אפי נוה הגיש תלונה במשטרה על פריצה לטלפון שלו והדלפת חומרים ממנו

עורך דינו של נוה דורש לפתוח בחקירה על גניבת המכשיר, העברתו לעיתונאית הדס שטייף, פריצתו והדלפת התכתובות האישיות שנמצאו בו. מכתב התלונה מדגיש כי הראיות שנמצאו בטלפון לא יהיו קבילות בבית המשפט

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נוה בתל אביב, החודש

ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה, הגיש היום (ראשון) תלונה במשטרה על פריצה לטלפון שלו. עורך דינו של נוה, בעז בן צור, דורש לפתוח בחקירה על גניבת המכשיר, העברתו לעיתונאית גלי צה"ל הדס שטייף, פריצתו והדלפת התכתובות האישיות שנמצאו בו - פעולות שלדבריו מהוות "עבירות פליליות ברורות". מכתב התלונה מדגיש כי "'הראיות' אשר צמחו כתוצאה מהתנהלות בלתי חוקית זו לא תהיינה קבילות בבית המשפט".

לפי המכתב, חלק מאותן עבירות "מתבצעות ממש כעת", כמו החזקת הטלפון והעיון בחומרים שבו, ולכן נדרשת חקירה דחופה בעניין. לפי בן צור, "השתלשלות עניינים זו זיהמה את החקירה כולה, מן המסד ועד הטפחות". הפריצה לטלפון והפצת החומרים "פוגעת פגישה קשה וחריפה בזכותו של נוה להליך הוגן, לכבוד ולחירות", כך לפי המכתב.

שטייף בקיבוץ יד מרדכי, ב-2014צילום: אליהו הרשקוביץ

בשבוע שעבר פורסם ב"הארץ" כי פרקליטות המדינה העניקה חסינות לשטייף, בתמורה למסירת מכשיר הטלפון של נוה. שטייף קיבלה את הטלפון, פתחה אותו ומצאה בו את ההתכתבויות המעלות חשד שיו"ר לשכת עורכי הדין המתפטר קידם שופטים תמורת מין. בפרקליטות הצבאית, המייעצת לתחנה, חששו כי שטייף עברה על החוק כשפתחה את המכשיר, אך לאחר התייעצויות עם פרקליטות המדינה הוחלט לעשות שימוש בחומרים עקב חשיבותם הציבורית.

יחד עם זאת, הפרקליטות הזהירה את גלי צה"ל להפסיק להשתמש בחומרים הפרטיים שהושגו ממכשיר הטלפון. הפרקליטות הבהירה כי המשך השימוש בחומרים הפרטיים עשוי להביא לצעדים פליליים נגדה. המשטרה הבהירה בסוף השבוע כי החיפוש בתכתובות הטלפון נעשה באישור בית המשפט וכי כל פעולותיה בחקירת פרשת השוחד בוועדה לבחירת שופטים "נעשו כדין, תוך איזון בין האינטרסים השונים הנוגעים לעניין". 

הסכם החסינות עם שטייף אוסר עליה להשתמש בחומרים הפרטיים שנתפסו במכשיר. גם על המשטרה נאסר לצפות במידע מהטלפון, למעט התכתבויות הנוגעות למינוי השופטת ששמה עלה בפרשה. יחד עם זאת, בפרקליטות הבחינו בדליפה של חומרים נוספים מתוך המכשיר, כמו למשל רומנים שניהל נוה עם מתמחות. 

נוה נחקר ביום חמישי במשך כעשר שעות במטה להב 433 בלוד, בחשד לעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. זאת לאחר ששוחרר באמצע השבוע למעצר בית בן שמונה ימים. נוה צפוי להגיע בימים הקרובים לחקירה נוספת בחשד כי פעל למינוי שופטת שלום שעמה ניהל קשר מיני. המשטרה חושדת עוד כי נוה ניסה להביא למינוי של שופט שלום למחוזי, ללא הצלחה, בזמן שקיים קשר מיני עם עורכת דין הנשואה לשופט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ