הפרקליט שליווה את תיקי נתניהו על הקמת הצוות הנוסף לבחינת הראיות: "צעד מיותר ומוזר"

עו"ד אורי קורב, שהיה התובע הראשי נגד אולמרט וליווה את תיקי 1000 ו-2000 עד לפני שנתיים, מתח ביקורת על החלטת מנדלבליט בראיון לכאן ב': "יש מקרים שבהם כל המוסיף גורע"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עו"ד קורב, לפני שלוש שנים
עו"ד קורב, לפני שלוש שניםצילום: עמית שאבי

עורך הדין אורי קורב, שליווה את החקירות בפרשות 1000 ו-2000 עד לפני כשנתיים, מתח היום (רביעי) ביקורת על החלטת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להקים צוות נוסף שיבחן את הראיות בתיקים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. לדבריו, מדובר בצעד "חריג, מוזר ומיותר".

בראיון לתכנית קלמן-ליברמן בתחנת כאן ב' אמר קורב, לשעבר התובע הראשי נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט וכיום סנגור פרטי: "הדבר האחרון שחסר כרגע בתיק הזה הוא אנשים נוספים שיתנו חוות דעת. בסיטואציה הנוכחית, כשהוא (מנדלבליט) יושב כמעט עם כל המשנים ומספר פרקליטי מחוזות שיושבים על התיק הזה ומנהל המחלקה הפלילית וכמות האנשים שעוסקת בזה היא בלתי סבירה בעליל לטעמי, אז עכשיו להוסיף צוות נוסף זה מוזר, מיותר והייתי אומר, מפריע".

היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט, שלשום באוניברסיטת בר אילןצילום: מגד גוזני

קורב הסביר כי מדובר בצעד שיפגע בהתקדמות התיקים. "מכמות מסוימת של אנשים שיושבים על משהו, אתה לא מתקדם, אתה נסוג לאחור. יש מקרים שבהם כל המוסיף גורע. אני בהחלט חושב שזו הסיטואציה שאנחנו מצויים בה".

קורב אמר את הדברים בתגובה לפרסום אתמול ב"גלובס", על כך שמנדלבליט הורה להקים צוות נוסף של פרקליטים שיבחן את הראיות - במקביל לצוות המלווה את חקירות ראש הממשלה בפרקליטות מיסוי וכלכלה, בראשות פרקליטת המחוז ליאת בן-ארי. בראש הצוות עומדת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לעניינים פליליים, עמית מררי. לצדה נבחרו שני פרקליטים מהמחלקה הכלכלית, רעות גורדון-כץ ויונתן קרמר.

באשר למררי, שזה כעשר שנים אינה משמשת כפרקליטה אלא כמשפטנית בייעוץ וחקיקה, אמר קורב: "היא עסקה רוב חייה בעניינים האקדמיים והיתה בייעוץ. היא לא מומחית שתבוא עכשיו ותשנה פה את התמונה". הוא הוסיף עוד כי "לא חסרים אנשי מקצוע שיושבים על העניין הזה כדי לתת חוות דעת, ויושבים על זה, אגב, שנים ארוכות, רובם".

קורב אמר כי העובדה שצירפו לצוות בראשות מררי שני פרקליטים מפרקליטות אחרת, מעידה כי מדובר במהלך חריג, בניגוד למצג של משרד המשפטים כאילו מדובר בצוות רגיל של המשנה ליועץ.

הוא גם מתח ביקורת על קצב קבלת ההחלטות בתיק. לדבריו, "מפרוץ החקירה נגד אולמרט ועד להחלטה של היועץ המשפטי לממשלה להגיש כתב אישום, עברה כחצי שנה. לא צריך לעסוק בהשוואות. אני חושב שלא תהיה מחלוקת על זה ששלוש שנים לחקור ראש ממשלה, להכניס את המדינה לטרפת, זה מצב בלתי סביר. זה ברור שמדובר בפרק זמן ארוך, ולטעמי הוא גם ארוך מדי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ