"בתחכום ובהדרגה": כך פעלה תוכנית נתניהו לפגוע בבנט בסדרת כתבות בוואלה

לפי התכתבויות שפורסמו בחברת החדשות, אלוביץ' ומנכ"ל האתר קיבלו מסרים ממקורבו של נתניהו וקידמו לפיהם ידיעות שמטרתן להשמיץ את בנט ערב בחירות 2013. "זה רגיש בטירוף, לא רוצה להכשיל את כולנו", כתב ישועה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ובנט במליאה, ב-2017
נתניהו ובנט במליאה, ב-2017צילום: אוליבייה פיטוסי

ראש הממשלה בנימין נתניהו תכנן להשמיץ את השר נפתלי בנט באמצעות סדרת כתבות נגדו ונגד משפחתו באתר וואלה, ערב בחירות 2013 – כך פורסם הערב (שני) בחברת החדשות. לפי הפרסום, בעלי וואלה שאול אלוביץ' העביר מסרים ממקורבו של נתניהו, זאב רובינשטיין, למנכ"ל אתר וואלה אילן ישועה. עוד פורסם כי השלושה פעלו יחד ליישום התוכנית לפגוע במעמדו של בנט.

בחברת החדשות פרסמו סדרת התכתבויות בין אלוביץ' לישועה, שבהן שוחחו על פרטי התוכנית. לפי ההתכתבויות שפורסמו, אלוביץ' ביקש להבליט ציטוט של הפעיל החברתי אלדד יניב אומר שהוא חבר של בנט, וישועה ענה: "לא היום כי כבר יהיו שלוש (כתבות) נגדו זה לא סביר". שתיים מהכתבות שבהן עסקו ההתכתבויות נגעו באשתו של בנט גילת ובעבודתה כשפית במסעדה לא כשרה, וכן באביו של בנט, אותו ניסו להציג כמי שניסה לפגוע ביצחק רבין.

התכתבות אלוביץ'-ישועה, לפי חברת החדשות

עוד פורסם כי ב-18 בינואר 2013 כתב ישועה לאלוביץ': "השאר אטפל מחר, זה רגיש בטירוף לא רוצה להכשיל את כולנו כולל אותם (בני הזוג נתניהו), צריך לעשות בתחכום ובהדרגה אחרת יתפוצץ לכולנו בפנים". אלוביץ' אמר: "הסברתי לו (לזאב רובינשטיין) שאי אפשר הכל ביחד ושזה מסוכן. הוא הבין אך מקבל לחצים מהצמד". ישועה ענה כי הוא "עובד על זה", ואלוביץ' הדגיש: "אל תסתכן בשום אופן".

לפי הפרסום, ב-19 בינואר הזהיר ישועה את אלוביץ' כי אם יעלו יותר מדי ידיעות שיוצאות נגד בנט, בני הזוג נתניהו "יפגעו בעצמם ובנו בצורה נוראית. אני מגן עליהם כאן. הכותרת של אתמול עם התמונה הגדולה של ביבי השארנו עד 11 בבוקר עם אימפקט עצום. המטה של ב' (בנט) השתולל עלינו. הם (הזוג נתניהו) מקבלים פה רוח גבית חסרת תקדים".

בני הזוג בנט מצביעים בבחירות לכנסת ב-2015צילום: תומר אפלבאום

עוד כתב: "הם (הזוג נתניהו) פוגעים בעצמם, לא ניתן מהרגע לרגע לערוך את האתר בצורה כזו, אנחנו שנייה לפני התפטרות המונית של כל ראשי המערכת עם יציאה של זה החוצה, נזק קולוסאלי להם ונזק בלתי הפיך לנו".

לפי הפרסום, אלוביץ' וישועה התכוונו לפרסם כתבה על אביו של בנט בתגובה להשוואה שעשה בראיון בין הביקורת שהופנתה כלפי נתניהו אחרי רצח רבין לבין דברים שאמר נתניהו על הבית היהודי.  לפי הפרסום, אלוביץ' כתב: "מהחבר (רובינשטיין): 'תבדוק אפשרות: לאור ההשוואה החצופה עשה נפתלי בין רצח האופי שעשו לביבי אחרי רצח רבין למתקפה כביכול על הכיפות הסרוגות וההסתה החמורה בדבריו בפגוש את העיתונות, אני מציע שתבדוק את התמונות מההפגנה נגד רבין בחנוכת צומת כפר שמריהו, שם תגלה את אביו של בנט כמעט פוגע פיזית ברבין, וכן בהפגנה בווינגייט בעקבותיה למיטב ידיעתי נפתח נגדו תיק במשטרה בגלל אלימות. אם הוא מסית נגד רה"מ אולי שווה לעשות שימוש בחומרים הנ"ל ולעורר את הציבור החילוני לגבי בית הגידול שממנו בא'".

אלוביץ' בבית משפט השלום בתל אביב, באוגוסטצילום: מוטי מילרוד

לפי חברת החדשות, כמה שעות מאוחר יותר הוחלט לוותר על הפרסום. "אל תעלו את הקטע הזה", נכתב לישועה.

מטעמו של נתניהו נמסר לחברת החדשות: "ראש הממשלה לא מכיר את התכתובות שהצגתם ואנחנו קובלים על הניסיון להציג לציבור מצג שווא. אתר 'וואלה' היה ונשאר אתר שמאל קיצוני עוין מאוד כלפי ראש הממשלה נתניהו וכלפי משפחתו במאות כתבות ארסיות ומרושעות".

הליכוד כתב בפייסבוק בתגובה: "גיא פלג וחדשות 12 שידרו הערב עוד כתבה שקרית נגד ראש הממשלה נתניהו, במסגרת מסע התעמולה היומי שלהם. הם רק שכחו לציין שב-2013, השנה שממנה גיא פלג הביא כתבות מוואלה, ראש הממשלה נתניהו לא כיהן כשר התקשורת, לא לפני הבחירות ולא אחרי הבחירות, ומיזוג בזק-יס כלל לא עמד על הפרק. כל זה קרה רק שנתיים מאוחר יותר. לכן הכתבה, על אי-דיוקיה הרבים, היא דווקא כתב הגנה מצוין. היא מוכיחה שאין שום קשר בין הניסיונות של אלוביץ' המתוארים בכתבה להשפיע על הסיקור בוואלה, לבין הטבות שהיה ברור שאין ביכולתו של ראש הממשלה נתניהו לתת".

בנט מסר בתגובה: "כל ניסיון לפגוע באבא ובמשפחתי אינו מוסרי, וחייב פשוט להיפסק. בתקופת הסכם אוסלו, אבא ז"ל, שהיה איש ימין גאה, כאב מאוד את מסירת חלקי ארצנו לערפאת, והשתתף בהפגנות רבות נגד המהלך. שאר הדברים הם שקר מוחלט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ