העוזרת של מילצ'ן תובעת את אמסלם לאחר שרמז שהדליפה את עדותה בתיק 1000

זו התביעה השנייה שהגישה הדס קליין נגד יו"ר הקואליציה. עורך דינה הגיש אתמול כתב הגנה בתביעה שהגיש נגדו אמסלם משום שאמר כי התנצל בפני קליין בפשרה בתביעה הקודמת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד אמסלם במליאת הכנסת, בחודש שעבר
דוד אמסלם במליאת הכנסת, בחודש שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

הדס קליין, עוזרתו של איש העסקים ארנון מילצ'ן ועדת המפתח בתיק 1000 (פרשת טובות ההנאה), הגישה אתמול (שלישי) תביעת דיבה נגד יו"ר הקואליציה דוד אמסלם. התביעה הוגשה לאחר שאמסלם טען כי קליין הדליפה ל"ידיעות אחרונות" את תמצית עדותה בחקירה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בועז בן צורצילום: מוטי קמחי

תביעה זו היא השנייה שקליין מגישה נגד אמסלם, המקורב לראש הממשלה. התביעה הראשונה הוגשה בפברואר בשנה שעברה, לאחר שאמסלם אמר בראיון בגלי צה"ל כי פרסום עדותה של קליין הוא "שיבוש הליכי חקירה" וייחס לה את הדלפת הדברים. לאחר דיון בבית המשפט, הסכים אמסלם להבהיר כי קליין לא התראיינה ל"ידיעות אחרונות" ולא התכוון שהיא עצמה שיבשה הליכים. אמסלם לא התנצל אך הצר על עוגמת הנפש שנגרמה לה.

בעקבות הפשרה, התראיינו לגלי צה"ל אמסלם ובא כוחה של קליין, עו"ד בועז בן צור. בחודש שעבר הגיש אמסלם תביעה נגד בן צור, בטענה שאמר כי "התנצל", בעוד יו"ר הקואליציה "הצר אם נפגעה". בן צור הגיש אתמול את כתב ההגנה שלו, ויחד אתו הגיש תביעה נוספת של קליין נגד אמסלם.

התביעה השנייה הוגשה בעקבות ראיון נוסף שבו אמר אמסלם: "שנתיים ימים אנחנו חשופים להדלפות ממש מדויקות מהחקירות ובמיוחד מהחקירה של קליין. זה שיבוש הליכי חקירה. זה יכול להיות משלושה מקורות: או המשטרה או הפרקליטות או הנחקר. אין מישהו אחר". קליין כתבה בתביעה החדשה כי הטענה שהיא עשויה להיות המדליפה משפילה ומבזה אותה, וביקשה פיצוי בסך 300 אלף שקל.

בן צור טען בכתב ההגנה שהגיש כי התנהלותו של אמסלם, הכוללת הגשת תביעת דיבה חצי שנה לאחר הריאיון, נעשתה "ממניעים זרים". בשל כך, טען בן צור, יש לדחותה על הסף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ