היועמ"ש דן עם סנגורי נתניהו בבקשתם לדחות את פרסום ההכרעה על שימוע עד הבחירות

הפגישה התקיימה לבקשת צוות ההגנה בהשתתפות מנדלבליט ופרקליט שי ניצן, אך ללא הצוותים המלווים את תיקי ראש הממשלה. הצדדים דנו רק במועד פרסום ההודעה ולא בתוכן שלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נבות תל צור (משמאל) וטל שפירא בכניסה לפגישה, היום

ארבעת סנגוריו של ראש הממשלה נפגשו היום (שני) עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וצוותו כדי לדון בבקשתם לדחות את מועד פרסום ההכרעה בתיקי נתניהו עד לאחר הבחירות. נשיא בית המשפט המחוזי בבאר שבע לשעבר, ספי אלון, הצטרף לפגישה מטעם צוות ההגנה כדי לתמוך בבקשה.

הפגישה התקיימה בלשכתו של מנדלבליט בהשתתפות פרקליט המדינה שי ניצן, אך ללא צוות הפרקליטים המלווה את התיקים, בראשות ליאת בן ארי. בתום הפגישה, שארכה כשעתיים וחצי, נמסר ממשרד היועמ"ש כי הוא "יגבש את עמדתו בימים הקרובים והיא תימסר לסנגורים בהקדם".

נשיא המחוזי בבאר שבע לשעבר, ספי אלון, בכניסה לפגישה בירושלים, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי

בשבוע שעבר הבהיר עוזרו של מנדלבליט לראש צוות ההגנה, עו"ד נבות תל צור, כי העבודה על החקירות לא תושפע מהבחירות. העוזר הוסיף כי היועץ המשפטי לממשלה יסכים להיפגש איתו "על מנת שיוכל להציג ביתר הרחבה את עמדתו של מרשך בסוגיה של מועד פרסום החלטת היועץ המשפטי לממשלה בעניינו". עם זאת, הערכות הן שהיועץ ידחה את הבקשה.

בפנייתם של הסנגורים למנדלבליט, עורכי הדין תל צור, טל שפירא, עמית חדד והשופט בדימוס עודד מודריק, הם הלינו כי היועץ מאיץ את קצב הטיפול בתיקי ראש הממשלה, כדי להכריע בהם לפני הבחירות. הסנגורים ציינו כי הנוהל הרשמי של היועץ המשפטי לממשלה קובע כי אין מקום להשעות טיפול בתיקים נגד נבחרי ציבור בתקופת בחירות, אך הביעו תמיהה שההחלטה בתיק 4000 תתקבל תוך חודשים ספורים ממתן המלצות המשטרה.

נתניהו ומנלדלבליט בישיבת הממשלה, ב-2015צילום: מרק ישראל סלם

עוד טענו כי אם היועץ המשפטי לממשלה יחליט על סגירת התיק, חובה עליו לפרסם זאת לפני הבחירות. עם זאת, לדבריהם, אם מדובר בהודעה על הזמנה לשימוע, אין מקום לפרסם אותה, שכן מדובר ב"החלטת ביניים שאינה אופרטיבית, אינה משנה סטטוס של אדם, ואשר עשויה להשתנות מקצה לקצה בעקבות ניהול השימוע עצמו". עוד צוין כי במקרים רבים בעבר הליך השימוע הביא לסגירת התיק ופרסום החשדות עלול להתפרש כ"הטעיית הציבור והתערבות בבחירות".

"הזמנה לשימוע עלולה לצייר בעיני רבים בציבור תמונה מעוותת, כאילו נסתם הגולל על דרכי ההתגוננות של ראש הממשלה מפני הגשת כתב אישום בעניינו", נכתב בפנייה, "למצביעים רבים עשוי הדבר לשמש שיקול הצבעה מכריע והרי לך השפעה על תוצאות הבחירות אפילו אם לא זו כוונת היועץ המשפטי לממשלה".

מנדלבליט הבהיר כי הפגישה תעסוק במועד פרסום ההחלטה בלבד, וכי לא יישמעו בפגישה טענות ביחס לחשדות, להליך החקירה, לחומר החקירה ועוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ