היועמ"ש ייפגש עם סנגורו של נתניהו בעקבות בקשת רה"מ לדחות את ההכרעה בתיקיו

מנדלבליט השיב לפנייתו של עו"ד נבות תל-צור, והבהיר "למען הסדר הטוב", כי הפגישה תעסוק רק בסוגיית מועד פרסום ההחלטה ולא יושמעו בה טענות ביחס לחשדות, להליך החקירה או לחומר החקירה. היועמ"ש צפוי לפרסם את החלטתו בתיקים בחודש הבא

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנדלבליט בוועדה לביקורת המדינה, דצמבר
רויטל חובל
רויטל חובל

באופן חריג, צפוי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להיפגש עם עו"ד נבות תל-צור, סנגורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעקבות בקשתו להימנע מהכרעה בתיקיו לפני הבחירות. בתשובה לפנייתו של הסנגור, כתב לו היום (חמישי) עוזרו של מנדלבליט כי תהליך העבודה על החקירות לא יושפע מהבחירות, אך כי היועץ המשפטי לממשלה יסכים להיפגש איתו "על מנת שתוכל להציג ביתר הרחבה את עמדתו של מרשך בסוגיה של מועד פרסום החלטת היועץ המשפטי לממשלה בעניינו". כפי שפורסם ב"הארץ", מנדלבליט צפוי לפרסם את הכרעתו בחודש הבא.

"כפי שהובהר ברבים, לאחר ההכרזה על קיום הבחירות ומועדן, אנו פועלים בהתאם להנחיית היועץ המשפטי לממשלה לפיה 'ככלל אין מקום להשהות טיפול בתיקים נגד נבחרי ציבור או מועמדים, שהגיעו לאחר חקירה לפרקליטות או לתביעה המשטרתית לצורך החלטה אם להגיש כתב אישום. ואולם, הטיפול יהיה תוך מתן הדעת לזהירות הנדרשת'", כתב העוזר גיל לימון. "התביעה הכללית מתנהלת ותמשיך להתנהל אך ורק על פי שיקולים מקצועיים".

עם זאת, הסכים לקיים פגישה בעניין, אך הבהיר כי הפגישה תעסוק במועד פרסום ההחלטה - "ובה בלבד", כתב - וכי לא יישמעו בפגישה טענות ביחס לחשדות, להליך החקירה, לחומר החקירה ועוד. עוד הובהר במכתב כי נציגי פרקליטות מיסוי וכלכלה, המלווים את החקירות, לא ישתתפו בפגישה, והיא תתואם לתחילת השבוע הבא.

מנדלבליט קיבל רוח גבית לגבי מועד ההכרעה מבכירים במשרד המשפטים, לרבות קודמיו בתפקיד, שסבורים כי חובתו לפרסם את החלטתו לפני הבחירות. היועץ אמר בחודש שעבר: "זה לא סוד שאנחנו משתדלים לעבוד כמה שיותר מהר. אנחנו יושבים ביחד ומנסים לקבל החלטות, בשום אופן לא על חשבון המקצועיות". עם זאת, אמר כי "אין שום מניעה" שראש הממשלה יכהן בתפקידו גם לאחר שיוחלט להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע.

בחודש שעבר החל מנדלבליט לקיים דיונים מרתוניים בתיקי נתניהו. הדיונים בתיק 1000, תיק טובות ההנאה, נמשכו כשבועיים והסתיימו. בשבועיים האחרונים נערכים דיונים בתיק 2000 - החשד לעסקת שוחד בין נתניהו לבין מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס - וכן בתיק 4000, המכונה גם פרשת בזק־וואלה. בתיק 1000 נוטה מנדלבליט לאמץ את המלצת צוות הפרקליטים המלווה את התיקים, שלפיה יש להעמיד לדין את נתניהו על מרמה והפרת אמונים. בתיקים 2000 ו–4000 המליצה הפרקליטות להאשים את נתניהו בשוחד. לעומת צוות הפרקליטים המלווה את תיק 2000, בישיבות נשמעים קולות אחרים.

בדיונים משתתפים כ–20 משפטנים: מנדלבליט ועוזריו המקצועיים, שני המשנים שלו, רז נזרי ועמית מררי, שני פרקליטים בצוות של מררי, פרקליט המדינה שי ניצן, שני המשנים לפרקליט המדינה שלמה למברגר ונורית ליטמן, פרקליט מחוז חיפה עמית איסמן, מנהל המחלקה הפלילית בפרקליטות ג'ואי אש וצוות הפרקליטים המלווה את התיקים בראשות פרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) ליאת בן ארי וסגנה יהונתן תדמור, לצד פרקליטים מהצוות שלהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ