חברו של דורס אילון שלו-אמסלם, שישמש עד תביעה, מואשם בשיבוש הליכי משפט

הלל דוד דייויס, חברו של אליהו בר זכאי, היה עמו בשעות שקדמו לתאונה. לפי הפרקליטות, הוא ייעץ לבר זכאי כיצד להערים על בדיקת הינשוף המשטרתית, ואמר לו למחוק את תיעוד השיחות ביניהם

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת התאונה בתל אביב, בנובמבר
בר פלג
בר פלג

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (שלישי) כתב אישום נגד חברו של הנהג שדרס למוות את הילד אילון שלו-אמסלם בגין שיבוש הליכי משפט. הלל דוד דייויס, חברו של אליהו בר זכאי, היה עמו בשעות שקדמו לתאונה, בה נפצע גם חברו של אמסלם, וליווה אותו טלפונית ברגעים שלאחריה. הוא ייעץ לו כיצד להערים על בדיקת הינשוף המשטרתית, ואמר לו למחוק את תיעוד השיחות ביניהם. דיוויס צפוי להעיד בקרוב במשפטו של בר זכאי שנמצא בשלב ההוכחות בבית משפט המחוזי בתל אביב. 

דיוויס נסע עם בר זכאי באותו הערב מירושלים לפתח תקוה לבקר חבר משותף. בדרך עצרו השניים לרכוש וודקה. לאחר כשעה של שתייה בבית החבר, הוא הסיע את השניים במכוניתו של בר זכאי לדירה של חברה אחרת בגבעתיים. זמן קצר אחרי שהגיעו, פנה בר זכאי לנאשם ולחבר נוסף והפציר בהם לבוא עמו למועדון בנמל תל אביב. השניים סירבו, ומשכך יצא בר זכאי לבדו מהדירה על מנת לנסוע עם הרכב למועדון.

שלו אמסלם

דיוויס הפציר בבר זכאי לא לעלות על הרכב כיוון שהוא שיכור, אך הוא לא נעתר לבקשתו. לפי עדותו של דיוויס במשטרה, הוא אמר לבר זכאי: "אתה לא תצא לשלוותה, אתה תגיע לשלוותה עם שלילה לכל החיים כפרה עליך". באזור השעה 1:08, כשהיה בדרכו למועדון, פגע בר זכאי באמסלם ובחברו שהמתינו ברמזור להולכי הרגל. כתוצאה מעוצמת הפגיעה הועף אמסלם למרחק של 26 מטר וחברו למרחק של 15 מטר.

מיד לאחר התאונה התקשר בר זכאי לדיוויס ועדכן אותו שפצע אדם אחד. בהמשך עדכן בר זכאי את הנאשם כי הפציעה של אותו אדם חמורה, ואף טען בפניו כי אותו אדם גוסס. "הלל תקשיב, אני מסטול מת, תביא לי מים... הבן אדם פה גוסס... תבוא לפה מהר", אמר לו בטלפון. לאחר מכן, עדכן בר זכאי את הנאשם כי בתאונה נפצעו שני בני אדם שפונו על ידי מד"א מהמקום. בהמשך ניסה בר זכאי לשכנע את דיוויס למסור עדות שקר. 

בר זכאי בדיון בבית המשפט בעניינו, בדצמברצילום: מוטי מילרוד

לפי הפרקליטות, דיוויס "אשר ידע והבין כי תאונת הדרכים נגרמה בשל היות בר זכאי שיכור", ייעץ בפני בר זכאי בשיחות טלפון שקיימו השניים לשתות מים, לעשן סיגריה ולאכול סוכרית מנטוס על מנת לטשטש את סימני האלכוהול. הנאשם עשה כן על מנת שהדבר יביא לסיכול בדיקת הינשוף. בנוסף, בשיחות הטלפוניות שהוקלטו ומשמשות כראיות, הנאשם ייעץ לבר זכאי לעזוב את זירת התאונה, והמליץ לו למחוק את הקלטת השיחות ביניהם, בכוונה למנוע או להכשיל את הליך החקירה הפלילית.

בר זכאי, הואשם בחודש שעבר בהריגה, בחבלה חמורה ובנהיגה בשכרות. פרקליטות מחוז תל אביב ביקשה להותיר את בר זכאי במעצר בית עד תום ההליכים. בני משפחתו של שלו אמסלם מסרו בתגובה כי בר זכאי ניסה לשבש את החקירה "באופן מפלצתי ומעורר חלחלה", וכינו אותו רוצח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ