כתב אישום נגד בן זוגה של אימאן עוואד: רצח אותה ושלח בשמה הודעות כדי לטשטש ראיות

מוחמד לבאבידי מואשם שדקר את זוגתו בסכין קצבים שהכין מראש ופעל להחביא או לשבש את הראיות. לאחר הרצח הוא הלך עם חבר לעשות קניות עבור עוואד ושלח מסרון לעצמו מהטלפון שלה: "אל תאחר אהובי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת הרצח בעכו, בשבוע שעבר

פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד מוחמד חליל לבאבידי, בן 38 מעכו, בגין רצח זוגתו אימאן אחמד עוואד. לבאבידי מואשם גם כי ניסה לשבש הליכי משפט על ידי הסתרת מעורבותו במעשה, בין היתר באמצעות שליחת מסרון לעצמו מהטלפון של עוואד לאחר הרצח, בו כתב "אל תאחר אהובי".

אימאן אחמד עוואד

לפי כתב האישום, הרקע לרצח הוא מערכת יחסים מתוחה בין לבאבידי ועוואד. ב-11 בדצמבר האחרון, הגיע לבאבידי לביתם המשותף ודקר למוות את בת זוגו באמצעות סכין ששייכת לקצבייה שבבעלות משפחתו, שאותה הביא לדירה שלושה ימים קודם לכן. 

לאחר הרצח הכניס לבאבידי חלק מבגדיו ואת הסכין לשקית והשליך אותם לפח אשפה בקרבת מקום, נטל את הטלפון של עוואד ועזב את הדירה – כך לפי כתב האישום. מאוחר יותר שלח מסרון מהטלפון שלה לאמה והזמין אותה לבקר בביתם. כמו כן, הוא נסע עם חבר לרכוש קרמיקה במועצה המקומית כאבול, ומשם שלח אל הטלפון של עוואד צילומים של מוצרים שקנה כביכול עבורה. כאמור, הוא גם שלח לעצמו מסרון בו עוואד כתבה כביכול "אל תאחר אהובי". להודעה זו הוא השיב מהטלפון שלו, בצירוף צלמית של לב. בהמשך ביקש מחברו לנסוע לדיר אל-אסד כדי לקנות רהיטים לעוואד. במהלך הנסיעה הרגיע בשיחת טלפון את אחותה של זוגתו, שדאגה כי לא הצליחה להשיג את עוואד בטלפון. לפי האישום, פעולות אלו נועדו להסוות את הקשר שלו לרצח.

כששבו מדיר אל-אסד, הזמין לבאבידי את חברו לעלות לדירה כדי לשתות קפה, זאת בזמן שהוא יודע כי גופתה של עוואד עדיין שם. לפי האישום, כשנכנסו השניים לדירה לבאבידי העמיד פנים כי הוא רואה את הגופה לראשונה. הוא החל להתפרע ולשבור חפצים, ולאחר שהגיעו למקום המשטרה ובני המשפחה משני הצדדים, טען לבאבידי כי הבית נפרץ ועוואד נרצחה. מאוחר יותר הודה לבאבידי ברצח.

זירת הרצח בעכו, בשבוע שעבר. לבאבידי הודה במעשה בחקירה צילום: רמי שלוש

בבקשה להארכת מעצר עד תום ההליכים צוין כי בידי המשטרה קיימות ראיות הכוללות את הודאתו של לבאבידי בדבר נסיבות הרצח והאירועים שהובילו אליו, וכן המניע. בנוסף, המשטרה מחזיקה בצילומי מצלמות אבטחה, בטלפון הנייד של עוואד, בבגדים והסכין שהשליך לבאבידי, וכן עדויות של אנשים איתם נפגש במהלך יום הרצח.

בפרסומים קודמים נכתב כי עוואד היתה בהריון כשנרצחה, אולם פרט זה התברר כלא נכון. מקור הטעות במידע שגוי מפי עורך דינו הראשון של לבאבידי. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ