נציג המשטרה: החומרים מהטלפון של אפי נוה נמצאים בשליטתנו המלאה

אסף וולפיש, חוקר בכיר ביאח"ה, אמר הבוקר בדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב כי עם תחילת החקירה הגלויה המשטרה פעלה "להתחקות אחר כל מקור שאוחז באותם חומרים או בהעתקים שלהם"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נוה בדיון להארכת מעצרו לפני כשבועיים

בית המשפט המחוזי בתל אביב דן הבוקר (ראשון) בערעור על ההחלטה לאסור את פרסום שמותיהן של השופטת ועורכת הדין שחשודות במתן שוחד מיני ליו"ר לשכת עורכי הדין המתפטר אפי נוה. בתום הדיון אמר השופט ציון קאפח כי ייתן את הכרעתו היום או מחר. במידה שיחליט להתיר את פרסום השמות, ההחלטה תושהה כדי לאפשר לעורכי דינן לערער.

נציג המשטרה בדיון, סגן ניצב אסף וולפיש, אחד החוקרים הבכירים ביחידה לחקירות הונאה (יאח"ה), התייחס בדבריו לחומרים שהוצאו מהטלפון של נוה - אשר הובילו לפתיחת החקירה. לדבריו, האפשרות שאלו נמצאים בידי אדם שאינו מצוות החקירה "אינה מדויקת בלשון המעטה". וולפיש אמר כי "ביום החקירה הגלויה עשינו כל שיכולנו כדי להתחקות אחר כל מקור שאוחז באותם חומרים או בהעתקים שלהם. ככל הידוע לנו הם נמצאים בשליטתנו המלאה. ככל שאני טועה, אשמח לדעת על כל מקור נוסף כדי לשים את היד על החומרים".

הפרשה נחשפה לאחר שעיתונאית גלי צה"ל הדס שטייף קיבלה את הטלפון של נוה, פרצה אותו ומצאה בו את ההתכתבויות המעלות את החשד שנוה ניסה לקדם שופטים תמורת שוחד מיני. פרקליטות המדינה העניקה לשטייף חסינות בתמורה להעברת החומרים. כמה ימים לאחר שהפרשה נחשפה הזהירה הפרקליטות את תחנת הרדיו גלי צה"ל ואמרה לה להפסיק להשתמש בחומרים הפרטיים שהושגו ממכשיר הטלפון.

דבריו של וולפיש נאמרו בתגובה לטענות של עו"ד אופיר סטרשנוב, המייצג את השופטת ששמה נאסר בפרסום, ועו"ד עדי כרמלי, המייצג את עורכת הדין. אלו טענו כי חומרי החקירה בתיק הושגו תוך ביצוע עבירות. לדברי סטרשנוב: "כנראה שהטלפון הושג תוך ביצוע מספר עבירות, בהמשך הוא נפרץ וכרגע הגורם שפרץ את הטלפון מחזיק בידיו מסמכים וראיות שאינן ניתנות לפרסום". הוא הוסיף כי "אנחנו יודעים היום שהחומר הופץ בצורה נרחבת. מי הפיץ אותו? הגורמים שהפרו את החוק".

בית המשפט דן בערעור של "הארץ" וגלובס כדי להורות להתיר את פרסום שמותיהן של השופטת ועורכת הדין המעורבות בתיק. עורכי דינן טענו היום בבית המשפט כי פרסום שמותיהן יביא להן נזק בלתי הפיך. לדברי סטרשנוב, "פרסום השם יגרום לנזק כל כך קיצוני שעצם הפרסום, מבחינת מרשתי, לא תהיה ממנו דרך חזרה או יהיה קושי ממשי מבחינת המשך חייה". כרמלי הוסיף כי "האינטרס הציבורי בפרסום הפרשה כבר בא על מיצויו. כל השאר זה כבר צהוב ורכילותי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ