עתירה לבג"ץ: מנעו ממנדלבליט לפרסם החלטה בתיקי נתניהו לפני הבחירות

עו"ד יוסי פוקס, לשעבר פעיל בליכוד, טען בעתירה כי אינו מייצג את רה"מ, שפרקליטיו שוקלים להגיש עתירה דומה. בשנה שעברה עתר פוקס נגד פרסום המלצות המשטרה ונדחה על הסף

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנדלבליט בוועדה לביקורת המדינה, בדצמבר. פוקס: פרסום הכרעתו - פגיעה בזכות הציבור לקבל את התמונה במלואה
רויטל חובל

עו"ד יוסי פוקס, שהיה פעיל בליכוד, הגיש היום (ראשון) עתירה לבג"ץ נגד כוונת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לפרסם את הכרעתו בתיקי ראש הממשלה לפני הבחירות. בעתירה מבקש פוקס, המכנה עצמו עותר ציבורי, להוציא צו ביניים נגד פרסום הכרעת היועמ"ש הצפויה בסוף החודש. פוקס, שהתמודד בעבר על מקום ברשימת הליכוד לכנסת וכן ברשימת הבית היהודי לכנסת, הדגיש בעתירה כי אינו מייצג את נתניהו.

פרקליטי ראש הממשלה שוקלים לעתור בעצמם נגד כוונת היועמ"ש, בעקבות הודעת מנדלבליט כי אין מניעה לפרסם את הכרעתו לפני הבחירות וכי לא מדובר בהשפעה על הליך הבחירות. בשנה שעברה הגיש פוקס עתירה נגד פרסום המלצות המשטרה נגד נתניהו, שנדחתה על הסף אך הביאה לעיכוב מסוים בפרסום ההמלצות.

נתניהו נפגש עם שגרירי או"ם לפני יציאתם לסיור בצפון, היוםצילום: אמיל סלמן

בעתירה שהגיש היום כתב פוקס כי הוא "איננו מייצג את ראש הממשלה ואינו עותר בשמו, אלא כעותר ציבורי בשם ציבור הבוחרים, המבקשים למנוע מהמשיב (היועץ המשפטי לממשלה) להתערב בהליך הבחירות הדמוקרטי, שלא כדין". לדבריו, החלטת היועץ לפרסם את הכרעתו "ערב בחירות ללא קיום השימוע עצמו והגעה להחלטה סופית לפני הבחירות מהווה מהלך חד צדדי לרעת ראש הממשלה, הפוגע קשות בזכויות ציבור בוחריו". הוא הוסיף כי החלטת היועץ לפרסם את החלטתו לפני מועד הבחירות בתשעה באפריל "אינה עולה בקנה אחד עם עקרון זכות הציבור לדעת, אלא להפך, מדובר על פגיעה בזכות הציבור לקבל את התמונה במלואה".

בסוף השבוע דחה היועמ"ש טענות דומות שהעלו פרקליטיו של נתניהו. עם זאת, הבהיר כי ככל שתתקבל החלטה על כוונתו להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע בכוונתו להדגיש כי אין מדובר בהחלטה סופית. בג"ץ לא נוהג להתערב בהחלטות של היועץ המשפטי לממשלה ועל כן סיכויי העתירה קלושים. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ