המשטרה: בית המשפט אישר לעיין בתכתובות הטלפון של אפי נוה, החקירה נעשתה כדין

להב 433 פרסמה את ההודעה באופן חריג לאחר שנטען כי הראיות הושגו באופן לא ראוי. כתבת גל"צ, הדס שטייף, הגיבה לפרסום ב"הארץ" שלפיו הנייד של נוה הגיע אליה: "הפכו אותי לעבריינית, מה היו עושים במקומי?"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפי נוה מחוץ למשרדי יחידת להב 433, אתמול

המשטרה הבהירה היום (שישי) כי החיפוש בתכתובות הטלפון של ראש לשכת עורכי הדין הפורש אפי נוה נעשה באישור בית המשפט וכי כל פעולותיה בחקירת פרשת השוחד בוועדה לבחירת שופטים "נעשו כדין, תוך איזון בין האינטרסים השונים הנוגעים לעניין". שופטת השלום ועורכת הדין החשודות בפרשה נחקרו הבוקר ביחידת להב 433. מדובר בחקירתן השנייה של השתיים. 

בתוך כך, כתבת גלי צה"ל, הדס שטייף, התייחסה בציוץ בטוויטר לפרסום ב"הארץ" כי המכשיר הגיע לידיה, נפרץ על ידי מומחה שאליו פנתה ובהמשך הועבר בעקבות ייעוץ משפטי לידי המשטרה, כשהיא עצמה זכתה לחסינות מהעמדה לדין. "לא מעט קולגות, עיתונאים, מחזרים על פתחים של כל מיני גורמים כולל אחריי. רק כדי לקבל את החומרים ולפרסמם", כתבה. "בכלי התקשורת שלהם, הם הפכו אותי לעבריינית ולסוררת ועוד. שכחו מי העבריינים האמיתיים. למה? רק כי הגעתי לחומרים שהם היו רוצים. מעניין מה הם היו עושים במקומי?"

הדס שטייף, במארס האחרון. זכתה לחסינות תמורת מסירת המידעצילום: עופר וקנין

בהודעה החריגה שפרסמה להב 433 נמסר כי "החקירה מתנהלת באישור הגורמים המוסמכים, עם ליווי של פרקליטות מחוז מרכז ופיקוח של פרקליט המדינה". עוד הוסיפו כי החקירה מתמקדת רק בבדיקת חשדות לעבירות פליליות הנוגעות למינוי שופטים.

ההודעה היא ניסיון להדוף את הטענות שהעלה פרקליטו של נוה בעניין הלגיטימיות שבהשגת הראיה המרכזית בתיק נגדו - תכתובות הוואטסאפ בינו לבין מעורבים נוספים בפרשה, שנמצאו במכשיר הטלפון הנייד הישן שלו שאותר בדירתו הקודמת. 

השימוש במכשיר הטלפון עלול לעלות לכדי עבירה פלילית וכן לפגיעה בפרטיותו של נוה. לצד זאת, קיים ספק משפטי אם מותר למשטרה להשתמש בתכתובות כראיה בתיק. אמש קראה האגודה לזכויות האזרח לסגור את התיק נגד נוה והחשודות הנוספות בשל השימוש הפסול במכשיר. הודעת המשטרה מנסה להתמודד עם טענות אלו.

נוה, במרכז, עם שרת המשפטים איילת שקד, נשיאת העליון אסתר חיות והיועמ"ש אביחי מנדלבליט, בספטמברצילום: תומר אפלבאום

אמש נחקר נוה במשך כעשר שעות במטה להב 433 בלוד, בחשד לעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. זאת לאחר ששוחרר שלשום למעצר בית בן שמונה ימים. נוה, שהתפטר מתפקידו כראש לשכת עורכי הדין, צפוי להגיע בתחילת השבוע לחקירה נוספת בחשד כי פעל למינוי שופטת שלום שעמה ניהל קשר מיני. המשטרה חושדת עוד כי נוה ניסה להביא למינוי של שופט שלום למחוזי, ללא הצלחה, בזמן שקיים קשר מיני עם עורכת דין הנשואה לשופט.

נוה עצמו, המכחיש את החשדות כלפיו, לא היה חבר בוועדה לבחירת שופטים בזמן שמונתה השופטת, אולם שלט במינויים באמצעות נציגיו בה. המשטרה צפויה לגבות עדויות נוספות בפרשה, בין היתר גם מחברי הוועדה, לרבות שרת המשפטים איילת שקד ונשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות.

עורך דינו של נוה, בעז בן צור, אמר אתמול בתום הדיון בהארכת מעצרו כי "יש פה רוב מהומה על לא מאומה" וכי "אין לתזה הבסיסית של המשטרה ראיות". לדבריו, "הטענה מתעלמת מהליך קבלת ההחלטות בוועדה, כל אחד מהחברים בוועדה עצמאי. השאלה אם היתה מערכת יחסים אינה רלוונטית, כי לא היה קידום. במסגרת החקירה הושגו ראיות שלא כדין - פרצו לו לטלפון האישי ושאבו הודעות, זה לא חוקי. אני מאמין מאוד שהפרשה הזו תסתיים בלא כלום".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ