קצינים וסוהרים בשב"ס חשודים בקבלת שוחד מאסירים; שניים נעצרו

שלושה חשודים נוספים נחקרו בחשד לקבלת טובות הנאה בתמורה להטבות לאסירים, בין העצורים קצין המודיעין של בית הסוהר אלה בכלא ב"ש. האסירים החשודים במתן השוחד צפויים להיחקר היום

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כלא באר שבע, בדצמבר האחרון
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

שני חשודים נעצרו ושלושה עוכבו לחקירה הבוקר (שני) בחשד למעורבות בעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים בשירות בתי הסוהר. בין המעורבים ישנם עובדי ציבור, ארבעה קצינים ונגד בשב"ס. בין היתר קצין המודיעין של כלא בדרום חשוד שקיבל ממשפחות האסירים עשרות אלפי שקלים בתמורה להקלות שונות בתנאי כליאתם. במסגרת החקירה ייחקרו גם האסירים, שאינם משויכים לארגון מסוים. חלק מהחשודים יובאו להארכת מעצר היום. 

לפי החשד, סוהרים בבית הסוהר "אלה" שבבאר שבע קיבלו טובות הנאה שונות מאסירים בתמורה להטבות שהאסירים קיבלו משב"ס. הקצין הבכיר מבין החשודים משמש קצין המודיעין של הכלא. לפי המשטרה, החקירה החלה כבדיקה סמויה בעקבות מידע שהועבר ממודיעין שב"ס. החקירה מתנהלת ביחידה הארצית לחקירת סוהרים (יאח"ס) בלהב 433 בשיתוף השב"ס

החקירה החלה לפני כמה חודשים, בעקבות מידע שהעבירו בכירים בשב"ס ליחידה לחקירות סוהרים, על חשדות לקשרים פסולים בין אסירים לקצין המודיעין של הכלא.  חקירה סמויה נוהלה נגד הקצין, בדרגת רב כלאי, במהלכה עלה החשד שהוא נהג לקבל אלפי שקלים מאסירים דרך מקורביהם. בתמורה לכך סייע להם הקצין בהקלות שונות בתנאי הכליאה. בין היתר נבדק החשד כי הקצין הכין חוות דעת שסייעו לאסירים ששילמו לו לקבל חופשות ואישורי ביקורים שונים. על פי הערכות של גורמים המקורבים לחקירה, סכומי הכסף שקיבל הקצין לכאורה הגיעו לעשרות אלפי שקלים ואף יותר. 

קצין המודיעין הוא החשוד המרכזי בפרשה, ובמשטרה בודקים אם שאר המעורבים ידעו על השוחד או שמא הופעלו על ידי הקצין לטובת קבלת הכספים ומתן ההטבות ללא ידיעתם.

משב"ס נמסר כי "שירות בתי הסוהר פועל בתוך בתי הסוהר ומבצע פעילות מתמשכת לשמירה על תקינות וטוהר המידות של המשרתים בארגון. החקירה המדוברת מתקיימת בשיתוף פעולה הדוק עם משטרת ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ