הפרקליטות ערערה על זיכויו של ניצב בדימוס ניסו שחם

שחם הורשע באפריל בביצוע מעשה מגונה, כשנישק שוטרת ברכבו ללא הסכמתה, ונגזרו עליו 240 שעות שירות לתועלת הציבור. הפרקליטות טוענת כי בית המשפט התעלם מדפוס התנהלותו, ומפגיעתו באמון הציבור ברשויות

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שחם בבית משפט השלום בתל אביב, בחודש שעבר
שחם בבית משפט השלום בתל אביב, בחודש שעברצילום: מגד גוזני

הפרקליטות הגישה היום (חמישי) ערעור על זיכויו של ניצב בדימוס ניסו שחם, שהורשע במעשה מגונה בשוטרת וזוכה משאר האישומים נגדו בשמונה פרשות שונות, ובהם עבירה של מרמה והפרת אמונים בגין קיום קשר עם חמש שוטרות וקבלת החלטות בעניינן. הכרעת הדין בעניינו של שחם ניתנה באפריל האחרון, ובחודש שעבר הוטל עליו עונש של 240 שעות שירות לתועלת הציבור. שופט בית משפט השלום בתל אביב, בני שגיא, הורה לעכב את ביצוע העונש לאור הערעור, וגם שחם הודיע שיערער על הכרעת הדין.

הפרקליטות טוענת כי בית המשפט התעלם מדפוס ההתנהלות של שחם, ומהפגיעה באמון הציבור ברשויות. "המכלול השחית את מקום העבודה – הוא פגע קשות בשוויון ההזדמנויות של שוטרות בעבודה; בחובת האמון שחב המשיב כקצין בכיר במשטרה לחברותיו, לחבריו, למפקדיו ולפקודיו; בחובת האמון שחב המשיב לציבור בכללו", נכתב בערעור הפרקליטות.

עוד נמסר מטעם המחלקה הפלילית כי שחם "פגע קשות במחויבותו לאכיפת החוק ולתקינות האינטרס הציבורי שעליו הוא עצמו מופקד. המכלול פגע בכל הערכים המוגנים על ידי העבירה של מרמה והפרת אמונים – קרי, אמון הציבור ברשויות, טוהר המידות של עובדי הציבור ותקינות המעשה המנהלי שעליו מופקד עובד הציבור".

השופט שגיא גזר את העונש שעליו המליץ שירות המבחן, גוף במשרד הרווחה שמספק חוות דעת לבית המשפט. שגיא כתב כי "מעשיו של הנאשם פגעו בכבודה של השוטרת ו', באוטונומיה שלה ביחס לגופה, וכן בהיבטים הקשורים לתדמית משטרת ישראל ולהתנהלות המצופה משוטרים בכלל, ומקצינים בכירים בפרט". השופט כתב כי הוא מסכים עם התביעה כי לא מדובר ב"אקט של נשיקה בלבד", ויש להתייחס לעובדה שמדובר בקצין בכיר המנשק שוטרת זוטרה. "האינטרס הציבורי אינו מתמקד רק בהגנה על כבוד האדם, גופו ופרטיותו, אלא גם בצורך לשרש התנהלות פסולה בעלת פוטנציאל לפגיעה פנימית במשטרה, ובוודאי לפגיעה תדמיתית בה", כתב השופט.

שחם נישק את השוטרת ב-2012, כששימש מפקד מחוז ירושלים, והשוטרת שימשה בתפקיד זוטר. השניים הכירו שנתיים קודם לכן וניהלו שיחות אינטימיות, ושחם סייע לה בבקשותיה השונות. באחת מהשיחות שהתקיימו ביניהם בשעות ערב, שחם ביקש להיפרד מהשוטרת לפני שהוא טס לחו"ל. הוא הגיע עם רכבו לאזור ביתה, נסעו למתחם סמוך, וכעבור רבע שעה נישק אותה ללא הסכמתה והיא הדפה אותו. מאז לא ענתה לפניותיו ושיחותיו. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ