שני נערים נוספים נעצרו בחשד למעורבות בפרשת הטרור היהודי

בתחילת השבוע נעצרו שלושה קטינים בחשד למעורבות בפרשה, והערב הם יפגשו עורך דין בפעם הראשונה. צו איסור פרסום הוטל על כל פרט מפרטי החקירה. אמו של אחד העצורים: "זו תחושת חוסר ביטחון קשה שמישהו יכול לקחת את הילד שלנו ולחקור אותו במרתפים שבהם נערים אחרים עונו"

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ההפגנה מול בית ראש הממשלה, הערב
יותם ברגר
יותם ברגר

כוחות הביטחון עצרו שני קטינים נוספים שחשודים במעורבות בפרשת הטרור היהודי, שבמסגרתה נעצרו בתחילת השבוע שלושה נערים. החשודים לומדים באותו מוסד לימודי שבו לומדים שלושת העצורים האחרים. צו איסור פרסום הוטל על כל פרט מפרטי החקירה.

ארגון חוננו, שמייצג את שלושת הנערים שנעצרו ביום ראשון, עדכן הערב כי שב"כ התיר לעורך דינם לפגוש אותם. זאת, לאחר שבית המשפט המחוזי בלוד קבע ביום חמישי כי הצו המונע את המפגש לא יוארך.

כ-300 בני אדם הפגינו הערב מול בית ראש הממשלה בירושלים במחאה על הפרת הזכויות לכאורה של העצורים וחסמו כבישים. הם הניפו שלטים שעליהם נכתב "הפסיקו להתייחס לילדינו כמחבלים" ו"גם למתיישבים יש זכויות יסוד".

א', אמו של אחד העצורים, אמרה הערב בהפגנה: "המאבק הזה אינו מאבק פרטי שלנו אלא של כל העם נגד העוול הגדול הזה. לא ייתכן שבמדינת ישראל שלנו ילד נורמטיבי שלומד כל היום בישיבה פשוט נחטף מכיתתו לעיני חבריו ורבו". לדבריה, "אין לנו מושג מה עובר עליו. זו תחושת חוסר ביטחון קשה שמישהו יכול לקחת את הילד שלנו, להפחידו, לחקור אותו במרתפים שבהם נערים אחרים עונו".

במקביל, הרב חיים דרוקמן פרסם סרטון שבו קרא לשחרר את הנערים העצורים: "אני פונה לראש הממשלה ממעמקי לבי להורות לשחרר מיד את הנערים הקטנים שעצורים על ידי השב"כ. אם יש איזה בעיה מן הראוי לחקור אותם כפי שחוקרים כל אחד במדינת ישראל, אבל בשום פנים ואופן לא במרתפי השב"כ. הם אינם מחבלים", אמר.

שלשום התקשרה שרת המשפטים איילת שקד לאמו של אחד הקטין העצורים ואמרה לה כי שוחחה עם פרקליט המדינה בנושא. "דיברתי עם פרקליט המדינה פעמיים, אני לא יכולה להתערב בחקירה ואני גם לא מכירה את פרטי החקירה", אמרה שקד לאם. "הבהרתי לו את הזעקה והבהרתי לו את הנקודה והוא וידא שפרקליטת המחוז עוקבת אחרי זה באופן אישי וגם מדווחת לו. הם שמו על זה זרקור ומודעים לזה היטב", אמרה שקד.

אביו של אחד החשודים אמר לגלי צה"ל השבוע כי ההאשמות נגדם "פשוט הזויות ולא קשורות. כל כך ברור שזה לא קשור אליהם". לדבריו, "אין סיכוי שלא הוא ולא מישהו מהישיבה שלהם מעורבים בזה. הילדים האלה כל כך רחוקים מהדברים האלה. מישהו החליט להאשים אותם ולצערנו, זה מצב מאוד מפחיד שאי אפשר לדמיין אותו במדינה דמוקרטית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ