדובר ברצח אכזרי ביותר. זהו אסון מזעזע שאי אפשר פשוט לעבור לסדר היום". חברת הכנסת קראה למשטרה לנקוט את כל הצעדים הדרושים כדי להעמיד לדין את האחראים למעשה. 

משדולת הנשים בישראל נמסר: "איוב היא האישה ה-23 מאז תחילת 2018, עולם ומלואו, שמצאה את מותה רק בגלל שמישהו חשב שהיא הרכוש שלו. שיא מחריד של רציחות על רקע מגדרי בחמש השנים האחרונות.רק אתמול צעדנו אלפי נשים וגברים וקראנו למאבק ברצח נשים ובאלימות המגדרית. הביזיון הזה שעולה לנו בחיי נשים חייב להיפסק. אנו דורשות מהמשטרה לחקור את המקרה החמור הזה לעומק ולמצות את הדין עם הרוצחים, וקוראות לממשלה להתכנס כעת לדיון חירום".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ