הטרור היהודי |

רצח עאישה א-ראבי: מעצרו של אחד החשודים הוארך, היתר ישוחררו למעצר בית

משב"כ נמסר כי ישנם גורמים שמנסים לפגוע בפעילותו ולשבש את החקירה. עו"ד חי הבר מארגון "חוננו": "שוב שב"כ גרם נזק נפשי לנערים חפים מפשע"

יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה מול בית ראש הממשלה בירושלים נגד מעצר החשודים בטרור היהודי
יותם ברגר

בית משפט השלום בראשון לציון האריך הבוקר (חמישי) בשישה ימים את מעצרו של אחד החשודים ברצח עאישה א-ראבי ביידוי אבנים בחודש אוקטובר. ארבעת הקטינים האחרים שחשודים במעשה שוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים לבקשת המשטרה ושב"כ.

מהשירות נמסר כי ישנם גורמים שמנסים לפגוע בפעילותו. "מאז ביצוע המעצרים התנהל מאמץ יזום ומתמשך של גורמים בעלי אינטרס, שנועד לשבש את מהלכי החקירה, לרבות הפצת מידע כוזב ביחס להתנהלות החקירה, תוך הכפשת שירות הביטחון הכללי ועובדיו. שירות הביטחון הכללי מדגיש כי הארגון לא יירתע וימשיך לפעול בנחישות כנגד כל גורם המעורב בפעילות טרור באשר היא", נכתב בהודעה שהופצה לתקשורת. עוד נמסר כי הראיות והממצאים שנאספו בחקירה הועברו לפרקליטות מחוז המרכז.

לדברי עו"ד חי הבר מ"חוננו", הארגון ידרוש לפתוח בבדיקת אופי החקירה. "שוב שב"כ גרם נזק נפשי לנערים חפים מפשע", אמר. עו"ד איתמר בן גביר הוסיף כי "היה ברור שהמעצר נבע בעיקר משיקולים של יחסי ציבור לשב"כ. אינני מבין כיצד הפרקליטות אפשרה את המעצרים, כאשר היה ברור מלכתחילה כי אין חומר של ממש הקושר את החשודים ובתוכם מרשי למעורבות במעשה. מרשי שהה 12 ימים בחקירה קשה שגרמה לו לטראומה, וכעת נשאלת שאלה אחת: מי יפצה אותו על אותה הטראומה? אני מצפה מחוקרי שב"כ לערוך חשבון נפש, ואני מעריך כי כל העצורים בפרשה ישוחררו גם הם בתוך זמן קצר".

חמשת הקטינים חשודים ברצח א-ראבי, תושבת בידיא ואם לשמונה, באוקטובר האחרון. בתחילת השבוע שעבר עצר שב"כ שלושה חשודים בחשד לרצח, ובשבת נעצרו שניים נוספים. השניים נעצרו בשבוע שלפני כן בהפגנה נגד מעצר השלושה, שוחררו ונעצרו שוב.

אתמול זימנה המשטרה לחקירה את כל תלמידי ישיבת "פרי הארץ" בהתנחלות רחלים, שבה לומדים החמישה. התלמידים, מלבד החמישה, אינם נחקרים כחשודים בשלב זה. שוטרים נכנסו לישיבה חרף מחאת רבנים ומורים על כך שלא היה בידיהם צו חיפוש, הקימו עמדה בבית המדרש וחילקו בזה אחר זה צווים לתלמידים. במהלך חלוקת הצווים, מחו חלק מהתלמידים על שהדבר נעשה בבית המדרש. עד היום נחקרו בפרשה כ-30 מתלמידי הישיבה. מי שכבר נחקרו לא קיבלו זימון לחקירה נוספת.

שלשום הגיב נשיא המדינה ראובן ריבלין לביקורת שהוטחה בשב"כ ורמז בכך לחקירות החשודים ברצח הפלסטינית. "עלינו להישמר ממתקפה חסרת אחריות על האנשים שתפקידם לשמור ולהגן על בטחון ישראל מאיומים מבית ומחוץ", אמר בטקס השבעת שופטים בבית הנשיא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ