נסגר התיק נגד הפרסומאי נמרוד ניר, שנחשד במתן שוחד לראש העיר רמת גן

ניר נעצר ב–2014, בחשד שסייע לראש העיר לשעבר זינגר בקמפיין בחירות, בתמורה להתחייבות שהוא יטפל בהפקות התרבות הגדולות בעיר ויבצע עבודות פרסום ואסטרטגיה בשביל העירייה. ארבע שנים אחרי, התיק נסגר מחוסר אשמה

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד ניר, ב-2016
נמרוד ניר, ב-2016צילום: תומר אפלבאום

המשטרה הודיעה בשבוע שעבר לפרסומאי נמרוד ניר כי התיק בעניינו נסגר מחוסר אשמה, ארבע שנים לאחר שנחקר בחשד למתן שוחד לראש העיר רמת גן לשעבר ישראל זינגר. מלבד מתן שוחד, יוחסו לניר חשד לקבלת דבר במרמה ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

החשד שנבדק אז נגד ניר, בנה של ג'ודי ניר מוזס שלום, היה כי סייע לזינגר בקמפיין הבחירות שלו בתמורה להתחייבות כי הוא יטפל בהפקות התרבות הגדולות בעיר, ויבצע עבודות פרסום ואסטרטגיה בשביל העירייה.

בדצמבר 2014 נעצר ניר יחד עם זינגר. היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה פתחה אז בחקירה גלויה בחשד לביצוע עבירות הקשורות במינויים ובהטבות למקורבים בעיריית רמת גן, כחלק ממערכת הבחירות לראשות העיר באוקטובר 2013. ניר נעצר לפנות בוקר, המשטרה החרימה מחשבים ומסמכים של העסק בבעלותו והוא שוחרר באותו ערב למעצר בית של שבעה ימים. יחד אתו נעצרו בכירים נוספים בעיריית רמת גן: התיק בעניינו של מנהל האגף לפיקוח על הבנייה, יוסי מזרחי, נסגר גם הוא מחוסר אשמה; התיק בעניין בכיר במחלקת התברואה בעירייה, אלי צמח, עודנו נבחן; והתיק בעניין יועצו הפוליטי של זינגר, עורך הדין אריאל למפל, נסגר מחוסר ראיות.

ניר אמר בתגובה להחלטת המשטרה, כי הוא מודה לה ולפרקליטות "על האומץ שגילו בהחלטה הנדירה לסגור את כל התיקים נגדי מחוסר אשמה". זאת, לדבריו, "לאחר ארבע שנים במהלכן סרקו את כל חיי המקצועיים, סריקה שהסתיימה בתעודת יושר".

באוגוסט 2017 הודיעה הפרקליטות על הגשת כתב אישום נגד זינגר, בכפוף לשימוע, בגין עבירות של קבלת שוחד ומרמה והפרת אמונים. בעקבות השימוע החליטה ביולי פרקליטות מיסוי וכלכלה על סגירת התיק מחוסר ראיות, על דעת פרקליט המדינה שי ניצן. בבחירות לראשות העיר שהתקיימו בחודש שעבר ניצח כרמל שאמה הכהן את זינגר וזכה ב–55% מהקולות. זינגר כיהן כראש העיר בחמש השנים האחרונות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ