רמון והסטודנטית מאוניברסיטת ת"א הגיעו להסדר; חזרה בה מהכינוי "עבריין מין"

הדר שגיא והשר לשעבר, שהורשע במעשה מגונה ותבע אותה, הגישו לביהמ"ש הסדר גישור ובמסגרתו היא אמרה כי לא התכוונה לייחס לו התנהגות מאפיונרית והוא הסכים כי אין למנוע ממנה לפעול במרחב הציבורי

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים רמון בכנסת, ב-2012
בר פלג
בר פלג

השר לשעבר חיים רמון הגיע להסדר עם הסטודנטית הדר שגיא, שקראה לאוניברסיטת תל אביב שלא להעסיק אותו כמרצה עקב הרשעתו בביצוע מעשה מגונה, וכינתה אותו "עבריין מין". לפי הסדר הגישור שהוגש היום (חמישי) לבית משפט השלום בתל אביב, הצדדים הסכימו כי אין למנוע משגיא לפעול במרחב הציבורי ולהביע את דעותיה. שגיא הסכימה כי לא היתה צריכה לקרוא לרמון "עבריין מין" והבהירה כי לא התכוונה לפגוע בו באופן אישי ולייחס לו התנהגות מאפיונרית. קבלת ההסדר כרוכה באישור שופט.

רמון טען בתביעה כי שגיא ביצעה בו "רצח אופי", לאחר שפנתה לראש החוג למדע המדינה באוניברסיטה והתראיינה על כך בתקשורת. שגיא טענה כי "לא ייתכן שמי שהורשע במעשה מגונה באשה צעירה ואף הכפיש את שמה כחלק ממסע מתוקשר שליווה את התיק המשפטי נגדו, ילמד כעת נשים צעירות, סטודנטיות באוניברסיטה". לפוסט בנושא שפרסמה שגיא לפני כשבעה חודשים:

רמון התייחס בתביעתו גם לציטוט אחר שהופיע במכתב של שגיא, יו"ר תא הסטודנטיות "תל אביביות", שלפיו הורשע בביצוע מעשה מגונה ללא הסכמה בקצינה "שעבדה תחתיו". מהסדר הגישור עולה כי הובהר לשגיא שלא היו יחסי מרות באותו המקרה.

בכתב התביעה נטען כי שגיא "עושה שימוש ציני בשיח הציבורי וברשתות החברתיות לבוא חשבון ולנצל את מעמדו התקשורתי של התובע ואחרים לשם פרסום עצמי באמצעות השמצות נבזיות במיוחד ברף הגבוה ביותר". רמון טוען כי שגיא פעלה במכוון כדי "להכאיב לו ולהטיל עליו חרם ונידוי חברתיים".

רמון הורשע ב-2007 בביצוע מעשה מגונה לאחר שנישק קצינה, בניגוד לרצונה, לפני ישיבת ממשלה בערב פתיחת מלחמת לבנון השנייה. הקצינה שירתה בלשכתו של אלוף גדי שמני, שהיה אז המזכיר הצבאי של ראש הממשלה אהוד אולמרט. השופטים מתחו ביקורת חריפה על כך שרמון פגע במתלוננת באופן שהגדירו כבלתי הוגן לצורך ניהול הגנתו, וקבעו כי הוא "המעיט וצמצם את מעשיו ואחריותו ומנגד הגזים והפריז באשר לחלקה של המתלוננת, עיוות וסילף את העובדות בדרך מתוחכמת ומתחכמת".

השר לשעבר התייחס לקביעה בפסק דינו שלפיה הוא אינו עבריין מין, וכי אין עליו קלון. הוא שב לממשלה לאחר הרשעתו, אך לא חזר למשרד המשפטים שבו כיהן בטרם המעשה. "האירוע היה נקודתי וחד פעמי שאין בו כדי להעיד שעסקינן בעבריין מין או במי שדבק בו דפוס עברייני", כתבו השופטים, "המעשה עצמו אינו מצוי ברף העליון של עבירות מסוג זה והתרשמותנו היא שמדובר באירוע בלתי מתוכנן. אנו סמוכים ובטוחים שהלקח נלמד וכי הנאשם ייזהר מכאן ולהבא בקלה כבחמורה".

באוקטובר האחרון פורסם ב"הארץ" כי העיתונאית לשעבר חנה קים סיפרה שרמון נישק אותה בניגוד לרצונה לפני כמה עשורים, בתקופה שבה כתבה בעיתון "העיר". קים העריכה כי המקרה אירע בין 1986 ל-1988. היא היתה אז בשנות ה-30 המוקדמות לחייה, ורמון, אז חבר כנסת, היה מבוגר ממנה בכמה שנים. רמון, שטען לגבי פרשת הנשיקה לקצינה בלשכת ראש הממשלה כי היתה מעידה חד-פעמית בחייו, אמר לגבי עדותה של קים: "אין לי שום זיכרון ותודעה מאירוע מהסוג שאתם מציינים, שאירע לפי דבריה של הגברת קים לפני למעלה מ-30 שנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ