נהג מונית העיד: המפכ"ל המיועד אדרי התעמר בי וכתב לי דו"ח שקרי

בית המשפט לתעבורה זיכה את הנהג מחמת הספק, לאחר שנוסע שהיה עמו תמך בגרסתו. "קצין בכיר כזה מתנהג ככה?", אמר הנהג ל"הארץ", "איזו דוגמה אישית זו מפכ"ל שתופר תיקים?"

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה אדרי, החודש
משה אדרי, החודשצילום: תומר אפלבאום

נהג מונית העיד כי המפכ"ל המיועד, משה אדרי, התעמר בו לפני שמונה שנים וכתב לו דו"ח תנועה שקרי. בית המשפט לתעבורה בפתח תקוה זיכה מחמת הספק את הנהג מהעבירה שייחס לו אדרי, והנוסע שהיה עמו תמך בגרסתו. עדותו פורסמה לראשונה הבוקר (שלישי) במעריב.

הנהג י' סיפר בעדותו בבית המשפט: "לקחתי נוסע לנתב"ג ונסעתי בכביש, והייתי אמור לחצות צומת כשזכות הקדימה היא שלי, ואז רכב חתך אותי והוא לא עצר בתמרור עצור". לדבריו, "הוא הסתכל עליי בזלזול ואמרתי לו 'כמעט נכנסתי בך, יש לך עצור'. הוא עשה לי תנועת יד, כאילו 'תעזוב' והמשכתי לנסוע לצדו. לאורך כל הדרך הוא נצמד אליי ורצה לזרוק אותי הצדה". י' הוסיף כי אדרי דחק את מכוניתו לכיוון אי-תנועה. "נאלצתי לבלום", העיד י'. הוא סיפר שלאחר מכן אדרי ניגש אליו, הציג בפניו תעודה ועיכב אותו עד שהגיע קצין תנועה. "הלכתי לרכב ושאלתי אותו למה הם מעכבים אותי. זכור לי שהוא אמר לי 'לך תזדיין' וטרק את הדלת", שיחזר.

המפכ"ל אלשיך נכנס להעיד בפני ועדת גולדברג, בשבוע שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

"הייתי בהלם, קצין בכיר כזה בדרגה כזו מתנהג ככה?", אמר היום י' ל"הארץ". לדבריו, "הוא התנהג אליי בזלזול, ממש התעמר בי, זרק עליי את התעודות כאילו אני כלום. 'תעיף אותו', הוא אמר לקצין שהיה שם, 'סגור את הדלת, חתיכת זבל'. הוא גם איים שיכניס אותי לכלא. הוא אמר 'האזרח הזה יעיר לי על תמרורים?'. אבוי לנו אם הוא יהיה מפכ"ל. איזו דוגמה אישית זו מפכ"ל שתופר תיקים?".

אדרי, שהיה אז מפקד מרחב ירקון במשטרה בדרגת תת-ניצב, העיד בבית המשפט כי נהג המונית נסע בפראות. "ביקשתי רשיונות והוא התחיל לגדף אותי, 'מי אתה? אני אראה לך. אתה קצין בכיר, אני אפנה למח"ש, אני אוריד אותך בדרגה'", אמר. אדרי המשיך לאחר התקרית למשרדו וכתב בעצמו דו"ח תנועה לנהג י'. "נהגת ברכב בקלות ראש", כתב.

הנוסע במונית, ש', תמך בגרסת י' בבית המשפט. כשנאמר לו שאדרי העיד שנהג המונית נהג בפראות, ש' השיב: "זה לא אמיתי וזה הזוי בכלל, זה קטע שאי אפשר לשכוח אותו".

עורך הדין שייצג את נהג המונית, אלי כץ, מסר: "לפי העדויות שנשמעו, קצין המשטרה שביצע עבירת תנועה לא רק שלא התנצל בפני האזרח שכמעט התנגש בו, אלא ניסה להוריד אותו מהכביש. בהמשך טפל עליו אשמת שווא ממנה זוכה. ראוי כי ייעשה בדק בית למניעת אירועים דומים".

מהמשרד לביטחון הפנים נמסר בתגובה: "כל נושא הרלוונטי למועמדותו של ניצב בדימוס אדרי לתפקיד מפכ"ל המשטרה נבחן על ידי היועץ המשפטי לממשלה ועל ידי ועדת גולדברג, שהיא הגורם המוסמך לבדיקת מינויים בכירים בשירות המדינה. אין בכוונתנו להתייחס לכל טענה ממוחזרת מהעבר, המועלית כיום כדי להכפיש את שמו הטוב של ניצב בדימוס אדרי".

ועדת גולדברג למינוי בכירים התנתה בשבוע שעבר את מינוי אדרי למפכ"ל בבדיקת פוליגרף. אדרי הסכים לעבור את הבדיקה. לדברי גורמים משפטיים, הוועדה לא קיבלה מידע שלא עמד בפני היועץ המשפטי לממשלה ערב ההודעה על המינוי, והיא סומכת את ידיה על קביעת היועץ, שלפיה אין מניעה משפטית למנות את אדרי לתפקיד. עם זאת, היא דרשה שיעבור את הבדיקה כדי "למנוע לזות שפתיים". אחד המתלוננים בפני הוועדה טען כי התנהלותו הבעייתית של אדרי לא התגלתה עד כה כיוון שלא עבר מבדקי פוליגרף, כפי שאולצו לעשות שני הניצבים האחרים המועמדים לתפקיד, מפקד מחוז ירושלים יורם הלוי ומפקד מחוז תל אביב דוד ביתן. 

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ