אחיהן של הישראליות שנרצחו בארגנטינה: הבן החשוד פסיכופת, לא יודע מה המניע

משה פרג, שגופותיהן של אחיותיו פרחיה סרוסי ולילי פרג נמצאו בביתו של אחיינו גלעד פרג, אמר כי עוד לפני שנחשד ברצח חש שהוא הסתיר ממנו מידע. "שאלתי אותו האם החתולים שלו היו חשובים יותר מלמצוא את אמא שלו, והוא ענה שכן", סיפר

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה פרג במסיבת העיתונאים בתל אביב, היום
בר פלג

משה פרג, אחיהן של פרחיה סרוסי ולילי פרג שגופותיהן נמצאו בסוף השבוע בחצר ביתו של בנה של אחת מהן, אמר כי הבן גלעד סבל מהפרעה נפשית לאחר פטירת סבו. במסיבת עיתונאים שכינס היום (שני) בתל אביב אמר פרג כי "אבי ז"ל אהב אותו ושימש לו כדמות אב, לאחר שאביו של גלעד זנח את המשפחה והשאיר את פרחיה לטפל בחמישה ילדים. לאחר פטירתו של אבי בשנת 2006 חל בגלעד שינוי בהתנהגות, ונראה היה שמתפתחת אצלו הפרעה נפשית שלא אובחנה לגמרי".

פרג נשאל אם הוא יודע מה היה לפי החשד המניע לרצח, וענה: "אין לי מושג, קשה לי להאמין שזה משהו שקשור למערכת היחסים המתמשכת בין פרחיה לגלעד. גלעד הוא פסיכופת, אני רק יכול להניח שמדובר במשהו שהתלקח באותו רגע. המשטרה חשדה בו מהרגע הראשון הם לא עירבו אותי ובדיעבד התברר שהם חשדו מלכתחילה, חשבתי שהוא מעורב אבל לא יותר".

מעצרו של גיל פרג

פרג סיפר כי לפני כשבועיים התקשרה אליו קונסולית ישראל בארגנטינה וסיפרה שגלעד, שנעצר ביום שישי האחרון בחשד לרצח, דיווח על היעלמות האחיות למשטרה המקומית. "התכנסנו כל המשפחה בביתה של פרחיה, וארגנו את פעולותינו, לרבות הגשת תלונה במשטרת רחובות, קיום קשר ישיר עם חדר המצב של משרד החוץ, התייעצות עם חברים בעלי קשרים היכן שצריך, ותכנון הנסיעה למנדוסה", אמר.

פרג תיאר את אחיינו כ"גאון של ממש. בצעירותו הוא היה תלמיד מצטיין ובהמשך סטודנט מצטיין לתואר ראשון ושני בטכניון". הוא סיפר כי המשטרה המקומית מצאה בביתו של הבן החשוד 48 אלף דולר, שלושה אקדחים, וכלבים וחתולים רבים. לדבריו, אחיינו החזיק ב-42 רשיונות לאקדחים ולא הסכים לתת דגימת דנ"א למשטרה.

פרחיה סרוסי ולילי פרג', הנרצחותצילום: אתר GoFundMe

עוד סיפר הדוד כי אחיותיו הגיעו למנדוסה כדי להחזיר את גלעד ארצה, מהלך שאחיינו התנה בהבאת כמה מחתוליו עמו. פרג אמר כי דיבר עם אחיינו כמה פעמים לפני מעצרו. "הוא חזר באוזניי על הסיפור שאותו השמיעה לי המשטרה, וקבל על העובדה שהמשטרה מתנהגת אליו באופן פוגעני, ואף הפכה לו את הבית והחצר בחיפוש שנערך אצלו". לדבריו, הוא לא הבין כיצד שהו אחיותיו שעות ארוכות בביתו של גלעד, שהיו מטונף להגדרתו והן היו סטריליות. "כבר אז היה לי ברור כי גלעד מסתיר מידע מהמשטרה. שאלתי אותו מדוע הוא עושה זאת, והוא אמר לי כי מאחר שהמשטרה הפכה לו את הבית וזרקה דברים החוצה, הוא לא מוכן לשתף אתם פעולה. בשלב הזה גלעד היה עדיין בעיניי בחזקת חף מאשמה. בשיחה בינינו שאלתי אותו האם החתולים היו חשובים יותר מלמצוא את אמא שלו, והוא ענה 'החתולים חשובים יותר מלמצוא את אמא שלי', בתשובה מצמררת", אמר.

"שאלתי את גלעד מהיכן היה לו כסף כה רב והוא ענה שזו שארית ממה שפרחיה שלחה לו לאורך השנים", סיפר פרג. "הוא סיפר כי בעבר פתח חשבון בנק ועסק בחלפנות. התחלתי להבין שהוא אינו האיש המסכן שחשבתי. פניתי למשטרה, הסברתי להם שאין שום סיבה שישתהו. ביקשתי שיעצרו אותו ואמרו שאין ראיות, ביקשתי שיתנו מצלמות שיתעדו את המקום ואמרו שזה בניגוד לחוק. בהמשך נפגשנו עוד מספר פעמים הוא ואני".

"התחושה היתה כי הסתבך עם עבריינים שפגעו בפרחיה", תיאר פרג. "קצין משטרה אמר שאלו לא פוגעים במשפחות וכי לא התקבלה בקשת כופר. שינויים בגרסאות חיזקו את התחושה שהוא מסתיר משהו. גיסי פנה למתקשרת. בינתיים המשטרה פעלה ברקע. ראינו שהם פועלים, אך הטרידה אותנו העובדה שהם לא עוצרים אותו לחקירה. ביום חמישי התקיים העימות האחרון עם גלעד, רציתי להשמיע לו דברים של מתקשרת שחוזרת ואומרת שהוא יודע. לא אתאר לכם את השיחה, השיא היה כאשר אני קורא לו שעל הקבר שלך יהיה רשום 'פה קבור זה שרצח את אמא שלו' במטרה להוציא אותו משלוותו אך במקום להתעמת איתי הוא יצא למשטרה וביקש להתלונן על איומים. המשטרה ביקשה ממני לעזוב וזו הפעם האחרונה שראיתי אותו. למחרת יצאתי חזרה, את הידיעה על מציאת הגופות ועל מעצרו קיבלתי בדרך חזרה".

בלילה שבין שבת לראשון נמצאו גופותיהן האחיות בחצר ביתו של גלעד פרג. האחיות נסעו למנדוסה כדי לבקר את הבן. סרוסי התגוררה ברחובות ועבדה במס הכנסה, ופרג היתה מרצה באוניברסיטת סידני באוסטרליה, שם גרה. כמה קרובי משפחתן יצאו לארגנטינה בימים האחרונים כדי לסייע בחיפושים אחריהן. בתקשורת בארגנטינה נכתב כי פרג, שנמצא כעת במעצר והואשם ברצח הכפול, איים להתאבד. אחת הראיות שהובילו לאישום נגדו היא כתמי דם שנמצאו בביתו. 

לפי דיווחים בארגנטינה, פרג עדכן את המשטרה בהיעלמותן של הנשים. הוא העיד שראה את השתיים עולות על אוטובוס ושיער כי היעלמותן היא "נקמה" בו וכי מאיימים על חייו. האחיות נחשבו נעדרות החל מה-11 בינואר, אז יצרו קשר בפעם האחרונה עם קרובי משפחתן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ