בעקבות החשדות נגדו, אפי נוה התפטר מתפקידו כראש לשכת עורכי הדין

עורך הדין הבכיר נחשד כי פעל למינוי שופטים תמורת מין ונחקר בחשד לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. נוה: "אינני רוצה שענייני האישי, שאני מניח יסתיים במהרה, יפגע בפעילותה החשובה של הלשכה"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפי נוה, הבוקר בכניסה ליחידה לחקירות הונאה בלוד
רויטל חובל
רויטל חובל

ראש לשכת עורכי הדין, אפי נוה, התפטר היום (חמישי) מתפקידו. זאת, על רקע החקירה שמתנהלת נגדו בלהב 433 בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים. אורי קינן ישמש כממלא מקום ראש הלשכה, ובחירות לתפקיד ייערכו תוך 30 עד 45 יום לכל המאוחר. "אני מודיע בזה על התפטרותי מתפקידי כראש לשכת עורכי הדין", מסר נוה. "החלטתי לעשות כן הואיל והלשכה חשובה ויקרה לי עד מאוד. אינני רוצה שענייני האישי, שאני מניח יסתיים במהרה, יפגע בפעילותה החשובה של הלשכה. אני מודה לכל חבריי וידידיי על הדרך המשותפת שעברנו ומאחל הצלחה למי שיבוא במקומי". 

נוה נעצר אתמול בחשד שפעל למינוי שופטים תמורת מין. הוא חשוד כי פעל למינוי שופטת שלום עימה ניהל קשר מיני. בנוסף, הוא חשוד שניסה להביא למינוי של שופט שלום למחוזי, ללא הצלחה, בזמן שקיים קשר מיני עם עורכת דין הנשואה לשופט. אמש הוא שוחרר למעצר בית בן שמונה ימים, והיום נחקר שוב.

נוה בדיון בהארכת מעצרו, אתמולצילום: קוקו

>>> פרשת השחיתות בוועדה למינוי שופטים | עלייתו ונפילתו של האיש שכולם רצו בקרבתו | שקד: יום סוער עבורי כאשה וכשרת משפטים | פיגוע מערכתי // גידי וייץחטא היוהרה // רויטל חובל | שקד נושאת באחריות // מרדכי קרמניצר

השופטת ועורכת הדין החשודות בפרשה נחקרו, ובידי המשטרה התכתבויות מפלילות בין נוה לבינן. נוה עצמו מכחיש בתוקף את המעשים המיוחסים לו. הוא לא היה חבר בוועדה בעת מינויה של שופטת השלום החשודה בפרשה, אבל שלט בה באמצעות שני נציגיו וניהל משא ומתן על מינוי של שופטים מול בעלת בריתו, שרת המשפטים איילת שקד.

המשטרה צפויה להמשיך ולגבות עדויות בפרשה, לרבות עדויותיהם של חברי הוועדה לבחירת שופטים, בהם שקד ונשיאת העליון אסתר חיות. השופט ומעורבים נוספים יזומנו אף הם להעיד. 

הראיות המרכזיות שבידי המשטרה הן התכתבויות וואטסאפ בין נוה לבין השופטת, המכהנת כיום כשופטת בבית משפט שלום באזור המרכז, עוד בטרם מונתה לתפקיד. כמו כן, בידיה התכתבויות בין נוה לאשת השופט – עורכת דין הפעילה בלשכת עורכי הדין ונחשבת מקורבת לו. על פי גורם המעורה בפרטי החקירה, ההתכתבויות מחזקות את החשדות נגד נוה בעניינה של השופטת וקושרות אותו למערכת יחסים אינטימית עמה לצד פעולות של נוה לקידום מינויה בוועדה לבחירת שופטים, אשר אישרה את מועמדותה ב-2016.

על פי הערכות בסביבת נוה, מקורן של ההודעות הוא בטלפון נייד ישן שלו שאותר באחרונה ושהכיל בין היתר את ההתכתבויות הרבות, הכוללות התכתבויות גם עם חברי הוועדה לבחירת שופטים. על פי הערכתם, הטלפון הגיע לגורמים הפועלים נגד נוה שהעבירו את תוכן ההודעות לגלי צה"ל וזו העבירה את החומרים לידי המשטרה לאחר התייעצות עם הפרקליטות הצבאית ומשרד המשפטים, מה שהוביל לפתיחת החקירה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ