ביהמ"ש החמיר את עונשו של הצעיר שביים את חטיפתו וגזר עליו תשעה חודשי מאסר

ניב אסרף נידון במקור לשישה חודשי עבודות שירות. המחוזי קיבל את ערעור המדינה, והחמיר גם את העונש של החבר שסייע לו, ערן נגאוקר, משלושה חודשי עבודות שירות לשישה

אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניב אסרף בבית משפט השלום בירושלים, ב-2015
אהרן רבינוביץ

בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל הבוקר (רביעי) את ערעור המדינה, והחמיר בעונשם של ניב אסרף וערן נגאוקר, שביימו את החטיפה של אסרף לפני כארבע שנים. על אסרף נגזרו תשעה חודשי מאסר בפועל, ועל נגאוקר, חברו שדיווח כי הוא נכנס לכפר בית ענון הסמוך לחברון ולא יצא ממנו, נגזרו שישה חודשי עבודות שירות.

ביוני האחרון הטיל בית משפט השלום עונשים קלים יחסית על השניים: אסרף נידון לחצי שנת מאסר, אותה היה אמור לרצות בעבודות שירות, ולקנס של 5,000 שקלים. על נגאוקר, שהביע חרטה על מעשיו, נגזרו במקור שלושה חודשי עבודות שירות וקנס של 2,500 שקלים.

חיילים במהלך החיפושים אחר ניב אסרף, ב-2015צילום: אוליבייה פיטוסי

עו"ד אפרת פילזר מפרקליטות ירושלים אמרה בתום הדיון כי "בית המשפט ביטא סלידה ממעשי הנאשמים, שהיו מוכנים להעמיד בסכנה חיי שוטרים וחיילים באזור רגיש מבחינה ביטחונית, חודשים ספורים לאחר אירוע חטיפת שלושת הנערים (גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואיל יפרח, א"ר)". לדבריה, "ההחלטה שניתנה היום מעבירה מסר שלפיו אין להקל ראש עם מי שעושה שימוש ציני בכוחות הביטחון. מדובר במעשה מתוכנן של מסירת ידיעות כוזבות שתוצאותיו עלולות היו לגרום להתלקחות האזור כולו".

עורך הדין עידן גמליאלי, המייצג את נגאוקר מטעם הסנגוריה הציבורית, אמר כי העונש חמור ולא עומד בקנה אחד עם רף הענישה המקובל בעבירות אלה. "אנו נלמד את ההחלטה ונשקול את המשך צעדינו", אמר גמליאלי, "חשוב לציין שנגאוקר הביע חרטה עמוקה על האירוע אליו נקלע שלא ביוזמתו. לא היתה כל כוונה פלילית לפגוע באיש או לשבש את פעילות כוחות הביטחון".

החטיפה המבוימת התרחשה באפריל 2015. אסרף, שהיה בן 22, הגיע עם נגאוקר לקרית ארבע, שם השניים תכננו כיצד יביימו את ההיעלמות, וחיפשו אחר מקום מסתור. אסרף יצא למקום המסתור והשאיר את הטלפון הנייד שלו ברכב כדי למנוע את איכונו. בהתאם לתכנון, יצא נגאוקר מקרית ארבע, עצר בצד הדרך, הוציא אוויר מגלגל הרכב, החליף לגלגל הרזרבי שהיה בתא המטען ופנה חזרה לכיוון קרית ארבע.

ניב אסרף בבית משפט השלום בירושלים, אפריל 2015צילום: אמיל סלמן

כשנגאוקר הגיע לכניסה לקרית ארבע, הוא ניגש לניידת משטרה שעמדה בצד הדרך ומסר לשוטר דיווח כוזב שלפיו חברו ירד מרכבו, צעד לעבר כפר ערבי ולא שב משם בחלוף כחצי שעה. נגאוקר דיווח על המקרה למוקד 100 בהוראת השוטר.הדיווח הוביל לכך שנוהל חירום הופעל מחשש לחטיפה. במסגרת הנוהל, הוקפצו לאזור כוחות ביטחון רבים שכללו בין היתר אלפי חיילים, יחידות מיוחדות, כלי טיס ואמצעים נוספים, שמצאו את אסרף לאחר שעות של חיפושים.

בחקירתו שינה אסרף את הגרסאות שלו לתקרית. בתחילה טען כי ביים את החטיפה כדי לגרום לחברתו לשעבר להתגעגע אליו, אך לאחר מכן שינה את סיפורו וטען שנסחט על ידי גורמים בעולם התחתון. נגאוקר מסר גרסה אחת ובה דבק, שלפיה סייע לאסרף כי פחד שהוא יתאבד אם לא יעשה זאת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ