שניים מהחשודים ברצח הפלסטינית עאישה א-ראבי נפגשו עם עורכי דינם

לפי עורכי הדין, שני הקטינים חשודים בביצוע הרצח ולא רק במעורבות בו. אחד החשודים סיפר לעורך דינו כי החוקרים אזקו אותו לכיסא ברוב שעות היממה ו"השפילו אותו מילולית ופיזית"

יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנת תמיכה בחשודים בראשון לציון, בשבוע שעבר
יותם ברגר

שני הקטינים שנעצרו במוצאי שבת בחשד למעורבות ברצח הפלסטינית עאישה א-ראבי נועדו היום (שלישי) לראשונה עם עורכי דינם. לדברי הפרקליטים, השניים חשודים בביצוע הרצח, כמו שלושת הקטינים שנעצרו בתחילת השבוע שעבר ופגשו את עורכי דינם במוצאי שבת.

עורך הדין עדי קידר מחוננו סיפר כי אחד הקטינים, כבן 15, תיאר כי עבר חקירות קשות. "רוב שעות היממה הוא היה אזוק לכיסא כשידיו מאחור, עם הפסקות קצרות לצרכים בסיסיים", אמר קידר. עוד ציין עורך הדין כי הקטין התלונן שהחוקרים ירקו עליו במהלך החקירה והשפילו אותו מילולית ופיזית.

ישיבת פרי הארץ ברחלים, אתמול. התלמידים תודרכו כיצד להתמודד עם חקירות שב"כצילום: מוטי מילרוד

שני הקטינים שראו היום את עורכי דינם נעצרו במהלך השבוע שעבר בהפגנה למען שלושת העצורים הראשונים, שוחררו ובמוצאי שבת נעצרו מחדש. מעצרם של חמשת הקטינים, תלמידי ישיבת פרי הארץ ברחלים, יימשך לפחות עד יום חמישי, וטרם ידוע אם שב"כ יבקש הארכת מעצר נוספת. בית המשפט האריך היום את צו איסור הפרסום על פרטי הפרשה והחשודים עד 20 בינואר. 

הישיבה ברחלים סמוכה למקום שבו על פי החשד נזרקה אבן גדולה שפגעה בא-ראבי והרגה אותה. לפי הודעת שב"כ שפורסמה אתמול, למחרת הפיגוע יצאה קבוצת פעילי ימין בנסיעה מיצהר לישיבה ברחלים כדי לתדרך את הנערים הלומדים שם כיצד להתמודד עם החקירות. באופן חריג, שב"כ ציין בהודעתו כי "בימים האחרונים משמיעים גורמים שונים בעלי אינטרס טענות והאשמות קשות כנגד חקירת השב"כ המתנהלת בתיק זה. שירות הביטחון הכללי פועל על פי חוק לסיכול טרור באשר הוא טרור". ההודעה מתייחסת באופן מפורט לכל הטענות שהושמעו נגד שב"כ ומשיבה להן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ