הסייעת מהגן בפתח תקוה הורשעה בהריגת התינוקת יסמין וינטה

אינה סקיבינקו הורשעה בהסדר טיעון בהתעללות שהובילה למותה של וינטה בת השנה. הצדדים לא הסכימו על העונש, והפרקליטות מבקשת להטיל עליה 20 שנות מאסר

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הורי התינוקת יסמין וינטה בבית המשפט בלוד, היום
בר פלג

בית המשפט המחוזי מרכז הרשיע היום (רביעי) סייעת בגן בפתח תקווה בהריגת אחת הפעוטות בגן, יסמין וינטה, זאת במסגרת הסדר טיעון. ההסדר לא כלל הסכמה על העונש שיוטל על הסייעת. התביעה הבהירה שתבקש מבית המשפט להחמיר עמה ככל שניתן ולשלוח אותה ל-20 שנות מאסר.

אינה סקיבינקו, תושבת ארעית מאוקראינה בת 23, עבדה בגן "מאשה והדב" במשך שנתיים. ביוני הואשמה בהריגת התינוקת וינטה, בת שנה וחודשיים, ובהתעללות בתינוקות נוספים שמונה פעמים.

יסמין וינטה

"בהזדמנויות רבות ושונות במהלך עבודתה בגן, התעללה הנאשמת בתינוקות כדבר שבשגרה" נכתב בכתב האישום, שבו תואר כי "אחזה בתינוקות בכוח בזרוע, טלטלה אותם באוויר, בעטה בהם, הטיחה אותם בחוזקה אל הרצפה וגררה אותם בכוח. כמו כן, הניחה שמיכות על ראשם וגופם של התינוקות בגן תוך שהיא מקשה עליהם לזוז ולנשום. הנאשמת התעללה גופנית במשך תקופה, התעללות אכזרית, לא אנושית כלפי תינוקות חסרי ישע". 

הוריה של וינטה אמרו ל"הארץ" כי משפחתם המאושרת התפרקה בעקבות מותה של יסמין. ''אני מרגישה כעס גדול. ובאותו זמן עייפות גדולה. בגלל שכל פעם שאני באה לכאן לדיונים בבית המשפט, זה מאוד קשה עבורנו. אבל בעזרת האל וכל האנשים שתומכים בנו, שליוו אותנו עד כה, לאט לאט נהיה בסדר", אמרה דורינה וינטה, ''ציפיתי שהעניין יסתיים כי אנחנו לא יכולים לחכות עוד, לחכות כל הזמן, ואז לבוא לכאן ולראות את האישה הזאת. זה קשה''.

הסייעת אינה סקיבנקוצילום: מתוך עמוד הפייסבוק

עו"ד יעקב שקלאר, המייצג את המשפחה, אמר ש"הסדר הטיעון סביר מאוד כיוון שהוא מוביל לחיסכון בזמן שיפוטי, תוך כדי זה שהוא גורם לכך שהנאשמת תודה בעבירת הריגה - העבירה המקורית של כתב האישום".

מהפרקליטות נמסר כי "הנאשמת הורשעה לאחר שהודתה בביצוע העבירות במסגרת הסדר טיעון, אשר לא כלל הסכמה באשר לעונש שיוטל על הנאשמת. לאור נסיבותיו החמורות של התיק, הפרקליטות תעתור לענישה מקסימלית ולפיצוי משמעותי לנפגעי העבירה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ