פרשת השוחד המיני |

לאחר כעשר שעות, הסתיימה חקירתו השנייה של אפי נוה בלהב 433

ראש לשכת עורכי הדין הגיע הבוקר למשרדי היחידה לחקירות הונאה, ונחקר בחשד לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. היום הוא הודיע על התפטרותו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפי נוה בצאתו ממשרדי להב 433, הערב

חקירתו של יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה, הסתיימה הערב (חמישי) לאחר כעשר שעות במשרדי היחידה לחקירות הונאה בלוד, להב 433. נוה חשוד שפעל למינוי שופטים תמורת מין, ומיוחסות לו עבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. נוה, ששוחרר אתמול למעצר בית של שמונה ימים, חשוד כי פעל למינוי שופטת שלום שעמה ניהל קשר מיני וכן כי ניסה להביא למינוי של שופט שלום למחוזי, ללא הצלחה, בזמן שקיים קשר מיני עם עורכת דין הנשואה לשופט.

>>> פרשת השחיתות בוועדה למינוי שופטים | עלייתו ונפילתו של האיש שכולם רצו בקרבתו | שקד: יום סוער עבורי כאשה וכשרת משפטיםפיגוע מערכתי // גידי וייץ | חטא היוהרה // רויטל חובל | שקד נושאת באחריות // מרדכי קרמניצר

נוה הודיע מוקדם יותר על התפטרותו. "אני מודיע בזה על התפטרותי מתפקידי כראש לשכת עורכי הדין", מסר. "החלטתי לעשות כן הואיל והלשכה חשובה ויקרה לי עד מאוד. אינני רוצה שענייני האישי, שאני מניח יסתיים במהרה, יפגע בפעילותה החשובה של הלשכה. אני מודה לכל חבריי וידידיי על הדרך המשותפת שעברנו ומאחל הצלחה למי שיבוא במקומי".

היום פורסם ב"הארץ" כי פרקליטות המדינה העניקה חסינות לכתבת גלי צה"ל הדס שטייף, בתמורה למסירת מכשיר הטלפון של נוה. שטייף קיבלה את הטלפון, פתחה אותו ומצאה בו את ההתכתבויות המעלות חשד שיו"ר לשכת עורכי הדין המתפטר קידם שופטים תמורת מין. בפרקליטות הצבאית, המייעצת לתחנה, חששו כי שטייף עברה על החוק כשפתחה את המכשיר, אך לאחר התייעצויות עם פרקליטות המדינה הוחלט לעשות שימוש בחומרים עקב חשיבותם הציבורית.

המכשיר, שהועבר לידי שטייף בידי אחד ממקורותיה, הוא טלפון ישן של נוה שנשאר בכספת בביתו הקודם, שעזב לאחר הפרידה מרעייתו השנייה. תוכנו לא נמחק וכלל מאות התכתבויות מפלילות לכאורה בין עורך הדין הבכיר ובין המועמדת לשיפוט דאז ואשתו של השופט ששמן נקשר בפרשה. כדי לפתוח אותו היה צורך להיעזר במומחה שפרץ את מנגנוני האבטחה בו. כשהחלו השמועות בעניין הפרשה, חשד נוה כי מקורן בפרודתו. הוא אף פנה אליה ושאל אותה על כך, והיא הכחישה.

השופטת ועורכת הדין החשודות בפרשה נחקרו אתמול ושוחררו למעצר בית. נוה מכחיש בתוקף את המעשים המיוחסים לו. לדבריו, הוא לא היה חבר בוועדה בעת מינויה של שופטת השלום החשודה בפרשה, בקיץ 2016, אבל שלט בה באמצעות שני נציגיו וניהל משא ומתן על מינוי של שופטים מול בעלת בריתו, שרת המשפטים איילת שקד. בנוסף, בראיון לעובדה העיד נוה על מינויים שונים שהתערב בעניינם, בתקופה שלא היה חבר ועדה רשמי.

לאחרונה הודה בתצהיר רשמי כי שוחח עם חברי ועדה על מועמדים שונים לשיפוט מתוקף תפקידו כראש לשכת עורכי הדין. על כך אמר אתמול נציג המשטרה בדיון בעניינו, כי "רוחו נחה על הוועדה". לפי נציג המשטרה, השופטת מונתה ברוב של שמונה מתוך תשעת חברי הוועדה. לפי פרסום של חדשות 13, חבר הוועדה שהתנגד למינויה היה שופט העליון בדימוס אליקים רובינשטיין, והוא העיד על כך היום במשטרה.

אתמול העידו במשטרה שלושה חברי ועדה נוספים, ובהם שני נציגי לשכת עורכי הדין אילנה סקר וחאלד זועבי וח"כ נורית קורן. סקר וקורן הדגישו בפני המשטרה כי הן לא ידעו דבר על מעלליו של נוה והתנערו ממנו. המשטרה צפויה להמשיך ולגבות עדויות בפרשה, ובהן גם של השופט ושל מעורבים נוספים.

נוה, בן 50, מכהן כראש לשכת עורכי הדין החל מיוני 2015, במקביל לכניסתה של איילת שקד לתפקיד שרת המשפטים. השניים כרתו ברית בוועדה לבחירת שופטים ויצרו חזית אחידה מול השופטים החברים בוועדה. לאורך שנים ובאופן מסורתי נציגי הלשכה נטו לתמוך במועמדים של השופטים לשיפוט, אולם מאז כניסתם של נוה ושקד לוועדה, המסורת נשברה. הברית הביאה בין השאר למינויו של יוסף אלרון לבית המשפט העליון, חרף התנגדות עזה של השופטים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ