מטפל בבית אבות מואשם שאנס שתי קשישות המרותקות למיטותיהן

המטפל, אזרח אריתריאה בן 44, החל לעבוד במקום לפני כחודש. הפרקליטות ביקשה לעצור אותו עד תום ההליכים, וכן שהנשים יעידו בבית האבות מפני שהן סיעודיות וזקוקות לטיפול צמוד

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית המשפט המחוזי בבאר שבע
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

הפרקליטות הגישה היום (חמישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד מטפל בבית אבות בגין אונס שתי קשישות סיעודיות שבהן טיפל. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לעצור עד תום ההליכים את המטפל, קיפקום גוש אסראט מיראג, אזרח אריתראה בן 44. בפרקליטות ביקשו גם לגבות את עדויותיהן של הנשים, בנות 79 ו-69, בבית האבות, מפני שהן מרותקות למיטה וזקוקות לטיפול צמוד.

אסראט מיראג החל לעבוד בבית האבות ב-30 בדצמבר האחרון, ועבד במקום כשבועיים. על פי כתב האישום, הוא ניצל את מעמדו כדי לפגוע בנשים ואנס אותן בזמן הטיפול. כתב האישום מציין כי בת ה-79 צעקה עליו שיפסיק וקראה "מה הוא עושה". בהמשך הוא חזר על מעשיו כשטיפל בבת ה-69, שבתגובה צעקה "לא" והוא הפסיק.

הפרקליטות כתבה בכתב האישום כי "הנאשם, במעשיו הנ"ל, בעל את המתלוננת שהינה חסרת ישע, שלא בהסכמתה החופשית, בהיותו האחראי עליה". לפי הבקשה להארכת מעצרו, מעשיו של אסראט מיראג נודעו לאחות ולמטפלות לאחר שהקשישות סיפרו להן על כך. בנוסף, בנה של בת ה-79 העיד כי בזמן שביקר אותה, אמו הצביעה על אסראט מיראג וביקשה שלא יטפל בה.

מבית האבות נמסר כי "מרגע שהתקבלה במשרדנו תלונתו של בנה של המטופלת הושעה העובד באופן מיידי וזומן למחרת לבירור. בבירור הוא הכחיש את המקרה. יחד עם זאת דיווחנו על המקרה לפקידת הסעד והוגשה על ידינו תלונה במשטרה. בהתאם לכללים הוא אף זומן לשימוע אך הוא לא הגיע לשימוע ופוטר מעבודתו".

אחרי שעזב את עבודתו התקשר אל המטפל שוטר שלא הזדהה כאיש משטרה ותיאם איתו מפגש באזור התחנה המרכזית בתל אביב. כאשר המטפל הגיע לנקודת המפגש, עצרו אותו שוטרים שארבו לו במקום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ