נתניהו בסרטון חדש: כתב אישום נגדי - כניעה של היועמ"ש לשמאל ולתקשורת

ראש הממשלה טוען בסרטון כי "בשלוש השנים האחרונות השמאל והתקשורת רודפים את היועמ"ש שיגיש כתב אישום בכל מחיר". דובר משרד המשפטים בטוויטר שלו: "רק הראיות ידברו. כל פרסום אחר - רעש מיותר"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בטקס מינויו של אביב כוכבי לרמטכ"ל, השבוע

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הערב (שבת) סרטון חדש, ובו הוא טוען שהחלטה להגיש כתב אישום נגדו תהווה כניעה של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לשמאל ולעיתונאים. דובר משרד המשפטים, משה כהן, צייץ מאוחר יותר בחשבון הטוויטר הפרטי שלו כי "רק הראיות ידברו. כל פרסום אחר - רעש מיותר".

הסרטון מטעם נתניהו נפתח בכיתוב: "שלוש שנים השמאל והתקשורת רודפים את היועמ"ש שיגיש כתב אישום בכל מחיר", כשברקע נשמעת מוזיקה דרמטית. בסרטון, ערוכים בזה אחר כזה קטעים קצרים מההפגנות שנערכות ליד ביתו של מנדלבליט מאז נובמבר 2016 ומחאות נוספות נגדו. "במכולת, ברחוב, בבית כנסת", מפורט בסרטון. "האם הם יצליחו?", נכתב בסיומו.

דובר משרד המשפטים חזר על דברים דומים שאמר מנדלבליט בעבר, וכתב כי החלטתו של היועמ"ש לא מושפעת מהתקשורת או מההפגנות. "לא סרטונים, לא שלטי חוצות, לא מפגינים, לא ציטוטים של 'מקורבים', ופייק-הדלפות - רק שיקולים מקצועיים יילקחו בחשבון בהחלטת היועץ על תיקי רה"מ", כתב, "החלטה שתתקבל בכל התיקים באופן מאוחד. בסיומו של תהליך סדור, שממילא מצוי בעיצומו".

אתמול הוצב שלט חוצות גדול במחלף גלילות בין כביש החוף לנתיבי איילון, כשעליו מתנוססות תמונותיהם של העיתונאים בן כספית, אמנון אברמוביץ', רביב דרוקר וגיא פלג ונכתב: "הם לא יחליטו". במקביל, נפתח עמוד פייסבוק תחת אותה הסיסמה, ובאחד הפוסטים נכתב: "כבר שנים שהתקשורת מנסה לטפטף לנו באופן שיטתי מסרים של שנאה, נגד נתניהו". העמוד מקודם בתשלום וממוען כך שיופיע בפיד של משתמשים שעוקבים אחרי העמוד של ראש הממשלה בנימין נתניהו ברשת החברתית. הערב דווח בחברת החדשות כי מי שעומד מאחורי הפרסום הוא הליכוד.

מנדלבליט צפוי להחליט על הגשת כתב אישום נגד נתניהו בחודש הבא בגין שוחד בתיק 4000, המכונה גם תיק בזק-וואלה. גורם משפטי בכיר אמר כי מנדלבליט סיים לדון בתיק זה במסגרת הישיבות על התיקים לקראת גיבוש הכרעתו, וכי הוא נוטה לאמץ את עמדת צוות הפרקליטים המלווה בראשות פרקליטת מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה, ליאת בן ארי. כפי שפורסם ב"הארץ", היועמ"ש צפוי לפרסם את החלטתו בחודש הבא.

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, אמר הערב כי סרטון הקמפיין מהווה הסתה ומתיר את דמו של היועץ המשפטי לממשלה. "סרטון האיום של נתניהו הוא הסתה ברורה. נתניהו מתיר את דמו של מנדלבליט", כתב גבאי בעמוד הטוויטר שלו. "במדינה נורמלית, ראש הממשלה לא תוקף את היועמ״ש שלו, לא מתיר את דמו, ואת דמם של עיתונאים. לפיד, גנץ, תתחייבו לא לשבת עם נתניהו ששכח את עמו והורס את ישראל, לפני שיהיה מאוחר מדי".

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ', אמרה גם היא כי "מדובר בסרטון הסתה". "מעבר לעובדה שהוא מתיר את דמם של עיתונאים בכירים, הוא נועד להטיל אימה על היועמ"ש. המטרה היא למנוע ממנו בכל דרך להגיש כתב אישום, ולהבטיח שאם כך יעשה תיצבע החלטתו המקצועית והשקולה בצבעים של בגידה", אמרה.

אלדד יניב, ממובילי המחאה ליד בית היועמ"ש ומתמודד לכנסת בראשות מפלגת "תנועת המחאה", טען כי נתניהו "מסמן לתומכיו את המטרה להתנקשות הפוליטית באה". הוא הודיע כי יגיש מחר תלונה נגד ראש הממשלה. "בעבר הוא עמד על המרפסת ועכשיו הוא מאחורי המקלדת. זוהי הסתה ברורה שמחייבת התערבות של המשטרה. מחר נגיש תלונה במשטרה נגדו ונגד עושי דברו", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ