רצח הנערה יארא איוב: שני תושבי גוש חלב נאשמים שדקרו אותה למוות והשליכו את גופתה לפח

לפי כתב האישום, מוחמד אבו זיינב, "נתן לקטינה בלית ברירה כסף" כמה פעמים, מאס בכך והחליט לרצוח אותה. הוא עשה זאת בסיועו של קטין בן 17

ג'קי חורי
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשי משטרה, מד"א וזק"א בגוש חלב, בנובמבר
ג'קי חורי
נעה שפיגל

פרקליטות מחוז הצפון הגישה היום (חמישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בנצרת נגד גבר בן 29 ונער בן 17 בגין רצח יארא איוב בת ה-16, בגוש חלב בנובמבר. מפרטי כתב האישום עולה כי השניים רצחו את הנערה בדקירות סכין והשליכו את גופתה לפח אשפה סמוך.

יארא איובצילום: דוברות המשטרה

לפי הפרטים שהותרו לפרסום היום, הנאשם הבגיר, מוחמד אבו זיינב, הכיר את הנערה היכרות מוקדמת ו"נתן לקטינה בלית ברירה כסף בסכומים של מאות שקלים בכל פעם". ואולם, לא פורטו בהודעת הפרקליטות נסיבות העברת הכספים. לפי ההודעה, סמוך למועד הרצח "מאס הנאשם בכך וגמלה בלבו ההחלטה להמית את הקטינה".

משפחתה של איוב התלוננה למשטרה על היעדרותה תחילה, מאחר שיצאה לקנות מתנת יום הולדת לחברה בכפר ולא שבה. חוקרי ימ"ר צפון הבינו בחקירה כי איוב שוחחה עם אבו זיינב בימים שלפני היעלמותה. הנאשם היה ברמאללה בזמן הגשת התלונה על היעדרה, בניסיון לייצר אליבי, והוא נעצר ותושאל עם חזרתו לצפון, יום לאחר מכן. הוא היה חשוד תחילה בחטיפה.

אבו זיינב בבית המשפט, היוםצילום: גיל אליהו

ביום שני, לפני מועד פינוי האשפה, החליטו השוטרים לסרוק את הפחים בגוש חלב. בתחתיתו של אחד מהם נמצאה גופתה של הנערה עם סימני אלימות קשים. במאפיה שבה עבד אבו זיינב נמצאו ממצאים נוספים. בעת החקירה הבינו השוטרים כי נער קטין היה גם הוא נוכח בתקרית, ולאחר שקשר את עצמו לזירה הפסיק לשתף פעולה עם החקירה.

לפי ממצאי החקירה, הרצח תוכנן בקפידה מראש. אבו זיינב ביקש את סיועו של הנער, והם רצחו אותה במאפיה וזרקו אותה לפח האשפה. בני משפחתו של אבו זיינב נעצרו גם הם, בחשד לבידוי ראיות, מאחר שסייעו לו לנקות את הזירה. מהפרקליטות נמסר כי טרם התקבלה החלטה בעניינם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ