שרה נתניהו נחקרה בלהב 433 בחשד למרמה כלפי מבקר המדינה

לפי החשד, רעיית רה"מ הציגה קבלות על תרומה של אלפי שקלים ליד שרה כתשלום עבור העסקת ניר חפץ כיועץ תקשורת, בזמן שהן נועדו למטרה אחרת. עורך דינה: מדובר בכזבים של חפץ. יד שרה: הטענה מופרכת לחלוטין

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
משרדי להב 433, היום
משרדי להב 433, היוםצילום: מגד גוזני
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו נחקרה היום (שישי) באזהרה במשך שלוש שעות וחצי ביחידת להב 433 בחשד לעבירות מרמה כלפי מבקר המדינה במסגרת תיק 4001. התיק נחקר כנספח לתיק 4000, פרשת בזק-וואלה, בעקבות עדותו של עד המדינה ודובר משפחת נתניהו לשעבר ניר חפץ. במקביל לנתניהו העיד עו"ד דוד שמרון, שהיה מעורב אף הוא בפרשה.

פרקליטה של נתניהו, עו"ד יוסי כהן, מסר אחרי החקירה כי הוא מאמין שיתברר כי מדובר ב"עוד גיבוב כזבים וסיפורי מעשיות של עד המדינה, ניר חפץ, שאין בהם כלום". כהן הוסיף: "כשהתיקים האחרים מתרסקים, ממציאים בדיות חדשות. עד מתי תימשך הרדיפה אחרי משפחת נתניהו?". בחברת החדשות פורסם הערב שנתניהו אמרה במהלך חקירתה כי חפץ הוא "שקרן וכזבן", וכי היא מעולם לא דנה עם שמרון על העסקתו.

דוד שמרון נכנס למטה להב 433, הבוקר
דוד שמרון נכנס למטה להב 433 בלוד, הבוקרצילום: מגד גוזני

במרכז הפרשה, , פנייה של ראש הממשלה בנימין נתניהו למבקר המדינה על מנת להסדיר את העסקתו של חפץ כדובר המשפחה, לאחר שסירב לקבל כסף עבור השירותים שהעניק. ב-2014 נפגשו חפץ ושמרון עם מבקר המדינה יוסף שפירא, שהפנה את השניים לוועדת ההיתרים במשרדו על מנת שזו תבדוק אם ניתן לאשר את העסקתו ללא תשלום של חפץ.

במסגרת המגעים מול הוועדה הוצע על ידי אחד המשתתפים כי משפחת נתניהו תתרום סכום כסף למוסד התנדבותי כתחליף לתשלום לחפץ. אולם בפועל הוועדה לא התירה לנתניהו להעסיק את חפץ ללא תמורה, והוא המשיך לעבוד כך, מבלי שמשפחת נתניהו קיבלה היתר. 

נתניהו ביציאה מבית משפט השלום בירושלים, באוקטובר
נתניהו ביציאה מבית משפט השלום בירושלים, באוקטוברצילום: אוליבייה פיטוסי

בשלב מסוים הציגה משפחת נתניהו לוועדת ההיתרים במשרד המבקר קבלות על העברת תרומה של 8,000 שקל לעמותת "יד שרה" כתחליף לתשלום לחפץ. אולם, במסגרת חקירתו של יועץ התקשורת בינואר האחרון עלה חשד כי הקבלות שניתנו עבור הסכום היו למעשה תגמול על סיוע שהעניקה העמותה לבן משפחה של שרה נתניהו. חוקרי להב 433 צפויים לחקור את החשד לפיו באופן זה ניסתה נתניהו לרמות את מבקר המדינה.

מיד שרה נמסר כי "הציוד הרפואי ניתן ללא תמורה, ולכן הטענה כאילו תרומתה של הגברת נתניהו ליד שרה ניתנה לצורך קניית ציוד רפואי הנה מופרכת לחלוטין. מצערת העובדה כי הפרקליטות לא נרתעת מלהמציא יש מאין ומתכחשת לעובדות. לא די שהמדינה לא מסייעת למגזר השלישי, מוסיפה הפרקליטות חטא על פשע ומרתיעה תורמים פוטנציאליים בהחלטה על מניע שלילי של תרומה אלטרואיסטית. הגיע הזמן להפסיק את הרדיפה המרושעת וחיפוש מניעים שלילים מאחרי כל תרומה או מעשה טוב".

חפץ ושמרון במסיבת עיתונאים, ב-2015
חפץ ושמרון במסיבת עיתונאים, ב-2015צילום: גיל כהן-מגן

במקרה שיוחלט להגיש נגד נתניהו כתב אישום בפרשה זו, התיק אמור להצטרף לכתב האישום שכבר הוגש נגדה בבית משפט השלום בירושלים במסגרת פרשת המעונות. בסביבת נתניהו אמרו הערב כי עד לרגע זה לא ידוע להם על מה צפויה להיחקר נתניהו ובגין אילו חשדות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ