אלמונים ניקבו צמיגים של עשרות מכוניות בכפר קאסם: "יהודים לא שותקים"

שוטרים הגיעו לשכונה המזרחית בעיר ומסרו כי הם בודקים את נסיבות התקרית. ראש העיר כפר קאסם: "הפושעים מקבלים גיבוי מפוליטיקאים ולא משלמים מחיר"

בר פלג
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכתובת שרוססה על משאית בכפר קאסם, הבוקר
הכתובת שרוססה על משאית בכפר קאסם, הבוקרצילום: דוברות המשטרה

אלמונים ניקבו הלילה (ראשון) את צמיגיהם של כ-30 כלי רכב בכפר קאסם ועל משאית סמוכה ריססו את הכתובת "יהודים לא שותקים". שוטרים הגיעו לשכונה המזרחית בעיר ובודקים את נסיבות התקרית. התקרית תועדה במצלמות האבטחה של היישוב.

ראש העיר כפר קאסם, עו"ד עדל בדיר, אמר ל"הארץ": "מדובר באירוע חמור ביותר שבו אותם פושעים נכנסו לתוך שכונות בעיר". לדבריו, בעבר אלמונים גרמו נזק ופגעו ברכוש באזור היישוב אך לא בתוכו. "אין ספק שאותה חבורה מרגישה גיבוי של פוליטיקאים וגורמי ימין שנותנים להם השראה ותמיכה. לצערי הרב גם בתוך הממשלה עצמה. אם אותה חבורה היתה מרגישה סוג של הרתעה או בעצמה משלמת מחיר עבור הפשעים שהם עושים הם בטח לא היו מעזים לעשות כך. אבל העובדה שהם חוזרים על זה ונכנסים לתוך העיר מעידה שאין שום הרתעה והם מרגישים די בטוחים".

בדיר הדגיש כי הפעם התקרית הסתיימה בנזק לרכוש אבל היא היתה יכולה להסתיים בצורה הרבה יותר קשה.  "אני מקווה שהפעם גורמי המשטרה והביטחון יגיעו לאותה חבורה ויעמידו אותה לדין", ציין.

חבר הכנסת יוסף ג'בארין מהרשימה המשותפת מסר בתגובה לתקרית כי "פשעי השנאה נמשכים בישראל ובשטחים כאשר המשטרה מגלה חוסר אונים שצועק לשמיים. חייהם ורכושם של הערבים אינם הפקר, והממשלה נושאת באחריות להימשכותן של ההתקפות הארסיות האלו. אוזלת היד של המשטרה ושל כוחות הביטחון היא שערורייתית ומחרידה".

מארגון תג מאיר נמסר כי "תגי המחיר ופשעי השנאה שנעשים ללא הפרעה בחודש האחרון ביהודה ושומרון ובמזרח ירושלים זולגים גם למרכז הארץ. טעות לחשוב שהפושעים שניקבו צמיגים יעצרו בכך, ולא יעברו לפגיעה פיזית בבני אדם. משטרת ישראל איננה מטפלת בחומרה הראויה במקרי תג מחיר. אנחנו קוראים לשר לביטחון הפנים להורות למשטרה לטפל בדחיפות ובנחרצות, בתופעה החמורה בטרם נאלץ כולנו לשלם מחיר כבד ביותר".

בשבוע שעבר ריססו אלמונים כתובות נאצה וגרמו נזק לכלי רכב בכפר הפלסטיני אל-מועייר שבמרכז הגדה המערבית. באחת הכתובות נכתב "מוות לערבים", ואחרות התייחסו להרחקה של פעילי ימין מהגדה בצווים מנהליים ונכתב בהן "תג מחיר" ו"די לצווים המנהליים". משטרת מחוז ש"י פתחה בחקירה בחשד לביצוע פשע שנאה.

משטרת מחוז ש"י חוקרת חשד לפשע שנאה גם בשני כפרים באזור שכם, לאחר שכמה ימים קודם לכן דיווחו פלסטינים על השחתה בבתים ובמכוניות. בעסירה אל-קבליה סיפרו כי אלמונים ריססו על קיר באחד הבתים את הכתובת "לחמו באויב ולא באוהב". מגן דוד רוסס על מכונית באזור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ