המשטרה תעמיד לדין צעיר שכתב בטלגרם כי יהרוג את השוטר שירה ביהודה ביאדגה

לפי החשד, באפליקציה הועלתה תמונה של שוטר, שהוצג כאחראי להריגתו של יוצא אתיופיה בבת ים. בתגובה, כתב החשוד כי יהרוג אותו אם יתפוס אותו. המשטרה הודיעה על כוונתה להגיש נגדו כתב אישום על איום לרצח. סנגוריו: הוא פעל מתוך כעס רגעי ולא התכוון לפגוע בשוטר

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנת יוצאי אתיופיה בכיכר רבין, בשבוע שעבר
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

המשטרה מתכוונת להגיש כתב אישום נגד יוצא אתיופיה בגין איום לרצוח שוטר על רקע מחאת הקהילה בשבוע שעבר. גאשאו אבג'ה, בן 27 מבית שמש, חשוד שהשתתף בדיון סגור באפליקציית טלגרם. לפי החשד, בקבוצה הועלתה תמונה של שוטר, שהוצג כאחראי לירי ביהודה ביאדגה בבת ים, ואז כתב אבג'ה כי אם יתפוס את השוטר, יהרוג אותו. דבריו, שצוטטו בהמשך בפייסבוק, הגיעו לידיעת המשטרה, וביום שישי האחרון הוא נעצר. ממזכר של המשטרה עולה כי מעצרו חייב אישור של קצינים בכירים במחוז תל אביב, בשל מה שהוגדר כ"תקופה רגישה".

בדיונים בעניינו של אבג'ה טענו סנגוריו כי לא היתה לו כל כוונה לפגוע בשוטר, שאותו כלל אינו מכיר, וכי דבריו נבעו מ"התלהמות רגעית". ביום שישי הוארך מעצרו עד היום (ראשון), והמשטרה הגישה הצהרת תובע על כוונה להגיש נגדו כתב אישום בגין איומים. היום דחה שופט בית משפט השלום בתל אביב, עלאא מסארווה, את בקשת המשטרה להאריך עוד את מעצרו של אבג'ה, ושחרר אותו למעצר בית. זאת, אף שקבע כי "הדברים המיוחסים לחשוד הם קשים והם מהווים עבירה פלילית, בין אם מדובר באיומים ובין אם מדובר בהסתה או בקריאה לאלימות". 

שוטרים במחאת יוצאי אתיופיה, בשבוע שעברצילום: מוטי מילרוד

המשטרה הגישה ערר על שחרורו של אבג'ה. "החשוד ניצל את האווירה המתוחה והתחושות הקשות של כל הצדדים והסית והתנהג בבריונות קשה במרחב הווירטואלי", נאמר בבקשה להשאירו במעצר. "לדעת המבקשת, מעשים אלו של החשוד חמורים יותר מאשר לו היה המשיב מבצע מעשיו פנים אל פנים מול מושא האיום. במעשה הסית המשיב והטיל טרור ופחד כלפי איש ציבור וזאת בפומבי, לעיני אלפי ועשרות אלפי קוראים וקוראות. במעשיו יכול בקלות המשיב לגרום לפגיעה פיזית קשה במושא האיום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ