מטען התפוצץ ברכב סמוך לביתו של קצין מודיעין בשב"ס, אין נפגעים

לפי החשד, האחרים לפיצוץ הם אנשי ארגון הפשע שאחראים לירי בחודש שעבר לעבר שני בתי כלא. בתקרית לא היו נפגעים, אך נגרם נזק לרכב. בחודש שעבר נשרף רכב אחר ליד ביתו של הקצין

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הרכב עולה באש באלעד, הלילה
הרכב עולה באש באלעד, הלילהצילום: דוברות שב"ס
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

מטען חבלה התפוצץ הלילה (חמישי) באלעד סמוך לביתו של קצין המודיעין של בית סוהר רימונים. בתקרית לא היו נפגעים, אך נגרם נזק לרכב וכן לרכב נוסף שחנה לידו. המשטרה פתחה בחקירה.

קצין המודיעין, בדרגת רב כלאי, פועל נגד עבריינים בארגוני פשע בכלא רימונים, הנחשב לאחד ממתחמי הכליאה המרכזיים שבו מאוכלסים עבריינים בכירים. לפי שירות בתי הסוהר, המטען התפוצץ בסביבות השעה 3:00 לפנות בוקר, וב-26 בנובמבר נשרף רכב אחר ליד ביתו של הקצין.

הרכב לאחר הפיצוץ, הלילה
הרכב לאחר הפיצוץ, הלילהצילום: דוברות שב"ס

לפי החשד, האחראים לפיצוץ הלילה הם אנשי ארגון הפשע של עודה קוטאייר, שנמצא במעצר בשל משפט שמתנהל נגדו באשמת שלושה מעשי רצח ושורת עבירות אלימות. בנוסף, במשטרה חושדים כי ארגוני פשע נוספים מעורבים בפיצוץ, בהם ארגון הפשע של משפחת מוסלי. לדברי מקור המעורב בחקירה, החשד הוא כי הארגונים חברו זה לזה בפעולות נגד אנשי שב"ס. לפי החשד, ארגונו של קוטאייר אחראי גם לירי בחודש שעבר לעבר בית המעצר הדרים וכלא איילון.

דובר שב"ס אסף ליבראטי מסר בעקבות הפיצוץ: "אנו פועלים כל העת בתוך שב"ס ומצפים גם מהמשטרה לפעול על מנת לתפוס את האנשים שעומדים מאחורי המעשים הללו". ליבראטי הוסיף כי "בשלב זה אין עצורים בשאר הפרשות האחרות, וככל שאנחנו יודעים אין התפתחות בחקירה של אף אחת מהניסיונות לפגוע באנשי השירות. למרות שכבר פוצצו, שרפו וירו על אנשי השב"ס, איש לא נותן על כך את הדין וזה מטריד אותי".

מגדל השמירה שנפגע מהירי בכלא איילון, בחודש שעבר
מגדל השמירה שנפגע מהירי בכלא איילון, בחודש שעברצילום: תומר אפלבאום

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס לפיצוץ בתרגיל משותף לשב"ס, משטרה וכיבוי אש בבית המעצר קישון. "שב"ס נמצאים בחזית הלחימה בארגוני הפשיעה. הארגונים האלה, כולל המעורבים באירועים נגד אנשי שב"ס, נמצאים תחת לחץ כבד מאוד גם בתוך בתי הכלא. ראשיהם בכלא והם מנסים להראות אותות חיים ועושים מעשים שמבחינתנו הם חציית קו אדום", אמר. לדבריו, "לא רק שהם לא ירפו את ידי המשטרה אלא להיפך. הוקם צוות חקירה מיוחד ואנחנו מתכוונים לזה בשיא החומרה. היום תתקיים הערכת מצב בראשות ממלא מקום המפכ"ל. כשכל המעורבים ייתפסו, והם ייתפסו, כתבי האישום והעונשים יהיו החמורים ביותר שניתן להגיש כדי שההרתעה רק תתגבר".

ארגונו של קוטאייר, הפועל בשנים האחרונות במרכז הארץ וביישובים הערביים באזור השרון, נחשב לאחד הארגונים האלימים בישראל. קוטאייר וכ-20 מאנשיו עצורים זה כשנה, ובמהלך שהותם במעצר התפתחו כמה עימותים בינם לבין סוהרים, שניסו למנוע את המשך פעילותם העבריינית בין כותלי הכלא ומחוצה לו.

מאז שנכלא, שוהה קוטאייר בבידוד בכלא רמון שבנגב. בחודשים האחרונים הידרדרו היחסים בינו לבין אנשי שב"ס. לפני כחודשיים מת אחד מאחיו מדום לב, ובשב"ס סירבו לאשר לו לצאת ללוויה או לפקוד את קברו. בתגובה, אמרו בשב"ס, קוטאייר שרף מזרן, פגע במצלמת אבטחה ותקף סוהר. בסביבתו של קוטאייר אומרים שהמתיחות נבעה מסיבה אחרת: שהמפקד החדש של כלא רמון סירב להיפגש עמו מאז נכנס לתפקיד, לפני כחודשיים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ