בעקבות איומים על חייו, המשטרה מאבטחת את השוטר שירה למוות בצעיר בבת ים

המשטרה תגברה את הסיורים סביב ביתו של השוטר במרכז הארץ, לאחר שהתקבלו נגדו איומים, בין היתר ברשתות החברתיות. השוטר ממשיך בתפקידו במחוז ת"א, במקביל לחקירת התקרית במח"ש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת הירי בבת ים, ביום שישי האחרון

המשטרה החלה לאבטח את השוטר שירה למוות בצעיר האתיופי יהודה ביאדגה בבת ים ביום שישי האחרון, זאת מחשש לניסיונות לפגוע בו. המשטרה תגברה את הסיורים המשטרתיים סביב ביתו של השוטר במרכז הארץ לאחר שהתקבלו איומים על חייו, בין היתר ברשתות החברתיות. 

זהותו של השוטר אסורה בפרסום בעקבות פנייה של המשטרה לבית משפט השלום בתל אביב. עם זאת, השוטר ממשיך לשרת במחוז תל אביב.

הלוייתו של ביאדגה, ביום ראשוןצילום: מוטי מילרוד

בדיונים של המשטרה על אבטחת השוטר הוצגו הודעות נאצה שונות שפורסמו נגדו, וכן איור שבו נראה שוטר מכוון נשק כלפי ילד שחור וחובש כובע של הקו קלוקס קלאן. לפי גורם במשטרה, בימים האחרונים זוהתה עלייה חדה בשיח ברשתות החברתיות נגד השוטר, וכן על רקע הפצת סרטונים ערוכים ושמועות על התקרית. 

היום פרסמה המשטרה הודעה חריגה בעקבות הפצת סרטון ערוך שצולם שניות לאחר התקרית, שבו נשמע קול ירייה ומצטיירת התמונה כי השוטר ביצע בצעיר וידוא הריגה. המשטרה אמרה כי הסרטון שקרי וכתבה: "לצערנו, בימים האחרונים מופצים ברשת פרסומים אשר מתסיסים ומלבים את האווירה ובכך מייצרים דיסאינפורמציה אודות האירוע. הפעם מדובר בסרטון שנועד אף הוא להלהיט את השיח הציבורי תוך עריכה בוטה של הסרטון... בעת הזו ראוי לגלות אחריות ציבורית ולהימנע מפרסום והעברת מידע או הכפשות החוטאים לאמת ומעוותתים את המציאות". הסרטון מצטרף להפצת שמועות שקריות נוספות שלפיהן השוטר ירה בראשו של הצעיר.

במקביל לתגבור האבטחה ממשיכה מח"ש בבדיקת המקרה ובגביית עדויות, כאשר עד כה לא עולה חשד לפלילים מצד השוטר. לפי הערכות במערכת אכיפת החוק, התיק צפוי להיסגר והשוטר לא צפוי להיחקר. זאת, כיוון שעדותו - שלפיה ביאדגה התכוון לתקוף אותו בסכין - תואמת עדויות אחרות מהזירה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ