הפרקליטות תגיש כתב אישום נגד החשוד המרכזי ברצח הפלסטינית עאישה א-ראבי

הצהרת תובע הוגשה נגד צ', היחיד מבין חמשת הקטינים שנעצרו בחשד לרצח שנותר במעצר. אביו: "המערכת מתעלמת באלגנטיות מהאליבי המוצק שלו. השב"כ מנסה להעלים עדות של ראש הישיבה"

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנת פעילי ימין מול בית ראש הממשלה בירושלים, בשבוע שעבר
יותם ברגר
יותם ברגר

בית המשפט השלום בראשון לציון האריך היום (שלישי) בחמישה ימים את מעצרו של צ', אחד הקטינים החשודים ברצח עאישה א-ראבי, לקראת הגשת כתב אישום. החקירה בעניינו הסתיימה והחומרים הועברו לפרקליטות. לפי המשטרה, "בימים הקרובים בכוונת הפרקליטות להגיש נגד החשוד כתב אישום". ארבעת החשודים האחרים שוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים בשבוע שעבר.

מוקדם יותר היום פרסם אביו של הצעיר מכתב שבו טען כי מהחקירה עולה "תמונה קשה של הפרת זכויות אימה ובוטה ממנה סבלו הנערים". לדבריו, "הבן שלנו מואשם באירוע של זריקת אבנים שהתרחש בליל שבת, לטענת הבעל של הנפגעת. באותה עת השתתף בננו בוודאות בסעודת שבת ובעונג השבת לאחריו, יחד עם עשרות מחבריו. אך המערכת מתעלמת באלגנטיות מהאליבי המוצק שלו. השב"כ אף ניסה להעלים מהשופט את העדות של ראש הישיבה בעניין".

עו"ד עדי קידר המייצג את צ' מטעם ארגון חוננו אמר: "אני מאמין בהיכרותי את המערכת שהיד רועדת. אני מציע ומייחל שהיד של מי שכותב את כתב האישום שיוגש ורוצה לכתוב אותו שהיד שלו תמשיך לרעוד. כי ככל שאנחנו מבינים שהראיה היחידה שקושרת את הלקוח שלנו היא ראיה בעייתית וספק אם כתב אישום כזה צריך להיות מוגש בנסיבות הללו. אני מקווה מאוד שאין שיקולים זרים שמלווים את המערכת המשפטית במקרה כל כך חמור. ומי שצריך לקבל את ההחלטות אני מקווה ומייחל שיקבל את ההחלטות הנכונות עד יום ראשון".

ביום חמישי התיר לפרסום השלום בראשון לציון, לבקשת המשטרה, חלקים מהחלטת הארכת המעצר של צ'. בהחלטה נכתב כי "בעניינו של חשוד זה עוצמת החשד היא גבוהה ביותר". על פי השופט, "העבירות המיוחסות לחשוד מקימות עילות מעצר מובהקות מסוג מסוכנות וחשש לשיבוש הליכי חקירה ומדובר בעילות בעוצמה גבוהה ביותר, שאינן מאפשרות שחרורו של החשוד לחלופת מעצר". 

המשטרה הדגישה בשבוע שעבר כי כל חמשת הקטינים חשודים עדיין ברצח. עם זאת, מקור הבקיא בחקירה אמר כי ישנו הבדל ראייתי בין החשוד החמישי שנותר במעצר לארבעה האחרים. ככל הידוע, כל החמישה שתקו עד כה בחקירתם והמידע שנאסף נגד החשוד שנותר במעצר מתבסס על ראיות חיצוניות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ