חבר מועצה מהשפלה חשוד שאיים על חבר מועצה אחר שיפיץ תיעוד שלו מקיים יחסי מין

המתלונן טוען כי נפל קורבן לסחיטה שנועדה לגרום לו לעזוב את תפקידו. ארבעת החשודים, שמעצריהם הוארכו ביומיים, טוענים: לא איימנו עליו, התלונה הוגשה על רקע פוליטי

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בר פלג
בר פלג

חבר מועצה ברשות מקומית בשפלה חשוד שסחט חבר מועצה אחר - כך הותר היום (ראשון) לפרסום. לפי החשד, ארבעה בני אדם - ובהם רב ואיש ציבור נוסף - איימו על חבר המועצה כי יפיצו סרטון שבו הוא מתועד מקיים יחסי מין בבית כנסת. בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום את מעצריהם של הארבעה עד ליום שלישי.

בשבוע שעבר הגיש הנסחט לכאורה תלונה, שלפיה הארבעה החלו לאיים עליו לפני הבחירות לרשויות המקומיות, בניסיון לגרום לו להסיר את מועמדותו. החשודים נעצרו ולבקשת המשטרה הוטל צו איסור פרסום על גורף על כל פרטי הפרשה. הבוקר, בדיון בהארכות מעצריהם של הארבעה, הסכימה המשטרה להסרת הצו, אך בית המשפט נענה לבקשתם של הסנגורים ואסר לפרסם את זהות החשודים.

החשודים הכחישו בחקירותיהם את המיוחס להם, וטענו כי התלונה הוגשה על רקע מאבקים פוליטיים ברשות. לדברי הסנגורים, איש לא איים על המתלונן והחשודים רק אמרו לו כי לנוכח הסרטון, ובהיותו אדם דתי, הם סבורים שאינו יכול להמשיך בתפקידו. החשודים טוענים כי התיעוד המדובר מופיע באינטרנט זה כשנתיים, בעוד שהמשטרה מסרה כי הוא צולם לפני כמה שבועות.

השופטת זהר גיבון סגל האריכה את מעצריהם של הארבעה ביומיים, לאחר שהמשטרה ביקשה להאריך אותם בחמישה ימים. השופטת קבעה כי יש חשד סביר שהחשודים ביצעו את העבירות המיוחסות להם, וכי החשד התחזק מאז שנעצרו. לדבריה, היא השתכנעה כי כדי למצות את החקירה, יש להותיר את הארבעה במעצר. את ההחלטה לאסור את פרסום פרטי המעורבים הסבירה בכך שבהתחשב בתפקידם, הפרסום עלול לגרום להם נזק רב.

עורך הדין אביחי חג'בי, המייצג אחד מהחשודים, מסר: "מדובר בתלונה על רקע מאבקים פוליטיים. המתלונן השתמש במשטרה כמנוף, על מנת להסיר כל מכשול בדרך אל תפקיד במועצת היישוב. כל שביקש מרשי להבהיר לציבור הוא כי מדובר באדם שאינו ראוי לשמש חבר מועצה". עורך הדין עודד פורר, המייצג את שלושת החשודים האחרים, אמר כי הוא משוכנע שהארבעה ישוחררו בהמשך, והוסיף: "המתלונן צריך לפשפש במעשיו לפני שהוא מטיל בוץ ורפש באחרים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ