האם שהזריקה לבנה אינסולין למרות שאינו חולה בסוכרת הורשעה בהתעללות

אם לעשרה מירושלים הודתה במסגרת הסדר טיעון שהזריקה לבן השנה אינסולין בארבעה מקרים. תחילה נחשדה בהזרקה גם לחלק מילדיה אחרים, אך חשד זה לא נכלל באישום

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האם החשודה בבית משפט השלום בירושלים, בשנה שעברה
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע היום (שני) בהתעללות אם שהזריקה אינסולין לבנה בן השנה למרות שאינו חולה בסוכרת, ופגעה בבריאותו. האם, תושבת העיר בת 30, הודתה במסגרת הסדר טיעון שהזריקה אינסולין לבנה בארבעה מקרים במהלך אשפוזו בבית החולים שערי צדק בירושלים, עד שצנחה רמת הסוכר בדמו למצב של היפוגליקמיה.

גזר דינה של האם יינתן במועד אחר לאחר שיישמעו הטיעונים לעונש. החשד הראשוני נגד האם היה כי ילדים נוספים במשפחה עברו מקרים דומים, במטרה להוציא במרמה כספים מהביטוח הלאומי. אולם, חשדות אלו נותרו מחוץ לכתב האישום. 

האם פנתה לרופאת המשפחה ביולי בשנה שעברה לאחר שבנה אושפז בשערי הצדק ושוחרר, ומסרה לה בכזב כי הסוכר בדמו ירד באופן שמסכן את חייו. הרופאה הורתה לאם לבדוק את הסוכר בדמו של הפעוט, ולהגיע עמו למיון במקרה של ירידה מסוכנת ברמת הסוכר. למחרת הגיעה האם עם הפעוט אל מיון שערי צדק כאשר הוא סובל מירידת סוכר, ונוכח מצבו הוא אושפז. מקרי ההזרקה אירעו בתקופת אשפוז זו. האם נעצרה לאחר שרופאים בבית החולים ראו אותה אוחזת במזרק אינסולין. 

לפי האישום שהוגש נגדה, האם "עשתה מעשי התעללות גופנית בקטין חסר ישע עליו היא אחראית, תוך שתקפה את הקטין חסר הישע וגרמה לו חבלה העולה כדי חבלה מסוכנת, או הפוגעת או עלולה לפגוע קשות או לתמיד בבריאות הנחבל או בנוחותו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ