המשטרה עצרה את החשוד ברצח בת ה-12 בדרום תל אביב

מצלמות האבטחה תיעדו את החשוד, טספברהן טספסיון, כשהוא יוצא מהדירה שבה בוצע הרצח בערך בשעה 15:40. המשטרה לא מצאה כלי רצח, והחשד הוא כי תקף מינית את סילבנה צגאיי לפני שהכה אותה למוות

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בר פלג

המשטרה עצרה הערב (רביעי) את טספברהן טספסיון, החשוד ברצח בתה של בת זוגו לשעבר בדרום תל אביב, לאחר מרדף של כשתי יממות. לפי החשד, טספסיון תקף מינית את הנערה סילבנה צגאיי, מבקשת מקלט בת 12, ואז רצח אותה. מהמשטרה נמסר כי הוא אותר באזור שוק הכרמל, ונלקח לחקירה בתחנת מרחב יפתח בעיר. 

לפי המשטרה, טספסיון זוהה באזור שוק הכרמל על ידי אזרח, שהתקשר למוקד 100 ותיאר אותו. "לפי התמונה שפרסמתם נדמה לי שראיתי אותו פה", אמר בשיחה למוקד, "הוא הלך על המדרכה עם שקית בידו. הוא היה עם כובע מעיל הגשם על ראשו ולא כל כך קר כדי ללכת עם כובע ומעיל כזה. זה מה שמשך לי את תשומת הלב".

הנרצחת סילבנה צגאיי והחשוד ברצח, על רקע הזירהצילום: מוטי מילרוד

לאחר שנודע דבר מעצרו של טספסיון, אמרה אחותה של האם כי "יש הקלה מזה שתפסו אותו. כשאמרו לנו שהוא נתפס בכינו מרוב צער על כל מה שקרה, היה לחץ שהשתחרר. עכשיו יהיה לו משפט". ג'וני, אחד מבני הקהילה שסייע בחיפושים אחר החשוד, אמר כי התרגש כשעצרו אותו. "הלכנו לאשה שאמרה שהיא ראתה אותו, חיפשנו, ואז איך שיצאנו משם אמרו שמצאו אותו. בכיתי מרוב התרגשות".

תיעוד מצלמות האבטחה של אחד העסקים הסמוכים לביתה של צגאיי בשכונת התקווה הגיע היום לידי "הארץ", והוא שופך אור על אשר אירע בשעות הצהריים של יום שני. טספסיון נראה בהן בדרכו אל הדירה, ושעתיים ו-40 דקות אחר כך כשהוא יוצא ממנה, לאחר שעל פי החשד היכה למוות את צגאיי. 

אביה של סילבנה בביתו, היום

בסרטון האבטחה נראה טספסיון בשעה 13:00 בצהריים בערך, מגיע לרחוב המוביל לביתן של השתיים, ובדרך עובר בסמטה ומתועד במצלמות כשהוא מביט ימינה ושמאלה. הוא המתין לה עד שתחזור מבית הספר ולפי החשד, כאשר הגיעה היכה אותה, תקף אותה מינית ורצח אותה. בשעה 15:40 תועד שוב במצלמות חוצה את אותה הסמטה. הוא נראה הולך בפנים אטומות בדרך ממנה הגיע, ומתעסק עם מכשיר הטלפון שלו. היום נעצר החשוד בעקבות קריאה של אזרח שראה אותו מסתובב באזור שוק הכרמל.

אמה של סילבנה, גועי, הגיעה רק בשעה 21:30 לביתה, אז הבחינה בבתה ללא רוח חיים. החשד המשטרתי נגד טספסיון התחזק בין היתר כיוון שהוא ניתק את מכשיר הטלפון שלו. 

אחותה של גועי, דאהב, הגיעה בשעות הבוקר לאוהל האבלים בבית דודה של סילבנה, וסיפרה כי הנערה התקשרה למשטרה לדווח על טספסיון לאחר שביקר בביתה, אך נאמר לה "שאם הוא לא בבית הם לא יכולים לעזור, אבל שתתקשר אם הוא יבוא". היא סיפרה על אחותה, כי "גועי מרגישה רע. אני לא יכולה לדבר, קשה לי ממש. אתמול בלילה המשטרה דיברה איתה. לא חשבנו שיקרה כזה דבר". היא הוסיפה כי סילבנה אמרה לאמה כי היא לא רוצה את טספסיון בחייה. "הילדה אמרה לאמא: 'אנחנו לא רוצים את הבחור הזה, הוא לא טוב'. אנחנו נשארנו לבד שתינו".

בעלי עסקים הסמוכים לזירה זיהו את טספסיון מהעבר. השכנה שהזעיקה את המשטרה ואת כוחות ההצלה, עליזה, סיפרה היום ל"הארץ": "הייתי בבית ושמעתי צרחות היסטריות מהרחוב. ראיתי אותה עומדת ודופקת על הראש ורצה ממקום למקום בהיסטריה. שאלתי אותה מה קרה לה, והיא לא ענתה. הגיעה אשה עם תינוק שירדה מהדירה וצעקה גם היא, ולא הבנתי כלום, אחר כך בחור אחר סימן תנועת שיסוף עם אצבע על צווארו. הזמנתי משטרה ואמבולנס מהר". היא הוסיפה: "כואב הלב. אני מכירה את הילדה הזו, היא היתה חייכנית, כל בוקר עברה לידינו ואמרה שלום". 

עשרות גברים הגיעו היום לניחום אבלים בדירתו של אביה של צגאיי, סמוך לתחנה המרכזית בתל אביב. אחד משותפיו לדירה של צגאיי מספר שהוא כמעט לא דיבר מאז יום שני, והוא רק בוכה. צגאיי עבד בניקיון בנמל תל אביב, והוא וגועי גרושים כשש שנים. סילבנה גרה איתו ועם האם לסירוגין, אך הוא מספר שלא הכיר את בן זוגה לשעבר של האם ולא ידע דבר על על האלימות מצדו. ביום ראשון בשבוע שעבר פגש את סילבנה בפעם האחרונה, וביקש ממנה לעבור לגור איתו. "אני אבא שלך, אני אוהב אותך", אמר לה, ולדבריו, היא השיבה לו שאמה אינה מסכימה. "אני מרגיש רע מאוד, אני שבור", אמר.

גם אביו של החשוד ברצח, טקלאב, הגיע לניחום האבלים בבית האם ובבית האב. אתמול אמר ל"הארץ": "אני עצוב מאוד, עדיף היה שיהרגו אותי. בני הוא פושע טיפש ומשוגע, אנחנו בנתק כבר כמה שנים. הוא לא מקשיב לי, הרבה אנשים אמרו לו להשלים איתי. הם נפרדו לפני שלושה חודשים, הוא כעס על האשה. הוא טיפש. לא האמנתי שהוא ירצח את הילדה".

כעת מנסים חברי משפחתה של סילבנה לגייס כספים על מנת לקבור אותה במולדתה, אריתריאה. אחד מחבריו של האב סיפר כי הם רוצים לעשות זאת משום שרוב בני משפחתה נמצאים שם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ