אלמונים פרצו לבית כנסת בירושלים והשחיתו את ספרי התורה במקום

המשטרה פתחה בחקירת התקרית, שהתרחשה בבית הכנסת "שיח ישראל" בשכונת קרית יובל. נתניהו: "אני מזועזע, על המשטרה למצוא מיד את האחראים ולמצות איתם את הדין"

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית הכנסת "שיח ישראל", הבוקר
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

אלמונים פרצו הלילה (שלישי) לבית הכנסת "שיח ישראל" בשכונת קרית יובל בירושלים והשחיתו את ספרי התורה במקום. המשטרה פתחה בחקירת התקרית. "אני מזועזע מחילול בית הכנסת בשכונת קריית יובל שבירושלים", כתב ראש הממשלה בנימין נתניהו בטוויטר. "על המשטרה למצוא מיד את האחראים לכך כדי למצות איתם את הדין".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, מסר כי ביקר בבית הכנסת. "ראיתי הרבה זירות לא נעימות, זירות פשע. כזה דבר עדיין לא ראיתי. ארבעה ספרי תורה מוטלים על הרצפה, פשוט זיהמו אותם. דבר נורא עד כדי בכי, משום שלא יכול להיות דבר כזה בירושלים, בארץ ישראל. אנחנו מכירים (מקרים) כאלה אך ורק בתקופות אפלות בגולה".

הרב הראשי לישראל, דוד לאו, מסר כי "לא ניתן לעבור לסדר היום אחרי חילול ברוטלי שכזה. לצערי זה לא המקרה הראשון בתקופה האחרונה, ואני מצפה שמשטרת ישראל תתייחס לזה כאל פשע שנאה לכל דבר ותרכז את מרב המאמצים שמי שאחראי למעשה הנפשע לא יינקה".

ארון הקודש בבית הכנסת "שיח ישראל", הבוקרצילום: דוברות המשטרה

הרב לאו התייחס בדבריו למקרה של הצתת ספר תורה בבית כנסת בחדרה לפני כמה חודשים. המשטרה עצרה שני חשודים במעשה - אחד מהם, בן 35 המתגורר בבית הכנסת, נתפס בסמוך לאירוע. השני, תושב העיר בן 46, נתפס מאוחר יותר.

יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי, אמר כי הזדעזע ממראה בית הכנסת. "אין לב יהודי שלא מתפלץ ממראות כאלה הזכורים מאירועים קשים בהיסטוריה היהודית. קשה להאמין כיצד מתרחש פוגרום אנטישמי ומזוויע כזה בבית כנסת, כאן בארץ ישראל". לדבריו, "הבוקר אפנה למפקד מחוז ירושלים במשטרה להבין כיצד ארע הדבר הנורא הזה ולדרוש ממנו למצות את מלא חומרת הדין עם הפורעים. לא ניתן לאירוע שכזה לעבור בשקט במדינת ישראל".

ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) אמר כי "מעשים אלה הינם תוצאה ישירה של הסתה ושנאה". לדבריו, "זאת לא פעולה רגעית אלא פעולה מתוכננת ומושקעת. חילול הקודש הנורא הזה צריך לזעזע את אמות הסיפים, ולהקים קול זעקה וצעקה בכל הארץ. פעולה זו אינה של אדם בודד אלא ישנו ציבור שמרוצה חס ושלום ומבליג מכך. ההתעלמות והמעבר לסדר היום או חסר המעש - זה המבחן הציבורי כנגד מעשים נוראים אלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ