המלצות המשטרה בתיק 4000 |

יו"ר האופוזיציה: נתניהו צריך ללכת, ח"כ זוהר: המשטרה חוצה את כל הגבולות

בשעה שבקואליציה מגבים את רה"מ לאחר שהמשטרה המליצה להעמידו לדין בגין עבירות שוחד, באופוזיציה קוראים להקדים את הבחירות. "נתניהו, זמנך עבר, תניח את המפתחות על השולחן", אמר יו"ר סיעת המחנה הציוני

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו. תשתית ראייתית לקבלת שוחד
הארץ

ראשת האופוזיציה ציפי לבני קראה היום (ראשון) להקדמת הבחירות בעקבות הודעת המשטרה והרשות לניירות ערך על ההמלצות נגד החשודים בתיק 4000, פרשת "בזק-וואלה". בדברים שכתבה בחשבון הטוויטר שלה הוסיפה לבני כי "נתניהו חייב ללכת לפני שיהרוס את גורמי אכיפת החוק כדי להציל את עורו. לעם ישראל מגיעה מנהיגות נקייה". 

יו"ר מפלגת המחנה הציוני אבי גבאי אף קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו להתפטר וכינה אותו "נטל על ישראל". לדבריו, "ראש ממשלה עם כל כך הרבה פרשיות שחיתות סביבו לא יכול להמשיך בתפקידו ועליו להתפטר. אדם שמונע על ידי אובססיה חולנית על מה יגידו עליו בתקשורת לא יכול להנהיג את מדינת ישראל. וכל יום נוסף בתפקידו הוא נזק לאזרחי ישראל".

ח"כ יואל חסון, יו"ר סיעת המחנה הציוני, הוסיף כי יש ללכת לבחירות "באופן מיידי" ולא לחכות למועדן המתוכנן. "נתניהו, זמנך עבר, תניח את המפתחות על השולחן ונקה את שמך", כתב חסון בטוויטר. "ישראל חייבת לצאת לבחירות, לא במאי ולא בנובמבר, באופן מיידי. בנימין נתניהו ששקוע עד צוואר בחקירות ובחשדות צריך להתפטר עוד היום ואף לא להשתתף בבחירות הקרובות".

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה של הכנסת שלי יחימוביץ הוסיפה כי העבירות שבגינן המליצה המשטרה להעמיד את נתניהו לדין הן "מהחמורות והמשחיתות בספר החוקים". לדבריה, "על נתניהו לעשות לאלתר מה שהמליץ הוא עצמו לאולמרט לעשות: להתפטר, לטובת המדינה". עוד הוסיפה יחימוביץ כי "רוב העבריינים משתלחים במשטרה ומתכחשים לאשמתם, אך כשראש הממשלה עושה זאת מדובר במצב המסכן את כל גופי החקירה והשפיטה ומנתץ את שלטון החוק. אל ליועמ"ש לשתף פעולה עם מצב מסוכן זה, באמצעות השהיה מכוונת של קבלת החלטות".

יו"ר מרצ תמר זנדברג קראה אף היא לנתניהו להתפטר מתפקידו. "המלצה שלישית לשוחד לא משאירה מקום לספק", כתבה. "ראש ממשלה שחשוד בעבירה החמורה ביותר בספר החוקים הישראלי לאיש ציבור לא יכול לשבת עוד יום אחד בכיסאו. נתניהו צריך להתפטר היום וישראל צריכה ללכת לבחירות מיד".

השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל, חברת הליכוד, נחלצה להגנתו של נתניהו ואמרה כי הוא "לא מושחת ותמיד פועל משיקולים עניינים כשטובת המדינה היא הדבר היחיד שמנחה אותו". לדבריה, "המשטרה שוברת פה שיאים בהמלצתה להעמיד לדין על החלטה שקיבל בהמלצת הדרג המקצועי. בטוחה שהיועמ"ש לא יקבל את זה. הציבור חכם ומבין את זה ובבחירות הקרובות נראה ליכוד חזק מאי פעם".

ח"כים אחרים מהליכוד ניסו אף הם להמעיט במשקלן של המלצות המשטרה - לפיהן נגד נתניהו התגבשה תשתית ראייתית לעבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. יו"ר הקואליציה דוד אמסלם כתב בתמציתיות: "מה שהכי מפתיע זה העיתוי המושלם!", כשהוא רומז לסמיכות לפרישתו של המפכ"ל רוני אלשיך מתפקידו.

ח"כ מיקי זוהר טען בריאיון בגלי צה"ל כי המשטרה "ממשיכה לחצות את כל הגבולות". לדבריו, "אלשיך רצה לתת מתנת פרידה לנתניהו. כנראה שהוא לחץ מאוד חזק את 433 וחצה את כל הגבולות ליחס בסיסי לנחקרים והחליטו לתת את מתנת הפרידה שלהם". עוד הוסיף זוהר כי הוא דוחה את ההמלצות "מכל וכל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ