רויטל חובל
יהונתן ליס

שרת המשפטים איילת שקד אמרה הערב (חמישי) כי חברות כנסת מהשמאל מנצלות את פרשת אפי נוה לקמפיין פוליטי נגדה. "בימים האחרונים יש נגדי מתקפה משולחת רסן, שקרית ומסיתה, האשמות שווא ובדיות. אבל המתקפה המאכזבת מכולן היא המתקפה מצד ח"כיות מהשמאל. כאלה שעבדתי איתן בכנסת בצורה ישרה, הגונה. הן מכירות אותי היטב. אנחנו חלוקות אידיאולוגית, אבל ראיתי בהן חברות לעבודה", אמרה.

"כולן נשים. וזו האכזבה שלי. הן מנצלות את הפרשה האחרונה לקמפיין פוליטי אישי ומכוער", הוסיפה. "המתקפות הפוליטיות משמאל לא ירפו את ידי. אני מתכוונת לכהן כשרת משפטים ארבע שנים נוספות עד שאשלים את המהפכה שהתחלתי". את הדברים אמרה שקד בסמינריון משפט עברי לזכר עו"ד יעקב וינרוט במלון דן שבירושלים.

פרשת השחיתות בוועדה למינוי שופטים - סיקור נרחב | עלייתו ונפילתו של האיש שכולם רצו בקרבתו | שקד: יום סוער עבורי כאשה וכשרת משפטים | פיגוע מערכתי // גידי וייץחטא היוהרה // רויטל חובל | שקד נושאת באחריות // מרדכי קרמניצר

יו"ר מרצ תמר זנדברג, אמרה אתמול בגלי צה"ל: "כל הרפש שהכנסת למערכת המשפט צף למעלה ומעלה צחנה". לדבריה הצטרפה חברת מפלגתה, מיכל רוזין, וקראה לשקד להתפטר ולעזוב את משרד המשפטים. גם חברות הכנסת רויטל סויד - שמקורבת בעצמה לנוה - ושלי יחימוביץ' מהמחנה הציוני, גינו את שקד. "נסיונותיה להתנער לא יצלחו, כי גם כשהיה כבר ברור שהוא (נוה, י"ל) לא מבדיל בין טוב לרע ברמה הבסיסית ביותר, היא המשיכה לספק לו בכל כוחה מטריית הגנה", כתבה יחימוביץ' בטוויטר.

אחרי נאומה של שקד הערב, אמרה יחימוביץ': "מצער אך צפוי שבמקום להכות על חטא, לעשות חשבון נפש, ולהתנצל על חלקה בהאדרתו של אפי נוה ובהפקדת כוח בלתי מרוסן בידיו – עושה השרה שקד מה שהיא מיטיבה לעשות: תוקפת. אבל הכתם נשאר על הקיר והוא לא יימחה". גם סויד הגיבה לדברים, והבהירה כי לא טענה ששקד ידעה על המעשים המיוחסים לנוה. "תקפתי אותה בחריפות ואמשיך בכך בגלל מה שהיא מעוללת למערכת המשפט", כתבה בטוויטר.

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) אמרה בתגובה לדבריה של שקד הערב: "שקד מבינה בניצול פוליטי. היא עשתה קריירה מניצול פוליטי. היא ניצלה את תפקידה כשרת משפטים לקמפיין פוליטי. פגעה במערכת המשפט לצרכים פוליטיים. ועכשיו, כשהשיטות הכוחניות  שלה אפשרו שחיתות בלב המערכת, היא עושה את הדבר הקבוע של הימין - מאשימה את השמאל. ובכן, איילת, זה לא השמאל, זאת את".

נוה חשוד כי פעל למינוי שופטת שלום שעמה ניהל קשר מיני וכן כי ניסה להביא למינוי של שופט שלום למחוזי, ללא הצלחה, בזמן שקיים קשר מיני עם עורכת דין הנשואה לשופט. אתמול הוא נחקר למעצר בית של שמונה ימים, והבוקר נחקר נוה במשרדי היחידה לחקירות הונאה בלוד, להב 433.

נוה הודיע מוקדם יותר על התפטרותו. "אני מודיע בזה על התפטרותי מתפקידי כראש לשכת עורכי הדין", מסר. "החלטתי לעשות כן הואיל והלשכה חשובה ויקרה לי עד מאוד. אינני רוצה שענייני האישי, שאני מניח יסתיים במהרה, יפגע בפעילותה החשובה של הלשכה. אני מודה לכל חבריי וידידיי על הדרך המשותפת שעברנו ומאחל הצלחה למי שיבוא במקומי".

אתמול, בכנס נשים שנערך בתיאטרון הקאמרי בתל אביב, אמרה שקד: "זה יום סוער עבורי כשרת משפטים וכאשה". היא ציינה כי טרם זומנה לתת עדות, והוסיפה: "אני יכולה להגיד שבוועדה למינוי שופטים עשינו עבודה מקצועית ויסודית, ואם נפל פגם באחד המקרים - אני סומכת על המשטרה והפרקליטות שיחקרו ויגיעו לחקר האמת". שקד צפויה להיות מזומנת להעיד בפרשה במשרדי להב 433 יחד עם שאר חברי הוועדה לבחירת שופטים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ