רכז מודיעין מואשם שסייע לבתי בושת בחיפה תמורת שוחד

לפי כתב האישום שהגישה מח"ש, השוטר העביר לשני מנהלי בתי בושת מידע על פעילות המשטרה, והבטיח לדאוג לפשיטה על מתחריהם. בתמורה קיבל כסף ו"מתן זכות שימוש" באחד מבתי הבושת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרדי המחלקה לחקירות שוטרים

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד רכז מודיעין בגין עבירות שוחד, הפרת אמונים ושיבוש הליכי משפט. הרכז מואשם שהעביר מידע על פעילות המשטרה לשני מנהלי בתי בושת בחיפה, סייע להם והעלים עין מהעבירות שביצעו תמורת כסף וטובות הנאה.

לפי כתב האישום, אחד ממנהלי בתי הבושת, ברק פגי, "נתן זכות שימוש" לרכז גרי רבינוביץ' בדירה בחיפה שבה פעל בית בושת ונתן לו טלפון כדי לשמור עמו על קשר. מנהל בתי הבושת השני, אלכס נוביקוב, שהפך לעד מדינה, שילם לרבינוביץ' כסף עבור ההגנה שקיבל.

רבינוביץ' מואשם בין היתר כי שוחח עם חוקרי משטרה וניסה להתערב בעבודתם לטובת פגי, ושיקר לשוטר אחר כי אחת הדירות בחיפה לא משמשת בית בושת. בנוסף, הוא מואשם כי הדריך את פגי מה לומר בחקירתו במשטרה. רבינוביץ' אף מואשם כי הסכים לדאוג לכך שיבוצעו פשיטות משטרה על הבניין שבו פועל בית הבושת שהפעיל נוביקוב כדי לפגוע בבתי הבושת הנוספים שפועלים במקום. כתב האישום מציין כי רבינוביץ' התקשר לנוביקוב במהלך הפשיטה, הורה לו לנעול את דלתות בית הבושת שלו והבטיח כי לא יפשטו עליו.

רבינוביץ' נעצר לפני כעשרה ימים. מח"ש ביקשה לעצור אותו עד עד תום ההליכים המשפטיים נגדו או לשחרר אותו בתנאים מגבילים. מח"ש הגישה כתב אישום גם נגד פגי ואחד ממנהליו, עמאר כנאענה, בגין ניהול בתי הבושת, הבאת נשים לישראל לצורך העסקתן בבתי הבושת וקשירת קשר לביצוע פשע. פגי מואשם גם במתן שוחד לשוטר.

המשטרה מסרה בתגובה: "אנו רואים בחומרה את המקרה החריג שאינו עולה בקנה אחד עם ערכי משטרת ישראל ועם הוראות החוק. המעשה מנוגד לטוהר המידות ולכללי ההתנהגות המצופים מכל אדם - ומאיש אכיפת חוק בפרט. על כן הוחלט כי השוטר יוצא לחופשה כפויה, ובהתאם להליך המתנהל בעניינו יישקל המשך שירותו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ