אברג'יל: מוכן לשקר בבית משפט בשביל לא לפגוע בחבריי ומשפחתי, אך לא בשבילי

בעדותו השלישית בבית המשפט, התייצב לראשונה יצחק אברג'יל להשיב לשאלות הפרקליטות. הוא טען שלא הכיר חלק מעדי המדינה נגדו וסיפר מה אחיו מוכן לעשות עבור כסף

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יצחק אברג'יל בבית המשפט המחוזי בתל אביב, בשבוע שעבר
יצחק אברג'יל בבית המשפט המחוזי בתל אביב, בשבוע שעברצילום: מוטי מילרוד
רויטל חובל
רויטל חובל

באיחור של שעתיים וחצי, אחרי שאנשי שירות בתי הסוהר שכחו להביא שני נאשמים, החלה היום (שלישי) החקירה הנגדית של ראש ארגון הפשע יצחק אברג'יל. לראשונה התייצב אברג'יל להשיב לשאלות הפרקליטות.

בעדותו השלישית, המשיך אברג'יל לטעון שכלל לא הכיר חלק מעדי המדינה נגדו. התובע הראשי בתיק ניסים מירום ניסה להפריך את גרסתו של אברג'יל בעדויותיו, שלפיה לא ביקש לפגוע בזאב רוזנשטיין בשל חברותו עם אחיו, מאיר. הוא השמיע לו הקלטה שבה מאיר אחיו מכנה את רוזנשטיין "המלשין הכי גדול של משטרת ישראל". אברג'יל מצדו סיפר מה אחיו מוכן לעשות בשביל כסף.

חקירה נגדית לעו"ד אבי כהן, ב"כ נאשם 2 (אבי רוחן):

ש.        אני מבין שאחיך יעקב ז"ל נרצח ב-23.6.02, אתה חזרת לארץ ב-14.7.02, זה נכון?

ת.         לא יודע באיזה תאריך חזרתי במדויק, אבל אם זה כתוב שם זה כתוב שם.

ש.        כמה זמן לאחר שחזרת מחוץ לארץ פגשת לראשונה בחייך את אבי רוחן?

ת.         חודש – חודש ומשהו, אחרי שחזרתי.

ש.        זאת פעם ראשונה שראית אותו בחיים?

ת.         פעם ראשונה שראיתי את אבי רוחן בחיים. תראה, על אבי רוחן שמעתי כשהייתי בבית סוהר רמלה, שמעתי, אתה יודע, אסירים עוברים ממקום למקום, אסירים מדברים על אסירים, אז אמרו איש טוב כזה שהייתה לו מכולת, סופר מרקט, לא חי את החיים האלה, אבל הוא איש מצחיק, איש שעושה טוב, זה זה זה, וכשבאתי מחו"ל, אמרתי לך, ניסיתי להתחבר, ליצור קשר עם כל מיני אנשים.

אבי רוחן לא היה מטרת הקשר שלי, קוני היה מטרת הקשר שלי. באתי אני ואחי מאיר, אתה יודע, החירש הכי גדול זה זה שלא שומע עד הסוף, אתה לא חירש, תן לי לסיים ותשאל את השאלה. באתי מחו"ל אני, אחי אייבי, מאיר אמר לי בוא קבעתי פגישה עם טולי (עד מדינה), עם קוני, עם זה, באתי לפגישה,

אמרתי למאיר תשמע, אני לא צריך ללכת לפגישה, תלכו אתה ואייבי, תשמעו, תאזינו, תנסו לדלות אינפורמציה, משהו, אז קוני אמר למאיר למה יצחק לא בא, הוא אמר יצחק באוטו, בקיצור מאיר ואייבי אמרו זה נראה לא טוב שאתה לא בא לפגישה. באתי לפגישה, שם פגשתי את אבי רוחן פעם ראשונה בחיים שלי, כל אלה שאני אומר לך זו פעם ראשונה בחיים שפגשתי אותם.

ש.        ומה יקרה אם התביעה תראה שפגשת אותו?

ת.         אין דבר כזה, אם התביעה תראה אז אני מודה בכל התיק. אבי רוחן, דותן, קוני, טולי, צ'יקו, כל החמש האלה הכרתי אותם, היה להם מקום של חומרי בניין, משהו כזה, בבני-ברק, באזור של בני-ברק, יש תחנת דלק, מאחוריה, שם זה היה, שם בפעם הראשונה הכרתי את כל החמישה האלה.

ש.        אחרי בלגיה סיפרת שנסעת לתאילנד.

ת.         כן.

ש.        בתאילנד אתה פגשת את אבי (רוחן)? היה לך קשר איתו?

ת.         לא, מה פתאום.

ש.        הוא לא הגיע אליך לתאילנד?

ת.         אבי טיפוס שהוא יכול להגיד לך: אני אבוא אליך, אני אבוא אליך, אבל תכל'ס בלב אין לו מספיק לב לנסוע טיסות ארוכות.

ש.        זאת אומרת ממה שאני מבין, מסביבות אוגוסט 2002?

ת.         מהפגישה שפגשתי אותו כשטולי רצה לפגוש אותי, בבלגיה, לא ראיתי אותו עד שחזרתי לארץ.

ש.        שזה בשנת?

ת.         חודש 11 ככה.

ש.        2011-2010?

ת.         כשהם באו לבריסל. עד חודש שישי 2004, בחודש שישי באתי לארץ, לא פגשתי אותו.

ש.        ומאז?

ת.         מאז יצא לי לפגוש אותו פה שם, מדי פעם. אבל תכל'ס עד חודש שישי 2004 לא.

ש.        מתי נודע לך לראשונה על עסקת הסמים, מה שנקראת פה העסקה הגדולה, מפרו לקנדה, וממי נודע לך?

ת.         אמרתי לך, טולי רצה לבוא לסביליה.

ש.        אתה בטוח שזה היה סביליה?

ת.         אני בטוח שזה היה סביליה, אתה יודע, אומרים הזיכרון מתעתע,  אני לא אגיד לך שיש לי זיכרון מושלם, אני רחוק מזה, אבל אני זוכר שהייתי גר בוולבה, טולי נסע לסביליה, באתי לסביליה, למלון שלהם, טולי בא לדבר, אמרתי לו, עשיתי לו ככה עם היד תנועה של פה הכל הקלטות, ירדתי איתו למטה, הוא אומר לי: תשמע יצחק יש מחלוקת בין אחיך מאיר לביני, הייתה לנו פגישה, גלגלים לא גלגלים, אמרתי לו למה אתה מדבר יותר מדי? בוא אני ואתה ניסע לאחי מאיר, הוא נמצא שתי דקות.

ש.        מתי פעם ראשונה שמעת על העסקה הזאת?

ת.         זאת הפעם הראשונה. לא רציתי להרחיב לשמוע עליה כי אני לא אוהב לשמוע דבר שהאנשים המעורבים בו לא נמצאים.

ש.        מה הבנת מטולי מי האנשים שמעורבים בעסקה הזאת?

ת.         הוא ומאיר. אם היה עוד מישהו מעורב הוא היה יושב איתנו בפגישה.

ש.        מה אתה יודע מטולי או ממאיר או בכלל, מי קיבל כספים מהעסקה הזאת?

ת.         לא יודע. לא ידעתי. אני לא נכנסתי לזה.

ש.        כי אתה שמעת מטולי שזה עוקץ אותו.

ת.         לא, בהתחלה טולי ומאיר היה להם קשר כביכול לעסקה של 800 קילו, בפעם השנייה שטולי בא, טולי, אני לא רוצה להגיד, הוא בא בלחץ שמאיר חושב שהוא מעל אותו ב-320 קילו, כי היה שם רק 480 קילו. אמרתי לו יש לך הוכחות על זה? הוא אמר לי אני אביא לך צילומים של הגלגלים. אמרתי לו כל עוד ואין הוכחות אל תדבר איתי באוויר, באמונה או בזה, אין כאן קטע של אמונה, תביא לי עובדות.

ש.        עד המדינה י' מסר בחקירה שלו שטולי התלונן בפניו שמאיר לקח את מרבית הכספים מהעסקה הגדולה. מה ידוע לך על כך?

ת.         תשאל את י' וטולי.

ש.        אתה יודע אם עוד מישהו?

ת.         אני לא יודע על כספים.

ש.        אתה יודע אם עוד מישהו התחלק בכספים האלה?

ת.         לא, אני לא יודע על כספים, אני יודע שהעסקה התחלקה בין מאיר לטולי, נקודה.

ש.        בעמ' 7056 כשנחקרת על-ידי עו"ד וייס אמרת שמאיר אמר לך שטולי מעל אותו עם קנדי אחד, אתה יכול בכמה מילים? אתה זוכר את השיחה הזאת?

ת.         שהוא מעל אותו ב-320 קילו, העסקה הייתה מדוברת על 800 קילו ופתאום יש שם 480 קילו.

ש.        מה הקשר שלך לסמי ביטון? אתה מכיר אותו?

ת.         אף פעם לא ראיתי, אף פעם לא שמעתי.

ש.        מי זה מוטי חדד?

ת.         חדד? אתה מביא לי שמות שאני לא... לא מכיר.

ש.        לא זכור לך אחד כזה?

ת.         לא. חדד?

ש.        התביעה טוענת בכתב האישום של העסקה הגדולה שהיה את אותו מפגש שאתה מדבר עליו שטולי דיבר איתך על עסקת הסמים, נסעתם למאיר ואחרי יום או יומיים ישבתם עם מוטי חדד בספרד יחד עם מאיר. כך טוענת התביעה?

ת.         היא יכולה לטעון מה שהיא רוצה. אין מוטי, לא ישבתי עם מוטי, אני לא מכיר מוטי חדד.

ש.        התביעה טוענת, והעידו כאן סמי ביטון, שמוטי חדד היה עם מאיר בעסקה בקנדה, לצערנו מוטי חדד לא נחקר.

ת.         אני לא יודע אם אתה מדבר אל הפרוטוקול או להשמיע, אני אומר לך בוודאות מה היה, לקחתי את מאיר מהבית של גבי ואת טולי, הלכנו למסעדה, הזמנו קפה וכל מיני דברים כאלה, סיכמנו שבשביל לשבור את המחלוקת שמאיר יש לו בן-אדם אמין שלו וטולי בן-אדם אמין שלו, ישימו שם, שאי-אפשר לעצור עבודה באמצע. מפה לא הייתה עוד פגישה בנושא הזה.

ש.        אני רוצה להסביר לך משהו, אתה שמעת, העידו פה לא מעט עדי מדינה.

ת.         אם מאיר וטולי נפגשו אחרי זה עם הבחורים שאתה אומר, אני כבר לא הייתי בפגישה הזאת.

ש.        וזה ללא ידיעתך?

ת.         ללא ידיעתי, והם גם לא מעניינים אותי. אין לי בעיה עם אנשים שנמצאים בעולמות אחרים, זה לא מעניין אותי, מעניין אותי שלא יהיו לאחי ויכוחים בארץ עם אנשים ושלא יהיו לי עוד סכסוכים, זה מה שמעניין אותי.

ש.        אני לא מדבר לפרוטוקול אלא על מה שהתביעה כותבת בכתב האישום, בסעיף 11 לאישום הזה של העסקה הגדולה מדברת התביעה על אותה פגישה שאתה דיברת עליה, שאתה מדבר עם טולי, יוצא מהמלון ומדבר איתו. אתה טוען שזה היה ב-4 עיניים, התביעה טוענת שבאותה פגישה היו גם אבי (רוחן), צ'יקו, י'.

ת.         לא.

ש.        מה ההתייחסות שלך?

ת.         בוא תקשיב, שאני אכלתי את הפגיעה מעד המדינה, החבר הכי טוב שהיה לי בחיים, אני לא אמרתי את המילים האלה פה מהשפה אל החוץ, אני אמרתי מילים שיושבות לי פה והנזק הוא נעשה בלתי הפיך. אם אני והר-ציון וניסים מירום רוצה לעשות דבר, משהו, לא יכול להיות שפרקליט המדינה גם יידע, זאת אומרת אנחנו נעשה, מי שיודע יודע, אין לי קטע של... אני משתמש באמונה מתי שאין לי אופציה לדעת.

ש.        אז את מי עדכנת במה שאמר לך טולי?

ת.         לא עדכנתי אף אחד ואני לא אמרו לעדכן אף-אחד, אם הייתי מעדכן מישהו הייתי נחשב אחד שבוגד בהיגיון שלי.

ש.        התביעה תגיד לך שזה לא סביר, הרי טולי מגיע עם אבי, עם צ'יקו וכך הלאה, אתם משם נוסעים למאיר, לא סביר שלא דיברתם איתם? שלא עדכנת אותם מה עושים?

ת.         אז אולי אני אתחיל לספר להם את כל מה שעשיתי בחיים שלי? מה יש לי לעדכן, אם לי ולך יש סידור מסוים, מה יש לי לעדכן את גלית?

ש.        ואז בסעיף 13 לכתב האישום כתוב שכעבור יומיים, דהיינו 19 ליוני, בספרד, נפגשתם אתה, אבי, צ'יקו, טולי, מאיר ומוטי, זאת הפגישה שדיברתי עליה, וסוכם שמוטי ימשיך לפתוח את הגלגלים ולמכור את יתר הסמים בקנדה. זה מה שטוענת התביעה על אותו מפגש עם מוטי, כשאתה בעצם בפגישה עם מאיר, הם אומרים שגם מוטי נכח שם.

ת.         אני, טולי ומאיר.

ש.        אתה זוכר איפה זה היה?

ת.         במסעדה. מסעדה כזאת שיש לה ירידה כזאת, אם אתה מכיר את הקוסטה דה לה סול, זה כביש כמו כביש החוף שאתה לא רואה את המסעדה אבל יש לך מדרגות כאלה ואתה יורד, זה כוכים, כאלה, אחד הכוכים האלה, מסעדה של דגים.

ש.        ואת מי עדכנת בעניין הזה?

ת.         את מי אני אמור לעדכן? אני אמור לעשות שולם בין X ל-Y.

ש.        תאמר התביעה שלא הגיוני שאתה רק עוסק בשולם בין מאיר לבין טולי לגבי עסקת סמים כזאת גדולה ומשמעותית ואתה לא מבקש משהו בשבילך עבור הפשרה/גישור. מה תגיד על זה?

ת.         קיבלתי הרבה.

ש.        מה קיבלת?

ת.         שלא תהיה מלחמה.

ש.        כסף לא קיבלת?

ת.         לא, אני גם לא רוצה, אני לא רוצה שתהיה מלחמה, לא רוצה שתהיה בעיה.

ש.        ואתה אומר שלא יכול להיות שאתה ראית אי פעם את אותו מוטי, אתה לא יודע איך הוא נראה ולא דיברת איתו?

ת.         אני לא מכיר.

ש.        הטענה שלך שאתה פגשת את אבי לראשונה לאחר פטירת אחיך ב-23 ליוני 2002.

ת.         חודש אחרי שחזרתי.

ש.        זאת אומרת בסביבות אוגוסט 2002, הטענה הזאת סותרת את טענת התביעה שאתם נפגשתם בים המלח, אותו סיפור של ים המלח ותכננתם לעקוץ את אותו אלי לוי, כמה חודשים לפני כן. השאלה שלי אליך, מה אם התביעה תוכיח שאתה בעצם פגשת את אבי 5 חודשים לפני כן, לפני שהגעת מחו"ל לאחר הירצחו של אחיך, כמה חודשים לפני בים המלח באותה פגישה מדוברת  באזור ים המלח, שכך מתוארת בכתב האישום. מה טענתך?

ת.         אז אני מוכן לפני כל הקהל, לפני כל עורכי-הדין, לפני כל השופטים, כל ההרכב וכל מי שנמצא, שיביאו לי מכשירים, שיחברו אותי למכונת אמת, אם ייצא שהכרתי את דותן, את טולי, את קוני, את צ'יקו, את אבי לפני שחזרתי מחו"ל, אם הכרתי אני מודה בכל התיק, למה דיבורים? בוא נחסוך זמן. אני אומר לך לא הכרתי .

ש.        אם התביעה תראה שב-12 למרץ 2002, שזה בעצם ארבעה חודשים לפני שחזרת מחו"ל, בים המלח היה לכם מפגש, יביאו את היחידה הסמויה, עוקבים, בים המלח, אין דבר כזה?

ת.         אתה רוצה עכשיו שאני אמציא לך סיפור שיש דבר כזה כשאין דבר כזה? שיביאו תמונה, איכון של טלפון, שיחה, משהו, מה שיש, הכי קטן, על הכיפאק. לא רק זה, אני גם יכול לציין לך שאף-פעם לא הייתי עם אחד מהאנשים האלה בבית-סוהר גם, ומכל החבורה הזאת אתה כל הזמן מדבר אבי אבי אבי.

ש.        הכרת אותו תקופה קצרה מאוד?

ת.         טולי נתתי לו כבוד בגלל אבי וגם בגלל עצמו כי הוא איש נחמד ואיש על הכיפאק, והוא בן-אדם סימפטי אבל הוא יותר קבל כבוד בגלל קוני לא בגלל טולי ולא בגלל אבי, בגלל קוני. כי אבי לא היה דמות, אבי זה לא היה קוני, קוני היה הדמות הרצינית. הבנת? זאת אומרת הכבוד הוא בגלל קוני, ושיבוא קוני תחקור אותו כי אם לא אנחנו נביא אותו גם.

ש.        איך אתה מתאר מהיכרותך את הדמות של טולי בהיבט הזה של עבירות הסמים וכך הלאה?

ת.         לא הכרתי אותו מעבירות של סמים, הכרתי אותו מבן-אדם שפתרתי לו שתי בעיות, פתרתי לעצמי שתי בעיות, הכרתי את אחי מאיר הוא בשביל כסף ייכנס לויכוח גם עם פוטין.

ש.        הוא לא יפחד מפוטין?

ת.         לא, הוא לא טראמפ. זאת אומרת זה מאיר, לא רציתי שיהיה ויכוח ביניהם. עכשיו טולי גנב את מאיר, מאיר טוען שכאילו בקשר שהוא יצר לו, בקשירת קשר, היה לו נתח יותר גדול אם זה היה 800 קילו.

ש.        התביעה טוענת בסעיף 16 לאישום הזה, שחלק גדול מהכספים האלה של העסקה, טולי העביר לך במקומות שונים באירופה, היה פוגש אותך באירופה, לא מציינים בדיוק היכן, ומעביר לך סכומי כסף נכבדים במספר הזדמנויות. מה יש לך להגיד?

ת.         פעמיים טולי קנה לי כרטיסי טיסה, פעמיים, בגלל שנתקעתי בלי כסף בשדה והייתה טיסת קונקשן, נתקעתי בברצלונה, הייתי צריך לטוס לבלגיה, ברח לי המטוס, אין עלי כסף, אין לי בארץ, אבי לא יודע לדבר אנגלית, הוא בקושי עברית יודע, למי אני אתקשר? כולם בארץ לא יודעים לדבר אנגלית, היחידי שיודע לדבר אנגלית זה טולי. טולי תעשה לי טובה, אני לא יודע לדבר אנגלית, אני לא יודע איך לקנות כרטיס, תקנה לי מהארץ כרטיס שאני אלך לדלפק, הוא אמר לי תביא לי את הדלפקנית הזאתי, הבאתי לו אותה, הוא דיבר איתה, הוא קנה לי כרטיס, מרוב העייפות שלא ישנתי כל הלילה גם המטוס הזה ברח לי, התקשרתי אליו שוב שיקנה לי עוד הפעם כרטיס, אמרתי לו אני אשלם לך. חוץ מזה אף פעם לא לקחתי מטולי כסף.

ש.        בסעיף 17א מדברים על זה שטולי העביר לך סכומים שונים שנעו בין 40 אלף יורו ל-100 אלף יורו בכל פעם בעת שנפגש איתך במקומות שונים באירופה. מה התייחסותך?  לא היה ולא נברא?

ת.         טולי פגש אותי שלוש פעמים, פעמיים וחצי, באירופה. פעם אחת זה שנסענו לאחי מאיר, פעם שנייה אחרי כמה זמן הוא בא ואחותי מרים נסעה לאיטליה, אחותי מרים היא האחות הכי יקרה לי בעולם, הדבר הכי יקר לי, אמרתי לה מרים, היא הייתה באיטליה עם בעלה ואחות של זילכה ובעלה, לקחתי אותו, נסענו לצרפת, מצרפת לאיטליה, כי זאת הייתה הדרך היחידה להגיע לאיטליה במהירות האפשרית, וזהו, נסענו לשם, זה החצי. הפעם השלישית זה בבלגיה. זהו.

ש.        זאת אומרת מה שכתוב בעובדות בכתב האישום, אין לזה שחר?

ת.         לא.

ש.        מצוין גם בסעיף 17ד שסכומים נוספים מהעסקה הגדולה העבירו או סמי ביטון או מוטי לך ולאחיך מאיר, מה התייחסותך?

ת.         אני לא מכיר לא את סמי ולא את מוטי, אתה מקריא לי שמות, זה כמו שתגיד לי דון קורליאונה ולאקי לוצ'יאנו.

ש.        אבי לא מואשם בניסיון הרצח בפלומר, האישום השלישי ולכן נעבור לאישום הנוסף שהוא מואשם בו, הרצח ביהודה הלוי, האישום הרביעי. אנחנו שמענו כאן בבית-המשפט את בומבי מספר שלאחר שהוא נכשל בפלומר ולפני שהגיע אליך לבלגיה, הוא המשיך לעקוב אחרי זאב רוזנשטיין, חיפש "שעת כושר" לחסל אותו אבל מסיבות שונות הוא לא הצליח. מתי אתה ידעת על הניסיונות האלה שלו?

ת.         מהעיתונות, מהתקשורת. כל פעם הייתי קורא מהתקשורת.

ש.        הוא העיד על זה כאן לראשונה שאחרי שהוא נכשל בפלומר הוא חיפש הזדמנות ולא נפלה לו הזדמנות.

ת.         שמעתי מה הוא מכר.

ש.        אתה ידעת מזה?

ת.         לא ידעתי מזה. אני רוצה לציין עוד דבר, מאז שעזבתי את המדינה עד אחרי פלומר לא היה לי איתם שיחות בכלל.

ש.        תקן אותי אם אני טועה, עם בומבי הייתה לך היכרות ארוכת שנים? גדלת איתו בעיר לוד ביחד?

ת.         לא הייתה לי היכרות איתו, בכלל לא.

ש.        מה הייתה ההיכרות שלך איתו?

ת.         השתחררתי מבית הסוהר, יורם (צבח) היה הולך עם 4-5 מכוניות הוא היה מטייל, ביניהם בומבי וסמיקו, ביניהם, וכל החבורה הזאת הביאה את יורם לכיוונים לא טובים, הבנת? ניצלו את יורם. כשיורם נרצח לא האשמנו אותם ספציפית ברצח שלו, לא אני, לא גולן ולא משה, אבל האשמנו אותם שהם גרמו לזה, ראינו אותם מהצד שהם גרמו לזה, הדרך שהם הולכים הם גרמו לזה, וחוץ מזה שיורם כל הזמן מטייל עם 3-4 מכוניות, מה קרה באותו יום שפתאום הוא נוסע לבד בבת-ים ורוצחים אותו? זה צירוף מקרים? אני לא מאמין .

ש.        מה הקשר, אם היה, בין אבי לבין בומבי?

ת.         אם אבי מכיר את בומבי זה אולי בספרד, לא יודע, לא חושב שיש קשר ביניהם, אני לא חושב שהוא ראה אותו יותר מפעם פעמיים בחיים.

ש.        האמת שאתה צודק. נערך עימות בין אבי לבומבי, בעימות אבי באמת אמר את הדברים כמו שאתה אומר עכשיו במילים שלו, שלא היו להם מפגשים, לא שיחות טלפון, זה לא התארח אצל זה וכך הלאה, הכל מופיע בעימות. אבי טוען בעימות שכשהוא דיבר איתך הוא דיבר איתך ב-4 עיניים ולא הייתה לו שום שיחה על פשע או עבירה או משהו לא חוקי שהוא דיבר איתך יחד עם בומבי. מה התייחסותך?

ת.         מה אמרתי עד עכשיו? אני מדבר לאוויר? אף פעם לא דיברתי עם מישהו ליד אנשים.

ש.        אני לא שואל על מישהו אלא על אבי.

ת.         זה לא משנה אם זה אבי או מוחמד או דני או לא משנה מי. כשאני מדבר עם מישהו, גם אם החברים הכי טובים יהיו לידי, כשאני רוצה לדבר עם מישהו ספציפית אני לוקח אותו לצד, ואם זה מקום פתוח אני מדבר איתו באוזן.

ש.        אני מדבר איתך על מה שאתה יודע שנאמר במפגש בבלגיה, ובומבי טוען שבשיחה הזאת כשאתה ביקשת כספים, נכחו בשיחה שורה של אנשים. כך בומבי טוען .אבי אומר שהשיחות היחידות שלו עם בומבי בחייו היו כשאתה נכחת.

ת.         בומבי עם אבי אין לו על מה לתקשר, הם לא חברים, הם לא ידידים.

ש.        איזו השפעה יש לאבי על בומבי?

ת.         נאדה. כלום. NOTHING.

ש.        מה הקשר שלך עם פטריק אלקריף? אתה מכיר אותו?

ת.         לא. אולי חפיף כזה, משמועות.

ש.        מה הקשר שלך לגדי אבוטבול?

ת.         גדי אבוטבול אם אני לא טועה הוא היה עד מדינה של אחי אייבי, מה יש לי עם חברים של אחי אייבי? מה יכול להיות לי? הם נרקומנים בד"כ, ואני עם נרקומנים אין לי קשר עמוק.

ש.        מה התשובה לשאלה שלי? פגשת את גדי? לא פגשת? דיברת איתו?

ת.         יכול להיות שאם דיברתי עם אחי אייבי הוא ראה אותי, זה יכול להיות. הרבה אנשים כשהם רואים את יצחק יש להם זיכרון שהם ראו את יצחק או פגשו את יצחק, אבל אני שאין לי שום אינטרס אני לא יכול לזכור את כל האנשים שהיו איתי בבתי-סוהר או שראיתי אותם או שזה.

ש.        אבל אתה לא זוכר פגישות או שיחות עם גדי אבוטבול?

ת.         לא, מה פתאום.

ש.        גדי אבוטבול באמת היה עד מדינה נגד אחיך, הגישו נגדו כתב אישום, הסנגורים טרחו לחפש אותו, ואנחנו נבקש להגיש אותו בזמן הנכון. מה שחשוב לנו בעניין גדי אבוטבול, הוא בעצם היה עד מדינה נגד אחיך ונגד משה ברדוגו, ובכתב האישום שהגישו נגדו כשהוא היה עד מדינה צוין שב-25 לספטמבר 2003, כמעט חודשיים לפני שאבי נסע לבלגיה, בעצם הזמינו ממנו מטען כדי לפגוע בזאב רוזנשטיין ובאבו חמרה, וזה בספטמבר 2003. מתי נודע לך על כתב האישום הזה? על המעורבות שלהם בעניין הזה? אם בכלל.

ת.         אחי אייבי נרקומן, ונרקומנים יכולים לדבר מפה עד הודעה חדשה, הם לא מסוגלים לעשות כלום ואין להם את היכולת לעשות כלום והם לא יודעים לעשות כלום חוץ מלהשתמש ולדבר שטויות. אני שואל אותך שאלה אחרת, אל תגיד לי במה הוא הואשם, אני אגיד לך במה הוא הורשע תגיד לי, במה הוא הורשע?

ש.        גדי סיפר במשטרה...

ת.         מה גדי סיפר הוא סיפר, במה הוא הורשע?

ש.        המשטרה עקב אחרי משה ברדוגו ואחרי אחיך אייבי והיא טוענת על סמך...

ת.         היא טוענת. היא טוענת גם שאבי עשה פשעים ואבי לא עשה פשעים, אז היא טוענת.

ש.        על סמך הדברים שאבי הודה שהוא עשה אותם, והם הודיעו לו שאחרי שהוא יעיד הם יבטלו את ההסכם, האירוע הזה שהוא דיבר עליו, את כל הסיפור אתה מכיר, שבעצם המשטרה הצליחה אודות להאזנות ומעקבים להציל את זאב רוזנשטיין.

ת.         לא היה ולא נברא. אם היה דבר כזה הם היו קוברים אותו, לא היו נותנים לו שנתיים.

ש.        גדי אבוטבול סיפר שהם באו אליו, ביקשו ממנו מטען כדי לפגוע באבו חמרה.

ת.         האם אתה מנסה להביא אותה כאילו בין לבין? אחי ניסה לרצוח  את זאביק? אין לאחי שום סיבה לרצוח את זאביק, אין לו, את זה תכניס לך טוב לראש, אין לו סיבה לרצוח את זאביק. ואחי אייבי לא יכול לפתוח עימות עם זאביק, למה לו לפתוח עימות עם זאביק כשאין בעיה עם זאביק?

ש.        אתה יודע שהאירוע המדובר היה חודשיים לפני שאבי נסע לבלגיה?

            אני אשאל אחרת בראשית, אני אומר לך שהאירוע הזה שהם מדברים עליו היה חודשיים לפני הנסיעה.

ת.         אני לא יודע.

כב' השופטת רביד:

עו"ד כהן, אתה בחקירה ראשית ולא בנגדית.

עו"ד כהן:

אנחנו מנסים לברר את האמת. אני הרי רשאי בחקירה ראשית להציג איזשהו כתב אישום, להציג איזשהם דברים שאמרו עדים ולבקש את התייחסות העד, אני אומר הוגש כתב אישום נגד גדי אבוטבול ומה התייחסותך.

ת.         אני אקצר לך את זה, תזמין את אייבי להיות עד הגנה והוא יענה לך.

ש.        כשאני חקרתי את ראש צוות החקירה, סנ"צ חג'ג', שאלתי אותו לגבי ניסיונות החיסול האלה, או לפחות המקרים האלה בספטמבר 2003 והוא אמר שלא ידוע לו עליהם דבר. אנחנו מצאנו לתדהמתנו שבכתב האישום נגד אבוטבול וגם נגד אייבי אדון יוני חג'ג' מופיע כעד תביעה. ידעת זאת?

עו"ד וייס:

אני מתנגד לשאלה.

ש.        יש לך הסבר מדוע יוני חג'ג' הסתיר את האירועים האלה מבית-המשפט?

ת.         תשאל את יוני חג'ג'.

עו"ד כהן:

אני חוזר בי מהשאלה.

ש.        כשאבי הגיע אליך ב-17 לנובמבר 2003 לבלגיה, מי היו האנשים שהיו איתך באותה עת בבלגיה? שחיית איתם והסתובבת איתם? דיברת על ישראל.

ת.         אקה, י', ידידה שלי, כשהייתי רוצה לצאת לבלות אז דודו בן שטרית, אבל כשהייתי רוצה לבלות פה שם הייתי לוקח את ישראל שיבוא יראה לנו איפה פה הדיסקוטקים, איפה הבילויים.

ש.        יש לנו האזנות סתר, אני לא אחזור עליהן למעט שאלה אחת בלבד, למזלנו יש לנו את אותן האזנות של השיחות שלך עם טולי ושלך עם אבי, נ/15, נ/68 ות/848, אני מבקש לשאול אותך על נ/68, זאת השיחה שלך עם אבי ב-14 לנובמבר, יומיים שלושה לפני שאבי הגיע לבלגיה, ובעמ' 5 אני אקריא לך: "אברג'יל: מה אתה לא בא עם כוסית או שאתה רוצה פה שיכינו לך חגיגה? אבי: אה וואלה איך שאתה חושב. אברג'יל: אתה רוצה חגיגה? אבי: כן. אברג'יל: אתה רוצה חגיגה? אבי: יאללה. אברג'יל: מתי זה? ה-1 לחודש עבר? אבי: ה-1 לחודש. אברג'יל: היום זה לא היום ה-13, ה-14. אבי: היום זה ה-14. אברג'יל: היום יש לך זמן, יש לך זמן אחי, תעשה חגיגה אצלי".  על מה דיברת פה? איזו חגיגה?

ת.         ללכת לקונצרט, לאופרה, כל מיני דברים, מה זה חגיגה? מה עולה משם? בילויים, סטלות, קריסטל, אקסטות, כל הסיפורים האלה.

ש.        מה היה המצב של אבי אז בבלגיה מבחינת שימוש בסמים?

ת.         אבי לא היה משתמש בסמים בארץ, אבי היה משתדל לנסוע לאירופה כשהוא משתמש בסמים, לנסוע לאיך קוראים לו, איפה הסקנדינביות האלה, המדינות האלה, לאירופה, לא יודע לאיפה אבל הוא בארץ לא אהב להשתמש בסמים.

ש.        מעניינים אותי השלושה ימים האלה בבלגיה, אתה סיפרת שיצאתם וביליתם.

ת.         יומיים.

ש.        מה כלל הבילוי הזה?

ת.         זונות, סמים, בסוף הלילה כדורי שינה, בבוקר מתחילים עם ג'וינטים, יין, אוכלים, יין, שותים, אבי דופק פס קריסטל, מי שבא לו קריסטל לוקח קריסטל, מי שבא לו אקסטות לוקח אקסטות.

ש.        אתה יכול לומר מי אלה שבילו? אבי, אתה ומי עוד?

ת.         אקה, טולי לא בילה איתנו היו לו בעיות בידיים, י' לא בילה, אני חושב שהוא בילה פעם אחת או שהוא לא בילה, אקה, וישראל היה מורה דרך.

ש.        אתה זוכר אולי אם יהודה מטטוב שהזכרת מקודם היה איתכם?

ת.         אני לא זוכר, יכול להיות.

ש.        אתה מדבר על הערב הראשון או השני?

ת.         לא יודע, יצאנו לבלות, הייתי בסטלה, אני זוכר אם זה היה איתי או זה לא היה איתי? אני לא זוכר את זה.

ש.        העיד כאן בומבי שהשיחה או הפגישה הייתה בדירה של ישראל (אוזיפה), ששם דיברת עם כל האנשים, בומבי התעקש כאן בבית-המשפט שהשיחה הזאת הייתה בבריסל. אנחנו יודעים שישראל גר באנטוורפן, אבל אולי בומבי התבלבל.

ת.         בומבי לא יכול להתבלבל, בומבי לא היה בבית, אבי לא היה בבית של ישראל, אני לא זוכר מישהו, י' היה בבית זה אני יודע, חוץ מזה אני לא יודע אם הם מכירים את הבית של ישראל בכלל. אני זוכר שישראל אמר לי יצחק אל תביא לי אנשים לבית, אתה הרסת לי את החיים, הייתה לו עוזרת שנאה אותי שנאת מוות, עד שהגעתי לשם התפקיד שלה היה לעשות כוס קפה ,מאז שאני בא המטבח כאילו זרקת רימון וזה התפוצץ, כך נראה המטבח.

ש.        אתה העדת שבמלון בבלגיה שוחח איתך טולי ב-4 עיניים לגבי מטרת בואו, אתה יכול לחדד את השיחה הזאת?

ת.         של בלגיה?

ש.        כן.

ת.         טולי בא לחוץ וקצת עצבני, אני לא יודע, הכל ביחד, עצבני, פגוע, לחוץ, מבוהל, הכל ביחד. הוא אומר לי, הוא האשים אותי, לא, הוא האשים את מאיר שמאיר, הוא אמר לי: תשמע יצחק אחיך חושב שמעלתי אותו. עכשיו אחי עדכן אותי, אמרתי לאחי גם, יש לך הוכחות? הוא אמר לי אני אביא לך. אמרתי לו כשתביא  הוכחות אני אשב. לטולי אותו דבר אמרתי, יש לך הוכחות? הוא אמר לי אני אביא לך את הצילום של הגלגלים. אמרתי לו תביא את הצילום ואני אשתיק אותו.

ש.        איפה בדיוק הייתה השיחה הזאת?

ת.         אני וטולי הלכנו לבד, היינו יושבים במסעדה, ישבו כולם שם אקה, אני חושב ישראל, אם אני לא טועה, כל מי שישב במסעדה הלכנו, לא זוכר בדיוק, היו שם הרבה, אני הלכתי לדבר איתו לבד ואמרתי לו: תשמע ככה וככה וככה, הוא אמר לי תשמע יצחק, אני יודע שהוא חושב שמעלתי אותו ב-320 קילו, שכאילו עקפתי, את הנאמן שלו לקחתי לצד שלי, משהו כזה. אמרתי לו: טולי יש לך הוכחות? הוא אומר לי אני אביא לך צילום של הגלגלים. אמרתי לו תביא צילום, אני אעמוד על זה שאין שום בעיה. יש צילום, הנה הגלגלים, הגלגלים ריקים, שיש רק 480 קילו, נקודה. אני מאמין לך טולי. הבעיה לא איתי.

ש.        למה לא הכנסת לשיחה הזאת גם את אבי?

ת.         אבי לא קשור לשיחה, מה אני צריך אותו בשיחה?

ש.        הוא חבר של טולי.

ת.         טולי יותר חבר של קוני מאשר של אבי, אז למה לא קראתי לקוני?

ש.        את מי עדכנת בעניין הזה?

ת.         אל תגיד לי מעדכן, אני לא מעדכן אף-אחד.

ש.        שאלת את מאיר? דיברת עם מאיר?

ת.         אחרי זה שמאיר בא אלי לתאילנד אמרתי לו: תשמע, יש לבן-אדם תמונות, על מה אתה מדבר? אתה רוצה תיווך ככה, אתה רוצה ככה, על מה אתה מדבר? יש 480 קילו ואין יותר. ומאיר נשאר בשלו. אם תשאל את מאיר, עד היום הוא חושב שהוא מעל אותו.

ש.        אתה ספרת בעמ' 7059 שאתה יכול לבקש מחברים שלך כמו אקה, ציון אלון, שמעון שטרית, כסף, אבל לא מאחרים. אתה יכול להסביר?

ת.         אתה לא יכול להשוות את החברות שלי לחברות שלהם? אתה רוצה להשוות? כמה פעמים בכל הכבוד פגשתי אותם בחיים שלי? אם תאסוף את הכל ביחד אולי תגיע ל-10 פעם ואני אומר לך את זה ב"פור". לעומת עם אילן בן שטרית אני חרבנתי איתו, אכלתי איתו, ישבתי איתו, הכל איתו. אקה אותו דבר. ציון אלון אותו דבר. גולן מילדות איתי למרות שהסתכסכנו לקראת הסוף. מה זה הסתכסכנו? חתכנו אחד מהשני. מי עוד? יש לך את משה עזיזה, היום הוא דתי, חזר בתשובה. יש לך את משה צמיגים, הוא בפנצ'ריה. יש לך את אלי אוזן שחקן נבחרת לשעבר. אלה חברים אמיתיים שלי, חברים טובים. אבל עם כל הכבוד לכל אלה שיושבים פה, עם כל הכבוד, ויש כבוד, תשאל את כל המדינה מי מכל אלה חברים שלך והם יגידו לך אילן ודודו.

ש.        בכתב האישום שהגישה המדינה נגד טולי היא כותבת בסעיף 5 שבנושא הזה של בלגיה אתה שוחחת איתו ביחידות ואמרת לו שיש להעביר כסף לארגון לצורך מימוש החיסול של רוזנשטיין, וכתוב בהמשך שבתאריך 3 לדצמבר 2003 סמוך ל-14:35 נפגש טולי ביגאל אלון בת"א עם בומבי כפי שנקבע ומסר לו כ-60-70 אלף יורו לצורך קידום תוכנית החיסול. אתה יודע או שמעת ממישהו על העברת הכסף הזאת מטולי לבומבי?

ת.         לא היה ולא ביקשתי ולא נברא, השיחה היחידה שקיימתי עם טולי בצד לבד היא שיחה שהייתה לו בעיה שאני אפתור לו אותה כמו שפתרתי לו את הבעיה הראשונה, שאני אמצא פתרון, זה העניין.

ש.        אתה שמעת בדיעבד על העברת הכסף מטולי לבומבי?

ת.         זה לא עניין אותי, אני לא מאמין שטולי העביר לבומבי כסף.

ש.        אולי בתאריך אחר? כי שמענו שהוא בחו"ל בתאריך הזה?

ת.         לפי מה שהוא מספר בומבי שהוא בא ושם את הכסף בארון.

ש.        לא פתח אפילו.

ת.         אז מה הסיפור? מה זה השטויות האלה? לא ביקשתי מטולי להעביר לו כסף ולא הייתי מבקש ממנו להעביר לו כסף. היו לי כמה אנשים במדינה שאם אני מרים להם טלפון ואומר תעבירו לו 200 אלף דולר הם יעבירו לו. מה אני צריך את טולי או את האנשים האלה?

ש.        בכתב האישום נגד בומבי, ת/762, טוענת התביעה שאתה הורית לטולי להעביר לבומבי כסף ובאמת הוא נפגש, בומבי, עם טולי ביגאל אלון ושם העביר לו טולי את אותם 60 אלף.

ת.         אם תשאל אותי 10 פעמים את אותה שאלה בצורה אחרת...

ש.        פה אומרת המדינה שעל סמך מה שאמר טולי ועל סמך מה שאמר בומבי הם חיברו את הדברים  והגישו את כתב האישום. אני מתקדם. אתה דיברת בפעם הקודמת וגם יורם מתאר וגם בומבי תיאר שיחה שלך ב-4 עיניים בבלגיה עם בומבי. האם היית השיחה כזאת? ואם כן על מה דיברתם באותה שיחה?

ת.         התחלנו ללכת למסעדה, לקחתי את בומבי איתי כי הייתה לי איתו פגישה אחת בספרד כשפגשתי אותו שאלתי אותו מה עם הכסף של ה-150 אלף דולר של המכונות, מכרתי לו מכונות, אז הוא אמר לי שהוא יכניס אותי שותף בג'וקר והם יעשו קונטיינרים כי זה משלש את עצמו. עברו 3 חודשים, 4 חודשים, בגלל זה אמרתי לאבי: תביא את הקרחת שלי איתך. הבנת? יענו את בומבי. למה? רציתי לנסוע לתאילנד ולקחת כסף מבומבי. אז כשבא בומבי לקחתי אותו לצד, אמרתי לו מה עם הכסף? לא רציתי לדבר איתו ליד אנשים, אמרתי לך אני מדבר לבד, מה עם הכסף מה העניינים, אמר לי: תשמע יצחק הכל סגור, אתה נכנס לג'וקר, הכל, אתה תהיה רשום, הכל, יש עכשיו קונטיינרים שמגיעים, מחודש הבא אתה מתחיל לקבל משכורת על בסיס חודשי.

ש.        מתארים גם י' וגם בומבי שבעצם אתה הולך עם בומבי ב-4 עיניים כשעה שעה וחצי אולי יותר משוחחים בבלגיה כשמאחוריהם י' ואקה. אתה מדבר על המפגש הזה או על משהו אחר?

ת.         רק שיחה אחת, פעם אחת הלכתי איתו לבד, זה על השיחה של הכסף.

ש.        ה' כאן העיד בבית-המשפט שהוא ייצר את המטענים, גם של פלומר וגם של יהודה הלוי. הוא גם סיפר גם במשטרה וגם כאן, שהוא מעולם לא פגש את אבי. אני אומר לך שישנן ראיות ברורות חד-משמעיות שהמטענים האלה יוצרו, הונחו בצ'יינג', המטען נלקח מהצ'יינג' אחרי שהייתה בו תקלה, הרבה לפני הנסיעה של אבי לבלגיה. התביעה בעצם לא עוצמת את העיניים, היא מאוד רצינית ויסודית, עבדה על התיק הזה שנים, נסעה לי' לברזיל. התביעה ברור לה שהמטען הופעל לפני בלגיה, לפני הנסיעה על-ידי אנשים שלא קשורים לאבי, אבל התביעה אומרת דבר אחר ופה אני מבקש את ההתייחסות שלך, היא טוענת שגם אם זה נכון והמטען יוצר והופעל בלי קשר לאבי, בעצם בלי ההוראה או האישור שאתה נתת לבומבי בבלגיה להפעיל את המטען בפעם השנייה, הוא לא היה עושה את הדברים ודואג להפעלת המטען בפעם השנייה. התביעה טוענת שבלי ההוראה/אישור שלך בבלגיה זה לא היה קורה.

עו"ד מירום:

אני רק רוצה שיירשם שכל מה שחברי מייחס לתביעה זה על דעת עצמו. 

ת.         תגיד לי, אתה אומר שהתביעה אומרת שניסים מכחיש שהתביעה אומרת, אז לא הייתי צריך לעשות עוד איזה "מפגש פסגה" לפני כן בגני התערוכה? לא הייתי צריך לעשות עוד איזה דיבור או להביא אנשים? זאת אומרת אם מהרגע הזה אנחנו הולכים לתכנן להרוג בן-אדם שכבר ניסו להרוג אותו? עם אותם אנשים, עם אותו קורבן, ואתם טוענים עם אותם שלטים ועם אותם זה, די, דחיל רבאק, אל תבוא לי עם סיפור מצוץ מהאצבע.

עו"ד כהן:

אין לי שאלות נוספות בחקירה ראשית.

נאשם 1:

יש לי בעיה, יש למטה חובש, הוא לא רוצה להביא לי כדורים בגלל שלקחתי זריקה, הוא אמר ש-8 שעות אחרי הזריקה הזאת אני לא לקחת שום כדור. אני סובל מהגב. אני בפני שופטים אומר לכם שאני חותם על עצמי, אני רוצה כדורים, כואב לי הגב.

עו"ד וייס:

אני שוחחתי עם החובש וזה גם מה שנאמר לי, שב-8 שעות הראשונות של הזריקה הוא לא יכול לקבל אף כדור אחר. אני אעשה ניסיון נוסף לשוחח.

נאשם 1:

אני חותם על עצמי, אני לא יכול לחתום על הבריאות שלי?

עו"ד וייס:

אני אברר את זה.

חקירה נגדית לעו"ד קפלנסקי, ב"כ נאשם 10:

ש.        החקירה שלי קצרה.

ת.         אל תקצר אותה בגללי, בגלל הכאבים או משהו.

ש.        אני חוקר לגבי שמעון סבח, נאשם 10, אני יודע שקשה לזכור דברים שהיו לפני 15 שנה אבל מה שאפשר אני אשמח אם תשיב. שמעון נאשם למעשה באירועים שהיו ביוני 2003 עד דצמבר 2003, חשוב לי שתנסה להיזכר בדברים שקרו לפני הגירוש שלך, מה שתוכל, לפני אפריל 2003.

ת.         אין לי להיזכר משמעון כל-כך הרבה דברים, זה היה לפני... לא יכול לזכור ממנו הרבה דברים.

ש.        אתה אמרת בעדותך הראשית בעמ' 7063 לגבי שמעון סבח שהוא עבד בצ'יינג' של מריקו.

ת.         הוא לא עבד בצ'יינג' של מריקו, הוא עבד בצ'יינג' עם מריקו, מריקו עבד בצ'יינג' עם הג'ינג'י, היו לו איתו קשרים אז הוא קיבל משכורת יותר גבוהה, אבל מריקו עצמו היה שכיר שם.

ש.        ואתה אמרת על שמעון ששמעון היה מכין קפה ותה, עמ' 7064.

ת.         אתה אומר את זה כאילו בלפגוע בשמעון, אני אומר את האמת, אני לא בא לחרווט פה אף-אחד, כשאני החלטתי להעיד ולספר את האמת רק שזה נשמע שהוא מכין קפה ותה אז זה כאילו מלצר, לא, כשאני הייתי בא היו אומרים לו תכין ליצחק קפה, תה, הייתי אומר לו שמעון, תלך תקנה איזה סנדוויץ' בחייך, אני רעב, לא בקטע של מלצר. הוא התפקיד שלו שם היה לקחת שיקים לבנק או לפורטי שיקים עם אחוזים יותר קטנים ולפרוט ולהחזיר, הוא היה עובד שם, משם אני מכיר את  שמעון סבח. חוץ מזה שפעם הוא כמעט הרג אותי, אני לא צוחק, אני כשאני נוסע אני אוהב שנוסעים מהר, והוא היה לידי אמרתי לו סע מהר סע מהר סע מהר לכיוון הבית, עד שהוא כבר יצא לעקוף בנסיעה הוא עקף מול משאית, עד שהוא כבר יצא לעקיפה זה היה נגד משאית.

ש.        אמרת שחוץ מזה לגבי שמעון – נאדה. באיזה שנים הוא עבד בצ'יינג'? לפני 2003?

ת.         לפני, בטח לפני.

ש.        מתי? 2001? 2002?

ת.         אל תנסה לתדרך אותי, אני הזיכרון שלי מלווה לשחרור. בין בוא נגיד 2001 וחצי – 2002 גג עד שהצ'יינג' נסגר.

ש.        מתי נסגר?

ת.         2007-2006.

ש.        מה התדירות שהיית בא לשם?  פחות או יותר, באותה תקופה עד שנסעת?

ת.         פעם ב-. לא הייתי רוצה להרוס להם את הצ'יינג', במקום שהייתי הולך אז המשטרה הייתה באה יותר מדי, היו מציקים להם, אז אם הייתי רוצה להרוס צ'יינג' מסוים הייתי הולך לצ'יינג' אחר.

ש.        אתה זוכר אולי את השם של הבעלים של הצ'יינג'?

ת.         ג'ינג'י.

ש.        אתה לא זוכר את השם?

ת.         לא באתי אליו, לא הייתי בא אליו, הוא לא עניין אותי.

ש.        אתה סיפרת שהוא היה עובד שם, אתה יודע מי שילם לשמעון משכורת?

ת.         אותו ג'ינג'י אני מתאר לעצמי, אני משער, אני לא יודע גם אם שילמו לו משכורת, יכול להיות שלא שילמו לו, מאיפה אני יודע?

ש.        לך יש איזשהו קשר לכסף של שמעון?

ת.         כלום. עוד בן-אדם.

ש.        אמרת בבית-משפט שחוץ מזה שידעת שהוא עובד בצ'יינג' לא ידעת עליו נאדה, מתישהו היית רואה אותו לפעמים בא עם מריקו לאילת ואומר לו אהלן אהלן, עמ' 7064.

ת.         אהלן אהלן והולך עם מריקו.

ש.        באיזה שנים זה היה?

ת.         כשהייתי יורד לאילת, כשהייתי מתגעגע לאילן.

ש.        לפני הגירוש?

ת.         כן.

ש.        בנות זוג של שמעון אתה זוכר אולי?

ת.         לא. בקושי את הנשים שלי אני זוכר.

ש.        אני רוצה להפנות אותך לעדות של ה' ואני רוצה שתגיב, רק מה שהיה לפני הגירוש. אתה סיפרת פה בבית-משפט בעמ' 7042 שו' 3 שלפני הגירוש עם ה' הייתה לך שיחה אחת בתחנת דלק וזהו.

ת.         זהו.

ש.        אני רוצה להפנות אותך, אני את מה שאני חושב על ה' זה ברור אבל אני רוצה גם את התגובה שלך. ה' העיד פה בחקירה ראשית בבית-משפט ב-17 לספטמבר בעמ' 2305 משורה 3, על הפגישות שהיו לך איתו בבית לפני הגירוש, והוא מדבר שהיית בא אליו לבד, היית בא פעם פעמיים לבד, היית בא עם יניב בן סימון  וסך-הכל היית בא אליו משהו כמו 5-6 פעמים, היית יושב, עמ' 2305 שו' 23, בבית שלו עם יניב בן סימון, דיברתם, צחקתם, נכנסתם לשיחות על זאב רוזנשטיין. מה תגובתך?

ת.         אמרתי, אני את הבית של ה' לא הכרתי, מה נעשה? לא יצא לי להכיר, לא הכרתי. את יניב בן סימון וה' אני עכשיו בבית-משפט מתברר שה' אומר, אני לא יודע אם זה אמיתי, שהוא הכיר את יניב לפניי. אני לא ידעתי שיניב וה' מכירים בכלל. אני כשהייתי בארץ, בומבי ויניב לא מכירים אחד את השני, לא שאני יודע, אם יש משהו שאני לא יודע אז אני לא יודע, אבל איתי לא יכולים להיפגש, אף פעם לא נפגש בומבי ויניב, אף פעם לא נפגש איתי ה' ויניב, לא נפגשתי עם האנשים האלה, לא ידעתי שהם מכירים זה את זה. את ה' אני לא הכרתי בתקופה שהוא מדבר. שבועיים לפני הנסיעה הכרתי את ה', שבוע וחצי-שבועיים, זהו.

ש.        לא בבית שלו?

ת.         בתחנת דלק.

ש.        בעמ' 2306 הוא ממשיך להגיד שמעבר לפעמים שכבר אמרתי, הכל לפני הגירוש, באת אליו עוד פעם פעמיים והיית מדבר איתו כל הזמן על רוזנשטיין ועל מה שאתה רוצה לעשות לרוזנשטיין וכדומה ושאלת אותו על רוזנשטיין.

ת.         אין לי שום בעיה עם רוזנשטיין, זה אחד. בי"ת, לא נפגשתי בבית שלו אף פעם. גימ"ל, לא נפגשתי בבית שלו חוץ מפעם אחת. אם יבואו התביעה, תראה, אני אומר פה דברים כבדים, אם התביעה תבוא ותראה משהו שהיא סותרת אותי, בית-המשפט פה כל מה שאני אומר הוא לא יאמין בי.

ש.        הכל לפני הגירוש כמובן.

ת.         אני אומר, אם תביאו תמונה, שיחת טלפון, אם תביאו משהו.

ש.        הוא אומר בעמ' 2307 שאתה בפגישות איתו אצלו בבית, או בכלל בפגישות, הייתם מדברים על השירות הצבאי שלו ועל זה שהוא יודע להכין מטענים. היה משהו כזה?

ת.         תקשיב, אתה שואל שאלה ששאלת אותה 20 פעם בצורה אחרת. אם אני עכשיו שואל את הבן-אדם, תגיד לי אתה יודע להכין מטען? הוא יגיד לי כן או לא. אין בזה פשע. אבל לא היה דבר כזה ריבונו של עולם, לא הכרתי אותו. אני יכול להגיד לכם כן, אין בזה פשע, אבל לא הכרתי אותו, לא הכרתי את הבית שלו, אתם רוצים לדחוף לי משהו מהאוזניים, יש לי מכשירי שמיעה אי-אפשר להיכנס משם, אז אתם רוצים לדחוף לי את זה מהפה, דחיל רבאק, מה העניין?

ש.        הוא אומר אחרי שגורשת, היית בחו"ל בספרד-בלגיה, הוא אומר שהייתם מדברים פעם בחודש, עמ' 2308 שורה 15, הייתם מדברים פעם בחודש בטלפון.

ת.         אז סביר להניח שהתביעה תוכל להביא איזו שיחה אחת, שיחה, לא הרבה, שיחה, נכון? סביר להניח שהיא תביא, שבית-המשפט לא יאמין למה שאני אומר. תשמע, ה' מבחינתי היה גבר שבגברים, אחלה גבר שבעולם, בגלל שהוא חבר של מריקו, כל הסיפורים על ה', על הגבריות שלו ועל הבן-אדם טוב ואחלה גבר שבעולם זה בגלל מריקו, מריקו בבית-סוהר היה איתי שנים, מספר לי שיש לו חבר שהוא אוהב אותו. כמו שיש ביני לבין מריקו אהבת נפש, ככה יש בין מריקו לבין ה', אבל לא יצא לי, לא יצא לי להיפגש, מה הסיפור? זה לא קורה?

ש.        אתה סיפרת ב-נ/160, שיחה שהייתה לך ב-13 לנובמבר 2003 עם מריקו, שבה אתה מבקש ממנו שה' אולי יבוא כדי לקחת אותך לקולומביה, ומריקו אומר לך שאי-אפשר כי ה' עסוק עם המשפטים שלו. למה התקשרת למריקו ולא לה'?

ת.         אני לא מכיר את ה'. אני מכיר את מריקו. והשאלה המתבקשת מאליה היא, השיחה הזאת הייתה לפני הפגישה עם אבי, אז אם אתה מדבר ככה אז אני הולך לקחת, מכין המטענים של ארגון אברג'יל במירכאות, לקולומביה? הוא הרי אמור להכין מטענים, אז אני אקח אותו לקולומביה? קולומביה זה לא שבוע-שבועיים, זה לפחות חודש.

ש.        אתה למעשה אמרת שהייתה רק פגישה אחת עם ה' בתחנת דלק, אנחנו מדברים על גשר הירקון?

נאשם 1:

כב' השופטת, שיביאו לי כדורים, אני סובל.

כב' השופטת רביד:

מר אברג'יל, בית-המשפט לא יכול לתת לך כדורים, אנחנו יכולים לבדוק.

עו"ד וייס:

אני בדקתי את זה לפני שהוא התחיל להעיד, אבל אני אבדוק שוב.

ש.        אני דילגתי על שאלות, אני יודע שאתה סובל.

ת.         לא לא לא, אל תדלג על שום דבר.

ש.        בפגישה הזאת בתחנת הדלק שסיפרת, מי היה נוכח?

ת.         מי שצריך להיות נוכח.

ש.        שזה?

ת.         אני, מריקו וה'.

עו"ד קפלנסקי:

אין לי יותר שאלות בחקירה ראשית.

שאר הסנגורים:

אין לנו שאלות בחקירה ראשית.

עו"ד מירום:

אני לא רצה להגיד מה אני חושב על המהלך הזה, אבל אני מבין שהנאשם 1 טוען שהוא סובל ואני לא רוצה להתחיל חקירה נגדית שתימשך ל-10 דקות ואחר-כך הוא יעצור אותי. אני מוכן לשאול כמה שאלות בתור התחלה ושיטפל ובו ואם הוא יוכל לחזור אז נמשיך ואם לא אז נמשיך ביום חמישי.

עו"ד וייס:

אני קצת מסתייג מ"מה אני חושב על המהלך הזה", אין פה מניפולציה או מהלך.

חקירה נגדית לעו"ד מירום:

ש.        מה שלומך יצחק?

ת.         בסדר גמור.

ש.        זו לא התשובה שציפיתי.

נאשם 15:

רק אני התרופה שלך ניסים.

כב' השופטת רביד:

נאשם 15, אם אתה מתכוון להפריע אתה תצא החוצה. מילה אחת נוספת מהפה שלך ואתה לא תהיה פה.

ש.        יש משהו בעדות שלך שאתה רוצה לשנות?

ת.         לא.

ש.        אתה תשקר לבית-המשפט בשביל האינטרס שלך?

ת.         לא.

ש.        גם אם זה בימ"ש בארה"ב?

ת.         בארה"ב? אני אשקר על הרבה דברים בחיים שלי לא לפגוע לאחרים, זה כן.

ש.        על זה תשקר?

ת.         כן. אבל לגבי עצמי אני לא אשקר.

ש.        ככל שזה נוגע לחברים שלך, אתה תשקר, גם אם זה בבית-המשפט?

ת.         לילדים שלי, לאשתי, לאחיות שלי.

ש.        חברים שלך?

ת.         גם לחברים. גם לסנגור שלי. גם בשביל המדינה שלי.

ש.        בוא נתמקד, ברצינות.

ת.         אני תמיד רציני.

ש.        בוא נעשה סדר בעניינים, אני מדבר מה שאני רוצה.

ת.         ואני אענה מה שאני רוצה.

ש.        עם מי מהנאשמים שנמצאים פה ביצעת עבירה פלילית בשנים 2002-2003?

נאשם 11:

איתי.

ת.         2002?לא יודע ביצעתי הרבה עבירות, תלוי מה זה בשבילך עבירה ומה זה בשבילי עבירה. אם זה לקחת אקסטות ולקחת סטלות, אז זה עבירה.

ש.        עם מי?

ת.         עם אילן. ב-2002 לא לקחתי, אולי ב-2003 לקחתי עם ישראל סטלות, עם דודו, עם אבי.

ש.        ואיזה עוד עבירות עשית איתם?

ת.         שום דבר.

ש.        שום עבירה?

ת.         שום עבירה.

ש.        מי מהנאשמים שנמצאים פה עשה עבירה פלילית ב-2002-2003 ואתה יודע עליה?

ת.         תשאל אותם.

ש.        העדת שאתה אדם ישר, נכון? זה מה שמאפיין אותך, נכון?

ת.         כן.

ש.        אתה עומד במילה שלך?

ת.         משתדל.

ש.        עד שבאה מילה אחרת.

ת.         משתדל.

ש.        פתאום באמצע העדות הראשית שלך, בחלק הראשון שנוגע לעבר, סיפרת איך מריקו דיבר איתך על ה' בכלא. ואז בחלק השני...

ת.         שם שמעתי על ה'.

ש.        ואז בחלק השני של העדות שלך פתאום צץ לנו מפגש עם ה' בתחנת דלק. נכון?

ת.         זה מה שהיה.

ש.        אני רוצה לקחת אותך אחורה ל-11 לינואר 2018, אנחנו שנתיים וחצי אחרי כתב אישום, א.א סיים להעיד, ה' סיים להעיד. תסתכל מה אתה אומר, עמ' 3392 שורות 3 עד 24: "נסים אתה צודק בדבר אחד, אני הכרתי את ה' ו-ו' אבל אחרי".

עו"ד וייס:

אני מתנגד לשאלה.

ת.         לא לא לא, אחרי, את ה' הכרתי בתחנת דלק. את הבית של ה' לא הכרתי.

עו"ד וייס:

חברי מנסה להיתלות באיזושהי אמירה ספונטנית ותלושה של הנאשם במהלך דיון כאשר הנאשם לא פעם ולא פעמיים...

עו"ד מירום:

אם חברי הולך להגיד את מה שהוא הולך להגיד אני מבקש שהנאשם יחכה בחוץ. אבקש להשלים את השאלה לפני ההתנגדות.

ש.        אתה אומר: "תביא לי תמונה אחת, לא הכרתי את האנשים האלה לפני כן. עו"ד מירום: אתה אומר דברים שמזיקים לך, סותרים את הראיות, כדאי שתפסיק להפריע. הנאשם: תביא, תביא אחד הנה לבית-משפט, תביא אחד, ראיה אחת שהכרתי את המשפחה הזאת לפני. כב' השופטת רביד: הסברנו לך שאתה עושה לעצמך נזק, אתה סתם מתפרץ במשפט וזה לא עוזר. למען הסדר הטוב מיצינו את השאלה. עו"ד וייס: להגיד אמירה שבאופן כללי יצחק היה מגיע לה' זו אמירה נכונה, זה נכון לקיים אצלו מפגשים אחרי שחזרת מחו"ל. אני בשנים שהוא מתאר, 2002-2003 לא הכרתי את ה' בכלל. שמעתי את השם שלו, לא הייתי אצלו, לא פגשתי בו, לא היה לי שום עניין איתו".

עו"ד וייס:

אני מתנגד. התובע מבקש שהנאשם יצא מהאולם.

(נאשם 1 יוצא מהאולם)

עו"ד וייס:

הפרוטוקול כרגע לא פרוש לעינינו, אבל אני זוכר לא מעט פעמים שיצחק באותן אמירות ספונטניות מתייחס להיכרות שלו בתחנת הדלק, באותו פרוטוקול ממש של בית-המשפט כאן באולם בית-משפט מתייחס להיכרות שלו עם ה' לפני, מסייג את דבריו ואומר: "לא הכרתי אותו לפני שנסעתי לחו"ל מלבד אותה פגישה". חברי מטעה, מכיוון שבמקומות אחרים בפרוטוקול הוא מציין שהוא מכיר אותו  מתחנת הדלק. יותר מכך, בחקירה הנגדית של ה' הוטחה בה' העובדה שיצחק פגש אותו כבר בפעם הראשונה בתחנת הדלק לפני שהוא טס לגירוש, אז להציג את זה עכשיו לנאשם?

כב' השופטת רביד:

יש אמירה של נאשם שכתובה בפרוטוקול והתובע רשאי לחקור.

עו"ד מירום:

אם חברי ימצא אמירה של נאשם 1 שהוא פגש בו בתחנת הדלק. איזו מין התנגדות זאת?

עו"ד וייס:

אתה מטעה את העד. הנאשם לא אחת ולא פעמיים אמר את זה, גם באולם. אני אציג את זה אבל אני צריך את הפרוטוקול בשביל זה, אני לא ידעתי מה חברי עומד לשאול. מעבר לכך אני מתחייב משום שאני חקרתי נגדית את ה' ואני זוכר שהטחתי בפניו את התזה של יצחק לפיה הוא פגש אותו פעם ראשונה בתחנת הדלק.

החלטה

השאלה מותרת. אין כל מניעה להציג לנאשם אמרה שלו ולבקש התייחסות לכך בחקירה נגדית.

דברי הסנגור כי דברים אלה של הנאשם אינם עולים בקנה אחד עם אמירות אחרות שלו לא הוכחה בפנינו, ועל כל פנים אין מניעה לשאול בהתייחס לאותה אמירה שאותה הציג התובע.

ניתן והודע היום י"ז טבת תשע"ט, 25/12/2018 במעמד הנוכחים.

גיליה  רביד, שופטת

ירון לוי, שופט

שי יניב, שופט

(נאשם 1 חוזר לאולם)

המשך חקירה נגדית:

ת.         כמו שאמרתי שלא פגשתי אותם מעולם, את אותה אמרה שאמרתי מהחלון שם גם אמרתי לך את אותה אמרה שאני פגשתי את ה' בתחנת דלק, ולמה אותה אתה לא מציין בפני השופטים. הרי אמרתי, אמרתי שמעולם לא פגשתי אותם, מעולם, ואז אחרי זה גם אמרתי לך: ניסים אני את ה' פגשתי עם מריקו בתחנת דלק בירקון, את זה למה אתה לא מציין?

ש.        הסנגור שלך ימצא את זה ויציג לנו את זה.

ת.         את זה למה אתה לא מציין? זה ברח לך מהראש?

ש.        נמשיך. יש לך נטייה להגיד, כמו היום, אם יביאו לי מידע, אם יביאו לי ראיה אני מודה בתיק. נכון? בוא נראה כמה האמירה שלך שווה. אנחנו ב-26 לאפריל, הרבה אחרי שה' סיים להעיד בבית-המשפט, אני אפילו לא נמצא בדיון, הייתה עו"ד הר-ציון ועו"ד רמתי.  "כב' השופטת אני מבין שזה התאריך של המשפט אבל אם יביאו לא שיחה, מידע מודיעיני, מידע שיצחק אברג'יל הכיר את ה' לפני שנסעתי לחו"ל, אם הוא הכיר אותם אני מוכן להודות בכל התיקים". תודה בכל התיקים.

ת.         אני אמרתי לך אישית, לא לזה, אני אמרתי לך אישית שאני מכיר את ה' רק בתחנת דלק, לא בבית של ה'. אתה מנסה לעוות את התמונה.

עו"ד וייס:

אני מבקש להתנגד. חברי בעצמו מסר לי עותק מהפרוטוקול שבגינו הוא חוקר ויש את האמירה שלי בפרוטוקול שאני אומר שהוא לא פגש את ה', כפי שחברי ציטט, ובעמ' 3396 לפרוטוקול בין השורות 25 עד 26: "הנאשם 1:  עו"ד וייס טועה בקטע הזה ואני רוצה לעדכן את השופטים שלא יגידו לי עכשיו שאתה טעית, שבועיים אחרי הגירוש לחו"ל...". זה בדיוק האמירה שתיקנה את מה שאני אמרתי שהוא לא פגש אותו מעולם.

כב' השופטת רביד:

עו"ד וייס, עדיף שהנאשם ישיב, הדברים נרשמים ומה שיש בפרוטוקול קיים.

ת.         אני משיב, אני אומר לך שאמרתי לך אישית (מצביע על ניסים), אני את ה' פגשתי עם מריקו.

ש.        אני לא נמצא.

ת.         אז אני אמרתי את זה, שלושה חודשים לא יודע כמה חודשים, אני אמרתי שאני את ה' פגשתי בתחנת דלק עם מריקו. זה מה שפגשתי. בבית של ה' מעולם לא הייתי.

ש.        אז כן הכרת את ה'.

ת.         לא הכרתי אותו, ביקשתי ממריקו שיביא לי מישהו שאני אוכל להיות אצלו בחוץ לארץ.

ש.        עמ' 7034 לפרוטוקול "בשכונה שלי הכרתי רק עבריינים, אני לא מכיר אנשים נורמטיבים שאני יכול להיעזר בהם, פניתי למריקו, אמרתי לו שאני צריך למצוא איזה מקום לנחות בו באירופה או באפריקה". ככה אמרת?

ת.         כן.

ש.        אתה מחפש מישהו נורמטיבי, אתה אחרי השיקום.

ת.         איזה שיקום? מי אמר שהשתקמתי? אני ציינתי פה בפני השופטים שלא קיבלתי שיקום ואף פעם לא הייתי בבית-סוהר פתוח ותמיד הייתי באגפים הכי סגורים ושחררו אותי מכלא איילון, לא ממעשיהו ולא מאיזה הוסטל. אני חשבתי ששיקמתי את עצמי.

ש.        אז אחרי השיקום שאתה ראית את עצמך. אתה אחרי השיקום העצמי חושש לחייך באותה עת, נכון?

ת.         זהיר.

ש.        אתה פונה למריקו ומריקו מחבר אותך לה' יחד איתו שמציע את קולומביה.

ת.         לא, אתה כבר קופץ קדימה רחוק מדי.

ש.        לאן אתה רוצה שאני אקפוץ?

ת.         אם אני משתחרר מבית-הסוהר יש את השלב...

ש.        אני מדבר על הקטע שאתה הולך למריקו.

ת.         אתה מדבר אחרי שחזרתי מאפריקה.

ש.        כן, לפני הגירוש. נכון?

ת.         כן.

ש.        ואז אתה פונה למריקו, מריקו מחבר אותך לה'.

ת.         לא רק למריקו פניתי, גם למשה חזיזה. פניתי למריקו הוא אמר לי: אין גם לי, אין לי אף אחד שם, אבל יש לי חבר קוראים לו ה'.

ש.        בסדר, שמענו את הסיפור. ואז אתה מבקש אירופה או אפריקה.

ת.         לא אירופה או אפריקה, מישהו.

ש.        ככה העדת, באירופה או באפריקה.

ת.         אל תחפש עכשיו נקודות שחורות בשמלה של האפיפיור, העדתי או באירופה או באפריקה או בברזיל או בחוץ לארץ, לא משנה, על כדור הארץ, מישהו שאני יכול ללכת לישון אצלו, לשים את הראש.

ש.        ואז הפתרון המדהים שמריקו מוצא זה להציע לך את ה' שמעולם לא יצא מהארץ, חוץ מקלאב בטורקיה, אתה מחפש משהו נורמטיבי אז הוא מחבר אותך למדינה הכי "נורמטיבית" שיש בגלובוס, לקולומביה.

ת.         אני לא מחפש נורמטיבי אני מחפש בן-אדם אמין. שיהיה מבחינתי פושע מפה עד הודעה חדשה אבל שיהיה בן-אדם אמין שאני אוכל לישון בשקט.

ש.        ואז הוא מציע לך את ה'.

ת.         הוא אמר לי בוא נשאל.

ש.        שהוא אדם נורמטיבי באותה עת?

ת.         איך הוא יכול להיות נורמטיבי?

ש.        אתה העדת: אני לא מכיר אנשים נורמטיביים שאני יכול להיעזר בהם.

ת.         להיעזר בהם שם. אני פניתי למריקו, מריקו ישב איתי בבית סוהר, הוא לא סיפר לי שה' הוא חקלאי, הוא לא סיפר לי את זה.

ש.        אז אתה פנית לעבריינים?

ת.         חיפשתי מישהו שאני יכול לשים את הראש.

ש.        דרך עבריינים?

ת.         שיהיו עבריינים, שיהיו פושטקים, שודדים, מי שלא יהיה, לי זה לא מפריע, העיקר שאני אוכל לשים את הראש בשקט, להיות בטוח שאני לא נופל לאיזה "כיפה אדומה" או משהו.

ש.        תסתכל מתוך העדות הראשית שלך כמה אופציות יש לך בחו"ל שאתה בכלל לא צריך לפנות לה', יש לך את גבי בן הרוש, השותף שלך מהבנק למסחר.

ת.         הוא לא שותף שלי מהבנק למסחר ואף פעם לא הייתי מעורב בזה, האשמת אותי מהבנק למסחר?

ש.        זה המבחן?

ת.         לא, זה לא המבחן, אני שואל אם האשמת אותי.

ש.        אנחנו נראה ראיות.

ת.         האשמת אותי בזה?

ש.        זה המבחן?

ת.         לא, זה לא המבחן. האשמת אותי? תגיש כתב אישום, יש לך ראיות תגיש כתב אישום.

ש.        אתה מעורב בגניבת הבנק למסחר עם גבי בן הרוש ועופר מקסימוב?

ת.         לא.

עו"ד וייס:

אני מתנגד לשאלה.

ש.        יש לך את גבי בן הרוש בספרד החבר שלך הטוב, יש לך את דוד שלך, גר בספרד, יש לך את ישראל שגר בבלגיה.

ת.         אין לי את ישראל, את ישראל לא הכרתי, הכרתי אותו חפיף.

ש.        הוא אדם שאתה סומך עליו שאתה ישן אצלו בבית אבל הכרת אותו חפיף? תן לי לסיים את השאלה ותענה, ככל שהסיפור שלך הזוי. 

ת.         שלך מבריק.

ש.        יש לך את גבי בן הרוש, יש לך את הדוד שלך בספרד, יש לך את הדודה שלך, יש לך את ציון אלון, יש לך את יגאל זליכה שגר בטנג'יר ואתה הולך לה'? "הגיוני".

ת.         גבי בן הרוש בתקופה הזאת היה במרוקו לא בספרד, דבר שני כשאני הלכתי, הלכתי עם פטריק טייב נסענו לשוויץ, נסענו למיאמי, היינו חודשיים שם, רציתי על הדרך לראות מדינות ששמעתי עליהן בבית-סוהר, אבל הייתי עם פטריק. י' היה שם, פגשתי אותו. מי עוד אתה אומר שאני מאמין בו? ישראל אוזיפה? בתקופה הזאת את ישראל אוזיפה לא מספיק הכרתי כדי לישון אצלו אבל הייתי ישן אצל דודו בן שטרית, ואז הכרתי את דודו בן שטרית עוד יותר. הבנת?

ש.        לא. אתה הולך לה' שאתה לא מכיר, שהוא סוחר סמים מורשע, ואתה מחפש אדם נורמטיבי, ויש לך שבע אופציות בחו"ל, למה אתה מחפש את ה'?

ת.         אין לי אופציות שאני סומך עליהן, את דוד שלי אני לא מכיר, זה מאיר הכיר לי אותו. גם את אחות של אבא שלי לא הכרתי. את כל אלה לא הכרתי.

ש.        ואת ההוא מקולומביה הכרת?

ת.         לא.

ש.        אז למה הלכת אליו?

ת.         כי רציתי מישהו שאף-אחד לא מכיר, שאני אהיה באיזו פינה שאף-אחד לא יודע עליה.

ש.        זה נשמע לך הגיוני הסיפור הזה?

ת.         אם הייתי מחפש היגיון בדרך שאני רוצה לשמור על עצמי, אז זה שרצח את עצמי... פשוט מאוד חיפשתי מישהו שאף-אחד לא מכיר אותו, שאף-אחד לא ייקח את האופציה שאני אשן אצלו, הבנת? ואז שאלתי את מריקו ונסענו לתחנת דלק בירקון ומריקו... הלעג הציני שלך, אם אתה חושב שזה מרשים אותי או אותם או מישהו, זה בכלל לא. שם דיברנו עם ה' וכשה' הזכיר את קולומביה , פחדתי מקולומביה.

ש.        יעקב נרצח ב-23 ליוני, רוזנשטיין חבר של מאיר, כך העדת.

ת.         ושל גולן.

ש.        אני מדבר על מאיר. מאיר חבר של רוזנשטיין, נכון?

ת.         נכון.

ש.        אתה לא מסתפק בזה שרוזנשטיין הוא חבר של מאיר, אתה צריך להוסיף עוד קצת פלפל, אז אתה מפזר גם את האפשרות שפגשת ברוזנשטיין בחתונה של הבן של מאיר.

ת.         אני לא אמרתי, הוא אמר את זה על דוכן העדים.

ש.        אתה אומר שיכול להיות שזה קרה.

ת.         יכול להיות.

ש.        אני מניח שהחתונה הזאת המדוברת שאתה פוגש את רוזנשטיין הייתה הרבה אחרי שיעקב נרצח והתחיל הבלגן, אחרת איזה ערך יש לעדות הזאת? אם הוא פגש אותו בתחילת 2002 אין מה לדבר על האירוע הזה.

ת.         תאמין לי שאני כבר לא זוכר מתי האירוע, אני חושב 2001 היה האירוע, 2002.

ש.        אני אגיד לך בדיוק, זו חתונה של מי?

ת.         של שי.

ש.        אתה יודע מתי הוא התחתן?

ת.         בדיוק, לא.

ש.        ב-13 לפברואר 2002. מה זה מעניין אותנו 13 לפברואר 2002 כשאחיך נרצח חצי שנה אחרי זה? מה זה מעניין אותנו שפגשת את רוזנשטיין חצי שנה לפני שזה התחיל בכלל? זו סתם עובדה שהפרחת לאוויר כדי שיהיה לנו רושם שאתה ומאיר חברים של רוזנשטיין.

ת.         לא מעניין אותי רוזנשטיין לא ב-2002, לא ב-2008, לא ב-2018 ולא ב-2028. פשוט מאוד כשהוא אמר שהוא פגש אותי, שפגשתי אותו ונישקתי אותו בראש, אני אמרתי לשופטים שאני לא זוכר את זה, יכול להיות שפגשתי אותו ונישקתי אותו בראש, יכול להיות גם שרקדנו טנגו, אני לא זוכר את זה.

ש.        אז אנחנו מסכימים שכל זה לא רלוונטי כי המלחמה התחילה חצי שנה אחרי זה?

ת.         אין מלחמה, בראש שלך יש מלחמה, לי אין מלחמה עם רוזנשטיין.

ש.        מה היחס שלך לעבריינים שעובדים עם המשטרה?

ת.         שהם מלשינים.

ש.        מה זה אומר?

ת.         שאסור לבטוח בהם.

ש.        מאיר דיבר איתך ב-2002-2003 על זה שרוזנשטיין מסכן, תראה מה עושים לו?  הוא חבר שלו.

ת.         אני ואחי מאיר לא בקשר שהוא מספר לי או אני מספר לו. אבל הוא לא היה צריך לספר, אפשר היה לראות.

ש.        יום אחרי יהודה הלוי מאיר אברג'יל בהלם ממה שעשו לחבר שלו טוב, נכון?

ת.         כן.

עו"ד וייס:

חברי מבקש שהנאשם יגיד לו מה מאיר אברג'יל  חושב?

עו"ד מירום:

הניסיון לסייע לנאשם באמת עלוב.

ש.        מאיר אמר לך משהו בקשר לעניין הזה?

ת.         לא, אבל ראיתי את הפרצוף שלו, פרצוף של עצוב, אומר לי ככה וככה וככה, אחרי 5 דקות פרסמו בתקשורת שזה יצחק אברג'יל.

ש.        איפה מאיר ראה אותך?

ת.         בתאילנד.

ש.        אז זה לא יום למחרת.

ת.         לא, זה באותו יום.

ש.        באותו יום של הפיגוע?

ת.         כן, אני חושב.

ש.        אתה חושב לא נכון.

ת.         אני חושב שהוא היה בתאילנד.

ש.        אני אשמיע לך שיחה שמאיר מדבר עם רינת יום למחרת הפיגוע ביהודה הלוי. מאיר מדבר עם אשתו רינת בארץ יום למחרת הפיגוע של יהודה הלוי.

ת.         מאיפה הוא מדבר איתה?

ש.        הוא בארץ.

ת.         הוא בארץ מאיר?

ש.        כן, הוא בארץ.

ת.         בפיגוע?

ש.        כן, למחרת.

ת.         אני לא חושב שמאיר היה בארץ.

ש.        זה לא חשוב, בוא נשמע את מאיר (עמ' 3). חבר טוב של רוזנשטיין?

ת.         מאיר נמצא בתקופה הזאת בחו"ל.

ש.        איך זה מסתדר שמאיר החבר הטוב אומר על רוזנשטיין שהוא המלשין הכי גדול של משטרת ישראל, שאתה כמובן מעריך מאוד מלשינים של משטרת ישראל, איזה חבר? "מדהים".

ת.         בגלל זה אני אמר לך, שמאיר יהיה כאן תשאל אותו איך הוא יכול לכלכך על חברים שלו, תשאל אותו איך יש לו את העוז ואת החוצפה ללכלך על חברים שלו, מה אתה שואל אותי? אני מדבר איתך עלי, אבל תשמיע את ההקלטה מה אני אומר על רוזנשטיין .

ש.        אני אשמיע הכל.

עו"ד וייס:

אל"ף שחברי יצביע על איזו עמדה מדובר, ובי"ת חברי הטעה את העד במובן הזה שמר מאיר אברג'יל לא נמצא בארץ ,לפי פלט העוברים הוא עוזב את הארץ ב-6 בנובמבר 2003, במועד שחברי דיבר עליו מאיר אברג'יל לא בארץ.

ת.         תשאל אותו.

ש.        אתה תביא את מאיר לעדות?

ת.         אני אביא את מאיר לעדות.

ש.        העדת ככה: "עבריינים כמוך מחליפים סימים". נכון?

ת.         בדרך כלל. לא סימים, עם הטלפון.

ש.        עם הברזל, נכון?

ת.         כן.

ש.        אתה יודע מה אוזיפה עשה בבלגיה ולכן אתה מעיד פה ככה, אוזיפה הוא צדיק, הוא לא עושה שום דבר ולכן הוא לא מחליף סימים, לא מחליף ברזלים, לא מחליף שום דבר ולכן כל העמדות על אוזיפה.

ת.         אוזיפה קומבינטור, אתה יודע מה זה קומבינטור?

ש.        אתה העדת שאוזיפה לא עושה כלום ולכן הוא לא מחליף את הטלפון, אמרת "כל ההאזנות עליו, הוא היחידי שלא עושה שום דבר, הוא נשאר עם הטלפון הקבוע שלו, המטומטם הזה, שנה שנתיים אני יודע כמה שנים".

ת.         נכון, ככה אמרתי, חמור.

ש.        דרך אגב, את המופע הזה של השחפים באיזה שעות היית עושה?

ת.         בצהריים, בערב.

ש.        בלילה אי-אפשר לעשות את זה. אתה מעיד כך על אוזיפה אחרי שהוזהרת לא לשקר. תסתכל על ת/1391, ב-7 לנובמבר 2003 עד ה-12 לדצמבר 2003 מספר אחד, ב-24 לנובמבר 2003 עד ה-12 לדצמבר 2003 הוא מחזיק מספר שני, ב-21 למאי 2004 עד ה-16 לספטמבר 2004 הוא מחדש מספר חדש, בתוך המספר הזה עוברים חמישה ברזלים חדשים. זה אוזיפה הצדיק החבר הטוב שאתה יודע מה הוא עושה והוא כל-כך מטומטם שהוא לא מחליף?

ת.         תסביר לי מה זה ברזלים.

ש.        הטלפונים עצמם. איך זה מסתדר עם העדות שלך, שהוא כל חודש מחליף ברזל וטלפון?

ת.         כמה שנים יש לו את הטלפון?

ש.        אני לא עונה לשאלות.

ת.         כשתדע כמה זמן יש לו את אותו טלפון אז תבין שיש לו מבחינתי טלפון אחד. אם הוא מחביא עוד טלפונים זו בעיה שלו.

ש.        אני רוצה להשמיע שיחה, מס' 50261443. שמעת מאיפה ישראל יחייג אליו? מטלפון ציבורי.

ת.         תשאל את ישראל. אני מכיר טלפון אחד. תשאל את ישראל, גם אם יהיו לו מיליון טלפונים אני יודע על טלפון אחד, כל החברים יודעים על ישראל שיש לו טלפון אחד, כל האלה בארץ יודעים שלישראל יש טלפון אחד, אותו הוא לא מחליף אף-פעם. אם יש לו עוד טלפונים?

עו"ד וייס:

שחברי יציין בין מי למי השיחות.

עו"ד מירום:

בין ישראל לגבר.

ת.         שיהיה גם לגברת, זה לא משנה לי אבל אנחנו יודעים הטלפון של ישראל .

ש.        אני לא עמדתי פה והעדתי ישראל הצדיק התמים הנזיר שלא עושה שום דבר ולכן האזינו לו למספר אחד, תסתכל כמה מספרים יש לאוזיפה, בוא נראה כמה ברזלים יש לאוזיפה.

ת.         תגיד לי אתה מדבר על נזיק שישב בבית-סוהר בטורקיה? ושישב באיטליה בבית סוהר? אף-אחד לא ראה אותו מ-ל"ו צדיקים.

ש.        נשמע עוד שיחה. זה כשאוזיפה נעלם, תראה כמה טלפונים יש אצלו, שמונה טלפונים, זה הצדיק שלא מחליף טלפונים. אם הוא צדיק ולא עושה שום דבר למה הוא צריך כל-כך הרבה טלפונים?

ת.         זה עבדול. את עבדול אני מכיר.

מתקבלת ומסומנת – ת/1625

עו"ד וייס:

שחברי יגיד בין מי למי השיחות ובאיזה תאריך.

ש.        נשמע עוד שיחה בין אוזיפה לגבר.

מוגשת ומסומנת – ת/1626

ש.        מה עכשיו?

עו"ד וייס:

אני מתנגד לשאלה.

ת.         תשאל את אוזיפה למה, הוא עוד מעט יהיה פה להשיב על האשמה.

עו"ד וייס:

אני באמת סבלני, שמענו שיחה אחת, שיחה שנייה, חברי מנסה דרך שיחות שהנאשם לא שותף להן לייחס לו ידיעה משיחה של שני אנשים שהוא לא שותף להם, לא מכיר את השיחה הזאת, לא צד לשיחה הזאת. יותר מזה, יצחק גם לא בארץ, לא נמצא באותה מדינה שהם  משוחחים בשיחה הזאת, וחברי מנסה להיבנות מהתשובה של הנאשם לגבי איזה טלפונים יש לנאשם 4 או איזה טלפונים אין לנאשם 4, והניסיון הזה לא יכול לבוא, הנאשם הזה לא יכול לדעת מה היו תוכן השיחות בין אנשים שהוא לא צד לשיחה.

עו"ד מירום:

אני מפנה לעמ' 7050 שורה 16 לפרוטוקול, היה את הנאשם 1 שהיה צריך לתת מילת יושר לאוזיפה, הוא היה חייב להגיד את זה כי הוא לא רוצה להפליל אנשים, ולכן הוא אמר "הוא היחידי שלא עושה שום דבר הוא נשאר עם הטלפון הקבוע המטומטם שלו, שנה שנתיים". אני לא העדתי את זה.

נאשם 4:

יש לי מספר 3 שנים.

עו"ד מירום:

אני לא הייתי חוקר על הדברים האלה אלא אם כן הנאשם היה נותן עדות אופי על אוזיפה. הנאשם עצמו מר יצחק אברג'יל ישן אצל מפלצת, אתה ישן בידיעה במקום שבו יש טלפון אחד, למעשה אוזיפה זה מפלצת בכלל שמתנהל עם פלאפונים והוא עלול להיות איש של אסי אבוטבול. למי אתה מספר סיפורים? למה היית צריך לגונן על אוזיפה במקום שאתה יודע שזה שקר?

ת.         זה מה שאני מכיר את אוזיפה, אני לא מכיר אותו בתור אחד שעושה פשעים, אני מכיר אותו בתור קומבינטור, פה יהלומים, שם חרטות, זהו. אני לא מכיר את אוזיפה לעומק, אני ממה שאני מכיר ציינתי , ואם היית שואל אותי עוד פעם בחקירה נגדית עוד פעם הייתי מספר את זה באותה צורה, למה? כי זה מה שאני מכיר. אם יש לבן-אדם שלדים בארון, או אין לו, את זה אני לא יודע. אני גם לא יודע אם לך יש שלדים בארון.

ש.        אתה במנוסה כי כל ארגוני הפשיעה בארץ רודפים אחריך, אתה מתחבא, מחליף טלפונים, אני אשמיע לך שיחות איך אתה בודק אם פגישה שהזמין אותך זילכה, אם זו פגישה אמיתית או לא, אתה חי במרדף בעקבות הרצח.

ת.         בעקבות מי שרצח את אחי שאתם לא מצאתם אותו עד היום.

ש.        אתה חי במרדף מטורף מהפחד על חייך. כן או לא?

ת.         כל הזמן, כן.

ש.        אתה מחליף סימים, מחליף מקומות מסתור.

ת.         כן.

ש.        אתה מחליף דירות ללא הפסקה. אתה מפחד שאנשים ידעו על הדירות שלך.

ת.         מפחד שידעו איפה אני נמצא.

ש.        ואוזיפה המפלצת מנהל ארגון מאחורי הגב שלך ואתה לא יודע?

ת.         אין לו שום ארגון. זה מנהל ארגון? ניסים, זה מנהל ארגון? זה את השירותים לא יכול לארגן.

ש.        אנחנו עוד נראה מה עשית עם אוזיפה ולא סתם נתת עליו עדות אופי.

ת.         תראה.

ש.        מי זה יחיאל מלכה?

ת.         ילד מערד.

ש.        זה אותו יחיאל שי' אומר עליו שהוא היה נותן לכם אמל"ח?

ת.         מי זה י'?

ש.        עד המדינה י'.

ת.         יחיאל ייתן לי אמל"ח?

ש.        פרקש זה אח של מריקו?

ת.         יחיאל ופרקש שני אלה נכנסו אלי, רצו, רדפה אחריהם משטרה, הם רצו לכיוון הבית שלי עם אקדחים עליהם.

ש.        פרקש זה אח של מריקו?

ת.         כן. פרקש היה אצלי בגמילה.

ש.        והיית חייב לתת עדות שתגרום לנו להביא את התיק של האקדחים ולראות מה באמת קרה שם. הסיפור שלך הוא, אתה בכלל ישן עם אקדח מצית לידך שאתה מדליק בו סיגריות, שני אנשים רצים מבחוץ לתוך הבית, זה מה שסיפרת.

ת.         הייתי ישן.

ש.        באו מבחוץ, רצים אליך הביתה עם אקדחים  ואז יש הפקעה של השליש. כך סיפרת.

ת.         לא, סיפרתי שבימים הייתי עצור ואז השתחררתי.

ש.        ואז עושים לך את ההפקעה.

ת.         אחרי יומיים.

ש.        מכל הבתים בערד שני האנשים האלה עם אקדחים עליהם רצים ליצחק אברג'יל  להפליל אותו ורצים הביתה?

ת.         אתה מציע לי לעשות חיפוש על כל מי שנכנס אלי הביתה? ואני מכיר רק עבריינים והרבה עבריינים מסתובבים עם אקדח, אז אני אתחיל לעשות חיפושים?

ש.        בוא נראה מה קרה באמת, לא הסיפור שלך. שני אנשים רצים מבחוץ אליך הביתה.

ת.         אני הייתי ישן.

ש.        כדי להפליל אותך בהחזקת נשק?

ת.         לא להפליל אותי, לא אמרתי להפליל אותי, אני התעוררתי שיש משטרה בבית כשאני ישן בסלון.

ש.        קשקוש מקושקש.

עו"ד מירום:

אני מבקש להגיש שני דו"חות פעולה המתייחסות לתיק זה.

עו"ד וייס:

אני מתנגד, אפשר להגיש דו"ח של שוטר שלא העיד כאן?

עו"ד מירום:

אם זה נדרש נביא עדות הזמה. אני לא העדתי על אופיו הטוב, עשה זאת הנאשם. אני אקריא מתוך הדו"חות. אני לא הייתי נכנס לזה אלא אם הנאשם נתן את העדות על ההתעללות של משטרת ישראל ששני אנשים רצו אליו לבית עם אקדחים. אני מבקש מחברי לא להפריע לי, אני מבין את הלחץ ואת ההיסטריה.

ש.        העדות הזאת שהתעללו בך ושני אנשים מסכנים מבחוץ רצו עם אקדח הביתה, אתה יודע מה קרה בפועל? יחיא למלכה נמצא עם אקדח עליו בתוך הבית שלך, הוא פותח לשוטרים את הדלת, רץ למרתף, שם מתחת לכרית יש עוד אקדח. זאת ההתעללות של המשטרה בך? ואין אקדח מצית. בתוך הבית שלך אחרי אירוע הקשת יש שני אקדחים, לא רצים מבחוץ ולא סיפורי סבתא ואף-אחד לא הפליל אותך, זה הסיפור האמיתי.

ת.         אתה רוצה להגיד לי שמשטרת ישראל כל-כך אוהבת אותי שלא תגיש לי כתב אישום על זה? אם יש אקדחים, יש עליהם טביעות אצבע? תבדוק את טביעות האצבע.

ש.        הצגתי לך את העובדות, מה תגובתך?

עו"ד וייס:

אלה לא עובדות, אלה עובדות שעולות ממזכר של שוטר שלא העיד כאן. יבוא העד ויספר, זה כרגע רק לשיטתו של חברי.

ת.         יבוא יחיאל מלכה, יבוא פרקש ואני מבטיח לך שהם יבואו, כל מי שאני מבטיח לך יבוא. אני הייתי ישן, התובע אומר שזה ככה וככה, אם זה ככה וככה אני לא יודע, אני יודע שאנשים באו אלי הביתה, אני הייתי ישן בסלון עם אקדח מצית על השולחן, קפצו עלי, ראו שזה מצית, כל הבית מלא שוטרים, יחיאל כבול ופרקש כבול, ואותי כבלו וכל-אחד לקחו לניידת. זהו. להגיד מה אמרתי במשטרה? אתה יודע, שומר על זכות השתיקה.

ש.        זה כמו העניין של אוזיפה, אני לא ביקשתי ממך להגיד כלום, אתה ביקשת לספר סיפור על שני אנשים שרצו בערד עם אקדחים אליך הביתה.

ת.         ועד עכשיו אני אומר את זה, כי מה שני אנשים יעשו אצלי בבית עם אקדחים?

ש.        שניהם לקחו את התיק עליהם כי אתה לפני ועדה ולכן לא הייתה ברירה אלא שיודו בתיק, שני הסמרטוטים האלה, האומללים שנאלצו לקחת ממך את התיק כי יש לך שני אקדחים בבית.

ת.         (הנאשם צוחק) זה מצחיק אותי, אתה מנסה בכל דרך אפשרית להפוך דבר תמים.

החלטה

לאורך כל חקירת התובע לא פוסק רחש מצד הנאשמים והערות שונות ומשונות. הנאשמים מתבקשים להיות בשקט ולא להפריע במהלך החקירה.

ניתן והודע היום י"ז טבת תשע"ט, 25/12/2018 במעמד הנוכחים.

גיליה  רביד, שופטת

ירון לוי, שופט

שי יניב, שופט

עו"ד וייס:

אני מזכיר לחברי שהם הגישו את כתב האישום נגדם.

ש.        העדת פה בבית-המשפט שגם כשאתה חוזר לארץ ב-2004 המשטרה בעקבותיך, נכון? אתה מרגיש אותה.

ת.         וזה לא נכון? אתה יודע את זה. אני יוצא מנקודת הנחה שכל הזמן המשטרה מאחוריי.

ש.        במסגרת העדות המומחזת שלך אמרת בעמ' 7060: "אני כל הזמן מדבר בקודים, אם אני אפתח מסעדה הם יבואו אלי כל יום לחיפוש, תמיד אני מדבר בקודים". קודים זה לא רק לדברים בלתי חוקיים, זה לכל דבר, אתה לא רוצה שישמעו מה אתה עושה, נכון?

ת.         משתדל. כשאני מדבר שיחה רלוונטית פשוטה עם בן-אדם זו שיחה רלוונטית אבל כשאני רוצה לדבר משהו אני מדבר בקודים.

ש.        נשמע את שיחה 215 בעמ' 45, מ-3 ליולי 2006, עמ' 31207, שיחה בין יניב בן סימון אליך.

מתקבלת ומסומנת – ת/1626

ש.        מה זה?

ת.         אילן בן שטרית פתח מקום של ירקות ופירות, על-מנת להגיע לאילת צריך לעשות השלמות בשוק הסיטונאי. האחים מוסלי יש להם שם בשוק הסיטונאי כמה בסטות, יניב מכיר אותם, אמרתי לו שיפתחו אשראים לאילן בן שטרית.

ש.        הכי פשוט בעולם, הכי ברור בעולם, השיחה הכי פשוטה בעולם, שום קודים, שיפתחו להם אשראי.

ת.         למי?

ש.        לישראל ולמוסלי, אפשר לעצור פה שני ארגונים  בערך, זה שהיה עובד עם ניר דהירי.

ת.         אבל למי לשלוח? זה שהיה עובד עם מי?

ש.        אני יכול לעצור פה את אמיר, את היסאם, אם מוסלי, את ניר תאירי, את שלוש.

ת.         לא את ניר תאירי, את זה שהיה עובד עם ניר תאירי. זה לא עסק שלי, בעסק שלי אני מדבר עם קודים.

ש.        נשמע שיחה הבאה, עמדה 3109.

מתקבל – ת/1627

(לאחר הפסקה)

עו"ד וייס:

נמסר לי משב"ס שנאשם 1 מוסר להם שהוא לא חש בטוב, זה נמסר לי משב"ס מיד לאחר שכבודכם יצאו החוצה, שהוא ממש לא חש בטוב, יש לו כאבי גב קשים ביותר, אני בשלב הזה לא יכול לברר איתו, מי שצריך שיברר איתו מה מצבו. הנאשם הגיע בבוקר, זה נמסר לי משב"ס, הוא קיבל זריקה בשב"ס. אני אשמח אם יעלו אותו והוא יגיד.

כב' השופטת רביד:

שב"ס יעלה את הנאשם לאולם והוא יגיד את מה שיש לו להגיד.

נאשם 1:

כבודה, אני לא רוצה להצטייר כמי שמתחמק מחקירה נגדית, רק תביאו לי כדורים.

כב' השופטת רביד:

אנחנו הסברנו לך שאנחנו לא רופאים ואנחנו לא שולטים בעניין הכדורים.

נאשם 1:

אם אתם רוצים להמשיך אני אעיד עם כאבים אבל זה סתם, אני לא אעיד עם פוקוס, אני מרגיש כאבים.

עו"ד וייס:

אני סבור שאם הנאשם 1 חש בכאבים והוא לא מרגיש שהוא בפוקוס, אז אני אבקש להפסיק את החקירה שלו ושבית-משפט יורה לשב"ס שהוא יקבל טיפול רפואי.

עו"ד מירום:

בנסיבות האלה גם אני מצטרף לבקשה.

החלטה

מששמענו שנאשם 1 איננו חש בטוב באופן שיקשה עליו להמשיך ולהיחקר אנו מפסיקים את ישיבת היום (השעה 14:30).

המשך המשפט ביום ה', 27.12.18 בשעה 11:00.

תשומת לב רשויות שב"ס לכך שהנאשם 1 חש מכאובים בגבו על-מנת שיינתן לו הטיפול הרפואי הנחוץ לו.

הנאשמים יובאו על-ידי שב"ס.

ניתן והודע היום י"ז טבת תשע"ט, 25/12/2018 במעמד הנוכחים.

גיליה  רביד, שופטת

ירון לוי, שופט

שי יניב, שופט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ