אברג'יל על עסקת סמים בשווי מיליונים: רוב האוכלוסייה מעשנת חשיש

ביום השישי לעדותו, הודה יצחק אברג'יל בתיווך לעסקה של 12 טון חשיש, ואמר: "אני לא רואה בזה פשע בכלל". הוא התייחס לעסקה שנרקמה בינו לבין עד המדינה א.א בספרד

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אברג'יל מעיד בבית המשפט המחוזי בתל אביב, לפני שבועיים
אברג'יל מעיד בבית המשפט המחוזי בתל אביב, לפני שבועייםצילום: מוטי מילרוד

יצחק אברגי'ל הודה בתיווך בעסקת חשיש בשווי מיליונים, ביום השישי לעדותו בבית המשפט המחוזי בתל אביב. "אני לא חושב שמישהו בקהל רואה בזה סחר בסמים. 80% מהקהל מעשנים חשיש. רוב האוכלוסייה מעשנת חשיש. אני לא רואה בזה פשע בכלל. ואני בטוח שאתה אף פעם לא עישנת". בתשובה לשאלת התובע נסים מירום, אמר: "אני אגיד לך את האמת נסים, אם זה היה יוצא לפועל כנראה שגם הייתי לוקח קצת כסף".

בכך התייחס אברג'יל לאחד האישומים נגדו בגין מעורבות בעסקת סמים של 12 טון חשיש, שנרקמה בינו לבין עד המדינה א.א בדירת מסתור בספרד. לפי כתב האישום, בקיץ 2003 פנה אברג'יל לא.א ואמר לו שבבעלותו 12 טון חשיש הנמצאים במרוקו, והוא מעוניין להעבירו לספרד ומשם לקנדה. אברג'יל ביקש את עזרתו של א.א בשל קשריו במרוקו. לפי כתב האישום, שווי קילוגרם חשיש באותה עת בקנדה עמד על כ–2,000 דולר, כך שבפרקליטות אומדים את שווי העסקה בסך של כ–118 מיליון שקלים.

א.א סיפר בעדותו שאברג'יל חיבר לו איש קשר בשם חנן, שהיה אמור לפגוש איתו בקנדה. בדרך לשם, נעצר חנן בשדה תעופה בצרפת, לאחר שעשה שימוש בדרכון מזויף ונשלח בחזרה לספרד. לפי עדותו, אברג'יל קישר אותו לאדם אחר המכונה סידני/מקס, וביקש ממנו להיפגש איתו במרוקו לצורך קידום העסקה. א.א הגיע למרוקו ונפגש עם אברג'יל, אלא שהאחרון ראה שהעסקה אינה מתקדמת, והציע לקשר בין א.א לעד מדינה נוסף, תולי, שעומד מאחורי עסקת הסמים הגדולה המיוחסת לאברג'יל, של 800 ק"ג קוקאין. שני עדי המדינה נפגשו, אולם בסופו של דבר העסקה לא יצאה לפועל. בגין עסקה זו מיוחסת לאברג'יל עבירה של ניסיון לסחר בסמים.

בסך הכל מיוחסות לאברג'יל מעורבות בחמש עסקאות סמים מעבר לים. כמו כן, הוא נאשם בעמידה בראש ארגון פשיעה, רצח של שלושה אזרחים במסגרת ניסיון החיסול של זאב רוזנשטיין ב–2003, וכן ניסיון נוסף לרצוח את רוזנשטיין באותה שנה.

במהלך העדות אתמול, המשיך אברג'יל להכחיש קשר לאנשי הארגון שלו, בהם עד המדינה בומבי ואיש בשם יניב בן סימון, שנמלט לאפריקה אחרי החיסול ביהודה הלוי. התובע השמיע לו הקלטות שהוא מדבר על בומבי, המכונה גם "קרחת", אך לדברי אברג'יל, דיבר עליו כי היה חייב לו כסף. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ