נדחה ערעור "הארץ" בבקשה לפרסם את שמות המעורבות בפרשת אפי נוה

המשטרה אמרה תחילה כי אין לה התנגדות לפרסום השמות, אך לאחר מכן חזרה בה. השופט ציון קאפח קבע כי יש להותיר את הצו "מחשש לנזק העלול להיגרם עקב הפרסום"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפי נוה בדיון על הארכת מעצרו, לפני כשבועיים

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה היום (ראשון) את הערעור שהגיש "הארץ" בדרישה לאפשר לפרסם את שמות השופטת ועורכת הדין החשודות במתן שוחד מיני לראש לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה.

אחד החוקרים הבכירים ביחידה לחקירות הונאה (יאח"ה), סנ"צ אסף וולפיש, אמר במהלך הדיון שהתקיים הבוקר בנושא כי למשטרה אין התנגדות לפרסום שמות המעורבות בפרשה, וכי היא מותירה את ההחלטה לשיקול דעתו של בית המשפט. עם זאת, מאוחר יותר התברר כי בדיון שנערך במעמד המשטרה בלבד מול השופט ציון קאפח, המשטרה שינתה את עמדתה וביקשה להותיר את הצו על כנו עד ל-3.2.2019. בעקבות עמדת המשטרה השופט קאפח קבע כי יש להותיר את הצו "מחשש לנזק העלול להיגרם עקב הפרסום".

"ביום החקירה הגלויה עשינו כל שיכולנו כדי להתחקות אחר כל מקור שאוחז באותם חומרים (שהוצאו מהטלפון הנייד של נוה) או בהעתקים שלהם. ככל הידוע לנו הם נמצאים בשליטתנו המלאה. ככל שאני טועה, אשמח לדעת על כל מקור נוסף כדי לשים את היד על החומרים", אמר הבוקר וולפיש.

דבריו של וולפיש נאמרו בתגובה לטענות של עו"ד אופיר סטרשנוב, המייצג את השופטת ששמה נאסר בפרסום, ועו"ד עדי כרמלי, המייצג את עורכת הדין. אלו טענו כי חומרי החקירה בתיק הושגו תוך ביצוע עבירות. לדברי סטרשנוב: "כנראה שהטלפון הושג תוך ביצוע מספר עבירות. בהמשך הוא נפרץ, וכרגע הגורם שפרץ את הטלפון מחזיק בידיו מסמכים וראיות שאינן ניתנות לפרסום". הוא הוסיף כי "אנחנו יודעים היום שהחומר הופץ בצורה נרחבת. מי הפיץ אותו? הגורמים שהפרו את החוק".

עורכי דינן טענו היום בבית המשפט כי פרסום שמותיהן יביא להן נזק בלתי הפיך. לדברי סטרשנוב, "פרסום השם יגרום לנזק כל כך קיצוני שעצם הפרסום, מבחינת מרשתי, לא תהיה ממנו דרך חזרה או יהיה קושי ממשי מבחינת המשך חייה". כרמלי הוסיף כי "האינטרס הציבורי בפרסום הפרשה כבר בא על מיצויו. כל השאר זה כבר צהוב ורכילותי".

הערעור הוגש לאחר שבית משפט השלום בתל אביב דחה בשבוע שעבר את בקשת "הארץ". השופט עלאא מסארווה קבע כי ייגרם נזק חמור לחשודות וכי פרסום שמותיהן "עלול לגרום לתהליך שאין ממנו חזרה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ