נציבות שירות המדינה סגרה את התיק נגד דוברו של נתניהו: "אין ראיות לעבירה"

במכתב של מנהל אגף בנציבות נכתב כי אין ראיות לעבירת משמעת או הטרדה מינית מצדו של דיוויד קיז כשהיה עובד מדינה. עוד הוחלט כי לא נפל רבב בהתנהלות המשמעתית של השגריר דרמר בנושא

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלי חרותי-סובר

נציבות שירות המדינה הודיעה הבוקר (חמישי) כי סגרה את התיק בעניינו של דוברו של ראש הממשלה, דיוויד קיז, בעקבות עדויות של נשים על הטרדות מיניות מצדו. במכתב, עליו חתום מנהל האגף גיא דוד, צוין כי "אין כל ראיה או ראשית ראיה לעבירת משמעת או מעשה העולה כדי הטרדה מינית מצידו של קיז בתקופה בה הוא משמש כעובד מדינה". 

דייוויד קיזצילום: לע"מ

במכתב הוסיף דוד שהחלטתו נוגעת בסוגיית הדין המשמעתי של קיז, וכי "אין בו לקבוע דבר באשר לשאלות אחרות הנוגעות למשמעות הטענות האמורות כנגד קיז, לרבות שאלת התאמתו לתפקיד, אשר הינה באחריותו של משרד ראש הממשלה". לפי דיווח של חברת החדשות מהשבוע שעבר, קיז, שנמצא כעת בהפסקה מתפקידו כדוברו של בנימין נתניהו לתקשורת הזרה, צפוי לפרוש מהתפקיד חרף ההחלטה בעניינו.

בנציבות נימקו את ההחלטה בכך שהמקרים שהובאו בפניה אירעו לפני שקיז הצטרף לשירות המדינה, פרט למקרה אחד שנכתב כי התרחש לאחר מינויו ומחוץ למסגרת עבודתו, ולטענת הנציבות אינו עולה לכדי הטרדה מינית. מדובר במקרה המתואר בעדות שפורסמה באתר Times of Israel, בה אשה סיפרה כי קיז נהג כלפיה בתוקפנות לאחר שכבר נכנס לתפקידו. הבדיקה נפתחה בעקבות פרסום עדויות של 14 נשים, שאמרו כי קיז הטריד מינית או תקף אותן.

במקביל, החליטה הנציבות שאין היבטים משמעתיים בהתנהלותו של שגריר ישראל בארה"ב, רון דרמר, שידע על התלונות ונמנע מלדווח עליהן ללשכת נתניהו. לאחר שקיז החל לעבוד בלשכת ראש הממשלה פנה לדרמר עיתונאי "וול סטריט ג'ורנל" ברט סטיבנס, שסיפר לו על התנהגות בעייתית של קיז כלפי נשים. דרמר הסביר שלא העביר את המידע הלאה משום שמדובר היה במידע שפורסם קודם לכן. אף שדרמר לא דיווח על כך לנתניהו, אחת העדויות בעניין קיז פורסמה כבר לפני כמה שנים, וראש הממשלה לא פעל בנושא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ