הנער שהרכיב את ארי נשר על אופניו יועמד לדין בגין גרימת מוות ברשלנות

הנער יואשם בכפוף לשימוע לאחר שהרכיב את נשר בניגוד לחוק, הקובע כי ניתן להרכיב ילד עד גיל 8 בלבד. עוד מסרה הפרקליטות כי הוא הסיט את האופניים במהלך הרכיבה ובכך גרם לתאונה

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארי נשר עם הוריו
רויטל חובל

הפרקליטות הודיעה היום (שני) לנער שהרכיב את ארי נשר על אופניו כי החליטה להעמידו לדין בכפוף לשימוע בגין גרימת מותו ברשלנות של נשר. לפי טיוטת כתב האישום שהועברה היום לסנגורו, הנער, בן 17, הרכיב את נשר על אופניים חשמליים, בניגוד לחוק שקובע כי ניתן להרכיב ילד עד גיל שמונה בלבד.

בהודעת הפרקליטות נכתב כי "בשל אופן רכיבתו על האופניים בכביש וכשהחשוד והמנוח אינם חובשים קסדות מגן, מיוחסות לחשוד גם הפרה של חובת הזהירות הנדרשת מרוכב אופניים בשעת לילה וכן הסטת האופניים, ללא תשומת לב מספיקה לתנאי הדרך, אשר בעקבותיה נגרמה תאונה, ונגרם מותו של המנוח".

באוקטובר הוגש כתב אישום נגד הכדורגלן יצחק אספה בגין נהיגה בשכרות, הפקרה ושיבוש מהלכי משפט בחקירת מותו של נשר. כדורגלן מ.ס אשדוד בן ה-20 לא הואשם בהריגה או בגרימת מוות ברשלנות. המשטרה מחזיקה בעדויות חבריו של אספה, הכוללות גם עימות בינו לבין חברו, וכן עדי ראייה שראו את התאונה ושמעו את חריקת הבלמים - אף על פי שנהגו בנתיב הנגדי עם חלונות סגורים.

אספה בבית המשפט בתל אביב, בספטמברצילום: מגד גוזני

העדים גם טענו כי ראו את הרכב הפוגע נעצר בחריקת בלמים במרחק מה ממקום התאונה, ממתין, מתקדם מעט בנסיעה אטית ואז נמלט מן המקום, בלי שהגיש עזרה לנפגעים. לפי העדויות, נהג הרכב הפוגע לא יצא מן הרכב בשום שלב.

בחודש שעבר אמרה דוברת המשטרה מרב לפידות כי אלמלא חברו היה מרכיב אותו על האופניים החשמליים נשר עדיין היה בחיים. "ברור שאין קשר בין זה שהוא נפצע בתאונה לבין בחינת אחריותו כחלק מאותה התאונה", אמרה לפידות.

היא הגיבה אז לדברים שאמרו בני משפחתו של הנער, שתקפו את המשטרה ברקע החשדות שיוחסו לו. "אם הקייס שלהם היה כל כך חזק הם היו באים, אומרים את דברם בחקירה ובזה זה היה נגמר. ברור להם גם חלקו ואחריותו באירוע הזה ולכן הם עולים למתקפה תקשורתית. הילד שלה, הוא הרכיב את ארי כאשר אסור על פי חוק להרכיב. הילד שלה סטה ממסלולו בזמן הנהיגה, אם הוא לא היה מרכיב אותו, ארי היה היום בחיים. אם הוא לא היה סוטה ממסלולו, ארי היה בחיים. האם מדינת ישראל מצפה שבגלל שגם הוא נפצע בתאונה אנחנו לפחות לא נחקור?", אמרה לפידות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ